Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – apie gyvenimą gamtos ritmu

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 8 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ popietėje lankėsi sveikų bei natūralių produktų: arbatų, maisto papildų  kompanijos „Tiens“ atstovės Kristina Misiuvienė ir Edita Bitienė. Viešnios bendruomenės nariams papasakojo, kaip prižiūrėti savo organizmą, kad kuo ilgiau džiaugtumėmės gera sveikata.
Kadangi bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius atostogauja, popietės moderatoriumi buvo bendruomenės narys bei gidas Albertas Vitartas.

Kristina bei Edita susitikimo dalyviams atviravo, kad  prieš devynerius metus apie „Tiens“ kompanijos veiklą buvo mažai minčių. „Paprastai žmonės mano, kad ką nors suskaudus nueisi pas gydytoją, gausi piliulių ir taip išsispręs daug  problemų. Skausmas – energetinė blokada, o liga gimsta palaipsniui – prasideda nuo pirmos stadijos ir „užauga“ iki ketvirtos. Taip  gydytis paprasčiau nei  prižiūrėti organizmą, gyventi pagal metų ciklą“,- sakė moterys.
Pasak K. Misiuvienės,  pradėjus domėtis Rytų  medicina, ji pirmą kartą išgirdo apie akupunktūrą  bei metų ciklą, apie kurį visi žinome, tačiau netoleruojame.  
Patarimas valyti kepenis
Susitikimo viešnia K. Misiuvienė daug dėmesio skyrė patarimams apie organizmo stiprinimą, valymą: „Kepenys – didžiausias žmogaus organas ir jos daugiausiai sveria. Kepenis, kaip ir visą organizmą, būtina valyti ir prižiūrėti. Jeigu kepenys užterštos – blogai miegosite. Labai svarbus organas yra ir tulžies pūslė. Jeigu organizmas nebus valomas, tulžies pūslėje susiformuos akmenys, ją reikės pašalinti, o tai – pirmas žingsnis į diabetą“.

Gyvenkime pagal gamtos ritmą
K. Misiuvienė, jau daugelį metų besidominti Rytų medicina ir besilankanti Kinijoje, bendruomenės nariams patarė gyventi pagal gamtos ritmą, tam tikru metų laiku didesnį dėmesį skirti aktyviems organams.
„Pavasarį daugelis žmonių jaučia silpnumą, nuovargį, nes po žiemos organizmas valosi pats.
Vasarą aktyvi širdis ir plonasis žarnynas, todėl norint, kad plonasis žarnynas būtų sveikas, reikia valgyti daug vaisių ir daržovių. Beje, vaisus ir daržoves virtuvėje reikia plauti apsimovus gumines pirštines, nes ant jų paviršiaus yra daug įvairių nešvarumų“,- pasakojo K. Misiuvienė.

Pasak viešnios, rudenį didesnį dėmesį reikia skirti storajai žarnai ir plaučiams. Rudenį organizmą reikia valyti nuo parazitų – valgyti česnakus ar gerti maisto papildus, kuriuose yra česnako. „Labai svarbu turėti švarų žarnyną, nes nuo žarnyno prasideda visos ligos, odos problemos. Gydytojai labai lengvai rašo receptus antibiotikams, net vaikams, tačiau nei vienas neatkreipia dėmesio į žarnyno būklę“,- sakė K. Misiuvienė.

Žiemą organizmas ilsisi, aktyvesni organai – inkstai ir šlapimo pūslė. Žiemą organizmą reikia stiprinti.
„Organizmą reikia valyti ne tik nuo įvairiausių parazitų, bet ir nuo grybelio. Grybelį organizme naikina gvazdikėlis – reikia gvazdikėlius sumalti kavamale ir po šaukštelį valgyti 40 dienų. Kad organizme nesikauptų sunkieji metalai, patartina vartoti cinką“,- pasakojo Rytų medicinos žinovė.

Kalcis pratęsia gyvenimą
Bendruomenės nariai popietės metu taip pat sužinojo, kad žmogaus organizmui labai svarbus yra kalcis – jis pratęsia gyvenimą. „Kalcis labai svarbus kaulams, stuburui. Kai žmogaus organizmui trūksta kalcio, atsiranda nervinė įtampa, dirglumas, galimas net šlapimo nelaikymas. Per dieną žmogus turi gauti 1200 mlg kalcio. Tokį kiekį kalcio galima gauti suvalgius per dieną 3 kilogramus varškės, tačiau toks kiekis žmogui yra sunkiai įveikiamas, tad patartina rinktis natūralius „Tiens“ produktus.
Apie skonius ir nuotaikas
Bendruomenės nariams buvo įdomu išgirsti, kokio skonio maisto nori atskiras organas. Pasirodo, aštraus maisto nori plaučiai ir blužnis, inkstai – sūraus, kepenys – rūgštaus, širdis prašosi kartaus skonio, virškinimo organai – saldaus. Tačiau saldumynai turi būti natūralūs: morkos, burokėliai. Pasak K. Misiuvienės, idealus maitinimosi atvejis – kinų virtuvė, kur vienoje lėkštėje turi būti daug skonių, kad visi organai būtų patenkinti.

