Burbiškio dvare – nauja paroda „Dvaro pramogos. Medžioklė“ iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos

Gegužės 29 dieną Daugyvenės muziejaus Burbiškio dvaro istorijos skyriuje atidaryta paroda „Dvaro pramogos. Medžioklė“ iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos.

Parodoje eksponuojami 1860–1940 metų laikotarpio istoriniai kostiumai, aksesuarai ir tapybos darbai. Paroda atspindi ne tik to meto kultūrą, dvarininkų pomėgius, bet ir siuvėjo išmonę, naudojant medžioklės trofėjus kuriant ir siuvant drabužius.

Kiekvienas eksponatas – atskira istorija. Štai vieni iš parodoje eksponuojamų kailinių priklausė kilmingos lietuvių-lenkų šeimos atstovei kunigaikštytei Olgai Radvilai (1902-1981). Apie 1920-uosius metus ši turtinga aristokratė gyveno Monte Karle ir, kailiniams išėjus iš mados, padovanojo juos savo auklei anglei. Vėliau auklės palikuonys juos pardavė aukcione. Specialiai šiai parodai A. Vasiljevas ir jo fondas įsigijo dvi retas amazonių sukneles. Kolekcijoje – ir mados namų „Doucet”, „Revillon Frères“, „Worth Fashion House”, „Grabowsky” (Prancūzija), „Warnez Binghamton, N.Y.” bei kt. sukurti mados šedevrai.

Parodos kuratorė – Aleksandro Vasiljevo fondo eksponatorė Raisa Markova.
Atidaryme dalyvavusi Aleksandro Vasiljevo fondo vadovė Alma Puodžiukaitienė papasakojo apie Aleksandrą Vasiljevą, jo pomėgį kolekcionuoti. Fondo kolekcijoje yra per 65 tūkstančiai eksponatų – A. Vasiljevas yra vienas iš trijų pasaulio turtingiausių kolekcionierių, sukaupusių rūbų ir aksesuarų kolekcijas, vertingas meniniu ir istoriniu požiūriu. Fondo vadovė pasidžiaugė galimybe šią išskirtinę, tokia tema pirmą Lietuvoje pristatomą parodą eksponuoti būtent Burbiškio dvaro istorijos skyriuje, XIX amžiaus dvaro ansamblyje, kuriame kolekcija puikiai dera. Renginiui muzikinių spalvų suteikė Radviliškio muzikos mokyklos gitaros specialybės vyresnysis mokytojas Marius Atstopas bei gitaros specialybės mokiniai, gitarų garsais pripildę vidinį dvaro kiemą. Tai – pirmasis projekto „Burbiškio vasaros susitikimai“ renginys.

Parodą bus galima lankyti iki spalio 3 dienos. Kviečiame lankytis ir kituose muziejaus renginiuose.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus draustinio informacija

Lauros Prascevičiūtės  nuotraukos

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts