„Sekminių sambaris“ sukvietė išsiilgusius renginių radviliškiečius

Paskutinį pavasario sekmadienį, iš karto po Šv. Mišių Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, radviliškiečiai skubėjo į Sekminių sambūrį Radviliškio miesto kultūros centro kieme. Išpuoštas ir skambantis kiemas bei jo šeimininkai folkloro ansamblis „Aidija“ tą rytą kvietė prisiminti Sekminių šventės papročius ir tradicijas.

Sekminių šventė tradiciškai apipinta ne tik berželių šakomis, bet ir  teatralizuotais vaidinimais: kerdžiaus Donato Stakvilevičiaus pučiamo rago garsai žadino užsimiegojusius piemenėlius, kvietė juos į ganiavą, net pats tingiausias Spirgutis atskubėjo, nes žinojo, kad tą dieną gaspadinė Jūratė Stakvilevičienė suruošė gardų lauknešėlį, net po septynis virtinius kiekvienam. Ganiavos metu piemenukai ir vainikų prisipynė, ir ragelius pasigamino, pautienės prisikepė ir prisiragavo.

Sambūrio dalyviai, folkloro tradicijų puoselėtojai „Aidijos“ nariai apdainavo berželius, žvėrelius, porino apie papročius, šoko ir kitus kvietė, mokino piemenėlius įvairiausių žaidimų, o tie ir vilkelį žaidė, ir akmenukų futbolą, ir šokinėjo per virvę, net vilko uodegą išsuko.

Kol „Aidijos“ vyrai apėjo laukus, apžiūrėjo rugelius, Sekminių sambūrį tęsė liaudiškų šokių grupė „Šelmiai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas), o pasaką apie bandutę papasakojo mažoji pasakorė Goda Grabauskaitė iš Šiaulėnų (mokytoja Džiuljeta Ragauskienė).  Štai taip linksmai kiaušiniene ir beržais kvepiančiame Radviliškio miesto kultūros centro kieme nuskambėjo Sekminių sambaris, kviečiantis nepamiršti iš kartos į kartą einančių, papročių ir tradicijų.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Rimanto Benaičio nuotraukos

Total
1
Dalinasi
Related Posts