Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dailyraščio konkursas „ Tau, mano Mamyte“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio mėnesio paskutinę savaitę Radviliškio rajono mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Tau, mano Mamyte“, skirtame Motinos dienai. Jis buvo organizuotas Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje. 

Pirmas atrenkamasis konkurso etapas vyko rajono mokyklose. Pagalbos mokiniui specialistės atrinko pačius gražiausius savo mokinių  darbus ir pateikė rajono vertinimo komisijai. Darbus pristatė Gražinos, Vinco Kudirkos, Pakalniškių, Pociūnėlių, Alksniupių pagrindinių mokyklų, Vaižganto, Sidabravo, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijų, Baisogalos mokyklos – darželio Pakiršinio skyriaus, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos Šaukoto skyriaus bei Baisogalos mokyklos – darželio mokiniai.

Pasirodo, dailiai nurašyti tekstą – ne tokia jau paprasta užduotis. Komisija atidžiai skaitė, lygino, vertino trisdešimt tris darbus.

Padėkos raštai bus įteikti visiems dailyraščio konkurso dalyviams, o diplomai – nugalėtojams.

3 klasių grupės laureatais tapo:

I vieta Aistė Jankūnaitė  (Vinco Kudirkos pagrindinė mokykla).

II vieta Erikas Zaveckas  (Baisogalos mokykla- darželis).

III vieta Kajus Onaitis  (Vinco Kudirkos pagrindinė mokykla).

4 klasių grupės:

I vieta Emilis Margis (Vinco Kudirkos pagrindinė mokykla).

II vieta Gerda Valkauskaitė (Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija).

III vieta Kamilė Kiudulaitė (Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija).

5 klasių grupės:

I vieta Aleksandra Filipavičiūtė  (Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija).

II vieta Deimantė Brajytė (Gražinos pagrindinė mokykla).

III vieta Austėja Šmičkutė (Gražinos pagrindinė mokykla).

6 klasių grupės:

I vieta Gabrielė Sakalauskaitė (Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija Šaukoto skyrius).

II vieta Toma Balčiūnaitė (Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija).

III vieta Deividas Palubinskas  (Grinkiškio Jono Poderio  gimnazija).

Šių mokinių dailia rašysena galima pasigrožėti Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos skaitykloje eksponuojamoje laureatų darbų  parodėlėje.   Nuoširdžiai dėkojame pagalbos mokiniui specialistėms, padėjusioms vaikams dalyvauti šiame dailyraščio konkurse bei vertinimo komisijos nariams.

Lauksime dalyvaujant ir kituose  konkursuose!

 

   Dailyraščio konkurso organizatorės Jurgita Lukšienė,

                                                        Janina Kristina Mažučiūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi