Gyventojai skundžiasi Patekti pas odontologus – misija neįmanoma?

Radviliškiečiai  skundžiasi, jog  patekti pas Konsultacinės  poliklinikos pastate dirbančius odontologus – misija neįmanoma.

„Šiuo metu, kai perkastas Radviliškio ligoninės kiemas, neįmanoma patekti pas odontologus, įsikūrusius Konsultacinės poliklinikos  pastate. Beje, neįgaliam žmogui, sėdinčiame vežimėlyje,  ir anksčiau buvo problema  ten patekti. Prieš karantiną buvo galima pasikelti liftu ir į odontologų kabinetą patekti per Slaugos skyrių, o prasidėjus karantinui liftas buvo užrakintas“,- skundėsi radviliškiečiai.

Su tomis pačiomis problemomis susiduria ir Psichikos sveikatos centro klientai. Negana to, dar visas kiemas perkastas lyg karo metu ir su neįgaliojo vežimėliu į pastatą neįmanoma patekti.

Kodėl  ligoninės bei poliklinikos vadovai nepasirūpino neįgalių rajono gyventojų patekimu pas medikus, pasiteiravome  Radviliškio poliklinikos direktorės Irenos Janušonienės.

„Kiemas yra tvarkomas ne poliklinikos, o Radviliškio ligoninės iniciatyva – matyt, jie gavo lėšų.  Kol nebuvo karantino, visi žmonės naudojosi vienu ligoninės liftu, kai prasidėjo karantinas, buvo uždaryti praėjimai ir pacientai  lifto neteko, tad šiuo metu žmonėms su negalia patekti pas odontologus yra sudėtinga“,- sakė poliklinikos direktorė. Pasak I. Janušonienės, lifto  įrengimo klausimas buvo  svarstomas Radviliškio rajono savivaldybėje ir  rajono valdžia pažadėjo, kad per metus jis bus įrengtas.

Na, o kol šis klausimas svarstomas, neįgaliesiems teks kentėti dantų skausmą arba kreiptis į privačių odontologų kabinetus, įsikūrusius pastatų pirmuose aukštuose.

Ši problema buvo jau seniai žinoma ir metai iš metų buvo sprendžiama tik pažadais – juk rajono valdininkai neturi fizinės negalios ir jiems suprasti žmonių, sėdinčių neįgaliųjų vežimėlyje, bėdas yra sudėtinga.

Kartais norisi tik tokių paprastų dalykų – kad likimo nuskriausti žmonės būtų suprasti, atjaučiami ir jais būtų pasirūpinta – kas ir privaloma pagal Lietuvos respublikos įstatymus.

Jonas Petrikas
 

Total
0
Dalinasi
Related Posts