Taip pat viešnios papasakojo, kokia mūsų nuotaika bei emocijomis rūpinasi atskiri organai. „Širdis yra džiaugsmo emocija, tačiau per daug džiaugsmo širdžiai taip pat kenkia. Jeigu žmogus nuolat „paniręs“ į apmąstymus bei nerimą, virškinimo sistema neturėtų būti sveika. Plaučių sistema – liūdesys, depresinis laikotarpis dažniausiai užpuola rudenį su peršalimo ligomis. Inkstų sistema – baimė, jeigu kepenys nesveikos – žmogus bus piktas, irzlus. Jeigu savo kelyje sutikote piktą žmogų, pasiūlykite pavalyti kepenis.
Pasak viešnių, savo sveikata turi rūpintis pats žmogus, o sveikatos pagrindas yra ne antibiotikai ar vaistai, tačiau aktyvumas bei gera nuotaika. „Nuvykus į Kiniją tiesiog gražu žiūrėti, kaip vakare žmonės parkuose mankštinasi, daro įvairius pratimus. Skausmą greičiau gali nugalėti antibiotikai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie iš organizmo pasišalina per 25 metus, tad geriau rinktis natūralius produktus bei vaistažoles – būsite sveikesni ir linksmesni“,- sakė Kristina ir Edita.
Bendruomenės narius popiečių metu kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, T.Kojelienė, O.Kazlovskaja, I. Bagdžiūnienė, A.Litinskas.
Už įdomią paskaitą apie sveikatą bendruomenės nariai viešnioms padėkojo plojimais.

Bendruomenės nariai labai dėkoja šeduviui V. Staugai už gardų ir retą patiekalą – keptas krekenas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – dviejų profesinių mokyklų prisistatymas

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus  kvietimu, lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo centro direktorius J. Pravilonis, skyriaus vedėjas A.Vaičiulis, praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas, taip pat Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai Č. Abromaitis, J. Jasnauskaitė, D. Vidugirienė, A. Kairienė, A. Salinkienė, M. Bartkus.
Šį kartą popietėje buvo kalbėta apie tai, kokias profesijas galima įsigyti šiose mokyklose, kuo mokyklos yra išskirtinės ir kuo panašios. Taip pat popietėje buvo ir praktinių užsiėmimų: bendruomenės narius atvykę profesijos mokytojai pamokė  keksiukų dekoravimo, floristikos, stalo serviravimo paslapčių.
Prekybos ir verslo skyriuje mokiniams amžiaus cenzo nėra
„Prekybos ir verslo skyrius yra Šiauliuose, pas mus galite įstoti  mokytis ir įsigyti darbo rinkoje paklausią specialybę. Mokytis niekada ne vėlu, mūsų vyriausiai mokinei  buvo 66 metai“,- mokyklos pristatymą pradėjo profesijos mokytojas, atsakingas už viešuosius ryšius, Č. Abromaitis.
Profesijos mokytoja  J. Jasnauskaitė plačiau papasakojo apie  Prekybos ir verslo skyriaus veiklą: „Esame profesinė mokykla, kuri ruošia darbo rinkoje paklausias specialybes: konditerius, virėjus, logistus-ekspeditorius, prekybos įmonių vadybininkų padėjėjus, padavėjus-barmenus, apeigų ir švenčių organizatorius, elektroninės prekybos agentus ir dar daugelį kitų paklausių rinkoje specialybių. Amžiaus cenzo mokytis nėra – priimami mokiniai nuo 16 metų, vyriausias mokinys, baigęs konditerio specialybę, buvo 66 metų moteris. Šiuo metu ji turi savo verslą, namuose kepa tortus, pyragus. Pas mus dar patrauklu mokytis, nes yra nuotolinis mokymas – galima mokytis iš namų, reikia turėti tik kompiuterį. Mokslai trunka vienerius metus ir išduodamas diplomas. Mūsų skyrius labai aktyvus, mes Lietuvoje garsūs savo rekordais – jų turime jau 19, kitais mokslo metasi bus jubiliejinis – 20 rekordas. Pirmasis rekordas – tai iškeptas ilgiausias ir sunkiausias pyragas – net  132 metrų. Kad ilgiausio pyrago rekordas būtų užfiksuotas, jis niekur negalėjo būti įskilęs, konditeriai jį kepė atskirais gabaliukais, po to sujungė į visumą. Darėme rekordą iš „Skruzdėlyno“, gaminome didžiausią Velykinis zuikį, kuris buvo  net  2 m 13 cm. Bendradarbiaudami  kartu su „Rūtos“ saldainių fabriku, pagaminome  sunkiausią šokoladinį triufelio formos saldainį, kuris svėrė net 213 kilogramų. Taip pat kartui su „Rūtos“ fabriku gaminome  Velykinį šokoladinį margutį, sveriantį kiek daugiau nei  290 kilogramų, o aukštis – 1 m 10 cm. Suvėrėme ir ilgiausią „kūčiukų“ vėrinį, jo ilgis buvo 460 metrų ir  20 centimetrų. Esame pasiekę ir nevalgomų rekordų: sudeginome aukščiausią Morę, kurios ūgis siekė  21 metrą ir 9 cm; pasiuvome ilgiausias džinsines kelnes, kurių ilgis buvo  70 metrų, o juosmens apimtis – 5 m 32 cm. Beje, džinsus šioms kelnėms siūti vežėmės net iš Palangos, nes Šiauliuose dėvėtų rūbų parduotuvėse jų nebebuvo likę. Dar esame Kryžių kalną apjuosę Žolinių vainiku, kurio ilgis siekė 351 m.  Prie visų šių rekordų siekimo aktyviai prisideda mokiniai, visi rekordai yra užfiksuoti  Lietuvos rekordų knygoje. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai daugelio nacionalinių ir tarptautinių profesinio meistriškumo konkursų prizininkai. O ir pats skyrius yra apdovanotas ne vienu diplomu už savo vykdomą veiklą, pavyzdžiui, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro „Gerosios patirties“ konkurse už „Profesinio mokymo populiarinimą, įvaizdžio gerinimą kūrybiškumo ugdymo kontekste, II laipsnio  diplomuuž gerąją patirtį „Aš noriu būti ne tik profesionaliu, bet ir socialiai atsakingu“, specialųjį diplomą už inovacijas profesiniame mokyme ir kt.“

