Cenzūra plius prokuratūra

Esu ne jaunuolis ir puikiai pamenu tarybinius laukus, kuomet visi privalėjome vienodai rengtis, šukuotis, užsisakyti spaudą, gedėti nusenusių vadovų laidotuvių.

Taip, 30 metų esame  nepriklausomi, tačiau saviraiškos, laisvės, atviros nuomonės prasme esame, deja, Šiaurės  Korėjos stadijoje.

Represinis aparatas pajungtas tiek, kad be visuomenės atsiklausimo užblokuojami portalai, svetainės, areštuojamos piliečių sąskaitos, o VSD berniukai gali iš lovos pakelti ir su triusikais išsivesti surakintais antrankiais net 5 valandą ryto. Tai gerai, kad mokytojos Genovaitės Astrauskaitės  dukra yra juristė, policija būtų su pižama ją išnešusi tardymams.

Nes Lietuvoje galima viskas. Be kompetencijos vyriausybė daro su tauta ką nori, nes žino, jog pamitingavus bus ir bananų, ir guminių kulkų asortimentas.

Dabar į barikadas suskirstyti visi dėl karo Ukrainoje. Ir, gink dieve, pateiksi nepatogią Šimonytės liokajams poziciją, būsi nubaustas, žiūrėk, dar 4 metukai cypės perspektyvoje nusimato.

Duomenų mokslininkas Balevičius fb paraginęs vyti  Rusijos piliečius iš šalies, ko gero BK  išvengs ir galės sau alutį toliau dėžėmis plampti, tuo tarpu aštresnės ideologijos saitai uždaromi.  Laisvaslaikrastis.lt, ekspertai.eu, jonaskovalsis, net neredaguota.lt – optiniame taikiklyje.

Pamenu Šluotą, Švyturį, ten viešino kyšininkus, kelių eismo taisyklių pažeidėjus su foto, pavardėmis ir nebuvo jokio ažiotažo persekioti, likviduoti, įbauginti.

Amžinas žurnalistų tijūnas  Radzevičius tingi išeiti į atvirą diskusiją ir paaiškinti ne paukščių retorika, kad pas mus bus viena tiesa, kryptis, srovė. nes  Lietuvoje, kaip sovietų periodu, rinkimai galimi tik iš vieno asmens, nes mažiau vargo skaičiavimo komisijai. Ir visi ramūs, sotūs, šiltai aprengti.  Argi ne taip elgiasi LRT? Tie patys pašnekovai, temos. Dėl bendros mados pašalinta Tapinienė, kad eterio metu, diskusijų laidoje skatino neapykantą nepasiskiepijusiems. Ir kas iš to?  Neteks darbo, pajamų? Jau LRT.LT  seniai yra chebros ir savų tarp savų klubu. Ar atleisti už gėrimus  Mildažytė, Jokubauskaitė, Radzevičius,  Siaurusevičius,  Giržadas?

Vis bruzda naujos partijos, judėjimai, bet kol nebus iškuoptas senos sistemos mėšlas – vilties gyventi taurioje valstybėje neturėsime.  Riba seniai peržengta…

Ruslanas  Baranauskas – analitikas

Total
1
Dalinasi
Related Posts