Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kuriose seniūnijose geriausia gyventi?

Avatar

Paskelbta

data

Kaip jau rašėme praėjusiame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje, Radviliškio rajono savivaldybėje buvo pristatytas Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis indekso nustatymo tyrimas“. Tyrime buvo apžvelgtos ir rajono seniūnijos -kuriose gyventi gera, kuriose – nelabai.

Atsiliekančios  seniūnijos

Pasak apibendrintų apklausos duomenų, sąlyginai atsiliekančiomis seniūnijomis viešųjų paslaugų srityje laikytinos Tyrulių ir Baisogalos seniūnijos. Antai Tyrulių seniūnija iš 38 vertintų apibendrintų sričių teturi tik tris pozityvias išskirtis. Esant visumoje nelabai palankiai reikalų būklei, visgi šioje vietovėje neblogai vertinama „Seniūnas, seniūnijos specialistai, seniūnaičiai“, „Valdžios bendravimas su gyventojais, skundų nagrinėjimas“ bei „NVO ir vietos bendruomenių veikla“. Deja, net 11 sričių šioje seniūnijoje įgauna įverčius, priskirtinus neigiamai statistinei išskirčiai. Ypatingai kritiškai yra šioje seniūnijoje vertinami tokie rodikliai kaip „Bendrojo ugdymo mokyklų tinklas ir pavėžėjimas“ ir „Ikimokyklinis ugdymas prieinamumas ir kokybė“.

Pasak Tyrulių seniūno, uždarius pagrindinę mokyklą neigiamai buvo vertinami klausimai apie švietimą – paprasčiausiai nebėra ko vertinti.

Galima pasidžiaugti tuo, kad Tyrulių seniūnijos gyventojai patenkinti seniūnijos specialistais, bendravimu su jais, patenkinti skundų nagrinėjimu. Juk daugelyje sričių  iš valdininkų pasigendama žmogiškumo.

Sąlyginai atsiliekančia seniūnija gali būti laikoma ir Baisogalos seniūnija. Šioje seniūnijoje 7 rodikliai taipogi įgauna neigiamas statistines išskirtis. Šioje seniūnijoje fiksuojama viena pozityvi statistinė išskirtis, tai „ikimokyklinis ugdymas: prieinamumas ir kokybė“. Šis rodiklis yra daugelio Lietuvos rajonų ir jų seniūnijų rykštė. Galima tiks pasidžiaugti, kad šioje problemiškoje srityje vietovės gyventojai yra sąlyginai patenkinti.

Baisogalos seniūnijos gyventojai nepatenkinti „mero ir tarybos veikla“ ir „administracijos ir direktoriaus veikla“. Gyventojai taip pat nepatenkinti teritorijų būkle, prekyba ir buitinėmis paslaugomis, turizmo infrastruktūra: kempingai, diskotekos, kaimo turizmas.

Išskirtinai teigiamų vertinimų nesulaukė ir Radviliškio miesto seniūnija. Čia prastai įvertintas seniūnas, seniūnijos specialistai bei seniūnaičiai, gyventojai nepatenkinti ir skundų nagrinėjimo tvarka.

Pakalniškių seniūnijos gyventojai patenkinti žmogaus ir vaiko teisių apsauga, teisinėmis paslaugomis, o neigiamai vertina teritorijų būklę, vejų bei gėlynų priežiūrą. Daugiau išskirtinai teigiamų vertinimų ši seniūnija nesulaukė.

Teigiamai įvertintos seniūnijos

Nei vienos neigiamos statistinės išskirties neturi Šaukoto, Aukštelkų ir Šeduvos seniūnijos. Pasak renginio dalyvių, Aukštelkų seniūnija vertinama teigiamai, nes turi labai gerą pirtį.

Tik po vieną neigiamą išskirtį ir gana daug teigiamų statistinių išskirčių turi Sidabravo ir Skėmių seniūnijos. Sidabravo seniūnijos gyventojai nepatenkinti prekyba, buitinėmis paslaugomis bei privačia sveikatos apsauga. Skėmių seniūnijos gyventojai nepatenkinti kapinių priežiūra ir pašto, internetinio ryšio bei mobiliojo ryšio paslaugomis.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi