Bibliotekoje Kamishibai stalo teatro pasaką sekė profesionali pasakotoja

Lapkričio 17 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi Vaižganto progimnazijos priešmokyklinių grupių auklėtiniai. Vaikams buvo paruošta staigmena – pasaka, kurią sekė profesionali Lietuvos pasakotoja Milda Varnauskaitė. Ši pasakotoja yra baigusi Mezrab Pasakotojų mokyklą Amsterdame ir dabar gyvena Olandijoje, tačiau kartais atvyksta ir į Lietuvą, dalyvauja pasakotojų festivaliuose. Šiuo metu pasaulyje ypač populiari pasakotojų profesija, daugėja besidominčių jų pasakojimais.

Tąkart mažiesiems skaitytojams bibliotekoje buvo sekama pasaka pagal L. Žutautės knygą „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“, tačiau ne įprastai, o naudojant stebuklingą pasakų dėžutę. Viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos vaikams pristatė bibliotekoje įgyvendintą projektą, kurio pagrindas – Kamishibai teatras. Tai – pasakojimas, kai yra rodomos iliustracijos. Šis pasakojimo būdas kilęs Japonijoje. Tokio tipo teatrui reikalinga nedidelė, nešiojama stalo širma pasakoms ir įvairioms istorijoms pasakoti bei kurti. Taip, rodydama mažus knygų paveiksliukus, pasakotoja M. Varnauskaitė vaikams sekė pasaką apie Kakę Makę. Panašių istorijų bibliotekoje bus galima išgirsti dar ne kartą, nes apie Kakės Makės gyvenimą išleista daug gražių knygų.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino susirinkusius mažuosius skaitytojus ir pasidžiaugė stropiomis bibliotekos darbuotojomis, kurios parengė ir įgyvendino naują projektą. Kamishibai stalo teatras – tai antras toks Lietuvoje įgyvendintas projektas, kuris skirtas vaikams.

Į Kamishibai stalo teatro pristatymą bibliotekoje atvyko ir Radviliškio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vladislava Virbickienė. Profesionaliai sekama pasaka džiaugėsi ir vaikučius atlydėjusios Vaižganto progimnazijos priešmokyklinių grupių auklėtojos bei bibliotekos darbuotojos.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts