Administracijos ataskaita – be gyventojų problemų

Sausio 21 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo prašoma pritarti 2020 m. savivaldybės administracijos veiklos ataskaitai. Ši ataskaita, kaip ir visos prieš tai buvusios, papuošta gražiomis nuotraukomis iš renginių, kuriuose administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė teikia dovanas bei Padėkos raštus.

Tarybos nariai šioje ataskaitoje pasigedo rajono gyventojams aktualios informacijos.

Administracijos ataskaita – tik panegirika

Nepartinio Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus nuomone, savivaldybės administracijos pateikta tvirtinti ataskaita – tik panegirika. „Kodėl šioje ataskaitoje nėra pažymėta darbų, kurių nepavyko įgyvendinti, neišspręstos gyventojų problemos. Taip pat pasigendama informacijos, kiek rajono gyventojai pateikė skundų savivaldybės administracijai, dėl ko dažniausiai buvo skundžiamasi. Taip pat, manau, rajono gyventojams būtų įdomu sužinoti, keliuose teismuose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybė, kelis pralaimėjo, kiek teismuose buvo patirta nuostolių. Mano nuomone, ataskaitoje turi atsispindėti ir neigiami dalykai – slėpti rajono problemas negražu gyventojų atžvilgiu“,- klausimus dėl savivaldybės administracijos ataskaitos turinio direktorei J. Margaitienei pabėrė Tarybos narys G. Lipnevičius. Jis pasiūlė papildyti veiklos ataskaitą ir pateikti tvirtinti kitame Tarybos posėdyje.

Direktorė  nemato prasmės – tiksli ataskaita tik kitais metais

Tačiau direktorės J. Margaitienės nuomonė buvo kitokia. „Nematau prasmės veiklos ataskaitos pildyti –  tai ataskaita, o ne dokumentas“. Jos nuomone, veiklos ataskaita yra susijusi su veikla – strategija, darbų įgyvendinimu. Na, o neatlikti darbai, jeigu gyventojams tai aktualu ir įdomu, administracijos veiklos ataskaitoje atsispindės tik kitais metais.

Nepavykę darbai

J. Margaitienei vis „sukant uodegą“,  kolega Tarybos narys K. Račkauskis  paantrino G.Lipnevičiui ir paprašė įvardinti bent jau kelis darbus, kurių nepavyko padaryti. Tad  Tarybos narių spiriama, administracijos direktorė įvardijo ir tris pagrindinius nepavykusius darbus. „Reikia efektyvinti turto apskaitą, aktyviau vykdyti verslo investuotojų paiešką, peržiūrėti Radviliškio stebėjimo kamerų tinklą“,- sakė J. Margaitienė.

Priekaištų administracijos ataskaitai taip pat turėjo ir kiti Tarybos nariai.
Belieka tikėtis, jog kitais metais savivaldybės administracija savo veiklos ataskaitoje nebeslėps suplanuotų, tačiau neatliktų darbų, atkreips dėmesį į gyventojų skundus bei problemas ir juos paviešins. Tokia išsami veiklos ataskaita suteiktų rajono gyventojams daugiau informacijos apie realią rajono padėtį, jo skaudulius ir nebūtų tik rajono valdančiųjų gyrimasis.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts