Socialiniai tinklai

Aktualijos

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena paminėta Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

  Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje kasmet minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šiemet jai skirti du renginiai.

Gegužės 5 d. 10 val. 5-10 klasių mokiniai įsijungė į Radviliškio viešosios bibliotekos skelbiamą akciją ,,Sustabdyta minutė – knygai”. Įžanginį žodį tarė Pociūnėlių miestelio bibliotekos  bibliotekininkė Elena Jankūnienė, o paskui  akcijos dalyviai penkias minutes tyliai skaitė pasirinktas knygas. Buvo skaitomos ištraukos iš lietuvių ir užsienio autorių kūrinių. Stebino vaikų geranoriškumas, gebėjimas susikaupti. Dalyvauti akcijoje vaikus pakvietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aušrelė Slabokienė ir Roma Buivydienė.

Jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai tą dieną po pamokų lankėsi Romos ir Sigito Buivydų šeimos muziejuje Pociūnėliuose. Susirinkę prie muziejaus durų, jaunieji kūrėjai pasakojo apie savo mėgiamiausias, įdomiausias knygas, vertino jas, siūlė skaityti draugams. Vaikų mylimiausi rašytojai – Vytautas Račickas, Kazys Saja, Otfrydas Proisleris, Lucy Maud Montgomery, Luisas Kerolis. Daugeliui patinka skaityti lietuvių liaudies pasakas.

Muziejuje jaunieji kūrėjai susipažino su senomis lietuviškomis knygomis, išleistomis praeito šimtmečio 3-4 dešimtmečiuose. Įdomu buvo pavartyti romanus, eilėraščių knygeles, mokyklinius vadovėlius, mokslinių straipsnių rinkinius. Vaikai paskaitė to laikotarpio senus periodinius leidinius: laikraščius ,,Atspindžiai“, ,,Lietuvos žinios“, ,,Lietuvos ūkininkas“, žurnalus ,,Kultūra“, ,,Trimitas“, ,,Mėgėjų teatras“, ,,Lietuvos mokykla“. Jaunieji kūrėjai klausėsi būrelio vadovės pasakojimo apie kitus šeimos muziejuje saugomus daiktus, apžiūrėjo juos, prisiminė, kurie pažįstami iš skaitytų lietuvių grožinės literatūros kūrinių.

     Šitaip mokykloje buvo pagerbtas gimtasis žodis,  knyga.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019