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras – aktyvus projektų dalyvis
Su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centru „Radviliškio krašto bendruomenė“ aktyviai bendradarbiauja bei sulaukia prašomos pagalbos.
„Šio verslo mokymo centro dėka mūsų bendruomenės nariai lankėsi žirgyne, buvome labai gražiai ir šiltai priimti,  neseniai buvome pakviesti į itališko maisto degustaciją. Dėkoju Centro direktoriui J. Praviloniui, kad neatsisako padėti bendruomenei – neseniai padėjo atnaujinti šachmatų figūras, kurios buvo reikalingos šachmatų čempionatui“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis trumpai pristatė  Centro veiklą: „Dėkoju, bendruomenės pirmininkui, kad sudarė galimybę susitikti su bendruomene ir pristatyti savo mokyklą. Kartu su manimi atvyko profesijos mokytojos R. Bučinskienė, D. Petrauskienė, L. Kasperavičienė, naujos floristikos specialybės mokytoja D. Gakštienė.  Profesijos mokytojos papasakos, kaip  ruošti sveiką maistą, jau sukasi šokolado aparatas, bus galima paragauti ir saldžių, ir sveikų užkandžių. Stengiamės suteikti profesiją jaunimui ir vyresniems asmenims  bei norintiems persikvalifikuoti. Mūsų Centre mokosi mokiniai iš 46 savivaldybių. Turime bendrabutį,  valgyklą, SUP mokiniai gauna nemokamą maitinimą, kompensuojamos kelionės išlaidos, sprendžiamos socialinės problemos. Esame aktyvūs projektinėje veikloje – 115 mokinių dalyvavo tarptautiniuose projektuose, buvo išvykę į Ispaniją, Italiją, Vokietiją. Užsienyje mokiniai įgauna ir profesinių, ir kalbinių įgūdžių. Nemažai pasiekimų yra ir sportinėje veikloje – neseniai sportininkai iš Jungtinių Arabų Emyratų parsivežė du aukso medalius. Tikrai džiaugiamės vaikų pasiekimais. Teikiame paslaugas įmonėms, įstaigoms, malonu bendrauti ir padėti jūsų bendruomenei. Mūsų pažangūs mokiniai gauna  iki 28,80 eurų stipendiją.. Esame ūkiška mokykla –  turime žemės, teikiame įvairias paslaugas. Turime svečių namus, kuriuose viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai gali įtvirtinti praktinius įgūdžius. Mūsų mokymo programose 70 proc. laiko skiriama praktiniam mokymui. Nuo birželio 1 d. pradėtas mokinių priėmimas į mūsų Centrą, teikiamos 24 profesinio mokymo programos“. 
Šeduvos skyriaus vedėjas A.Vaičiulis bei praktinio mokymo vadovas A.Slavinskas popietės dalyviams daugiau papasakojo apie Centro Šeduvos skyrių. Bendruomenės nariai sužinojo, kad šiuo metu Šeduvos skyriuje mokosi apie 200 mokinių, jame galima įsigyti paklausių specialybių: elektriko, apskaitininko, žirgininkystės  verslo darbuotojo, virėjo bei kt. Šeduvos skyrius taip pat turi savo bendrabutį.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje teikiama dar viena paslauga –  seni negaliojantys  traktorininkų pažymėjimai keičiami į naujus.
Praktinė popietės dalis
Po abiejų mokyklų pristatymo, popietės dalyviai turėjo galimybę paragauti ir patys pasimokyti paruošti saldžių bei sveikų užkandžių – šio meno juos mokė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytoja R. Bučinskienė.
Centro floristė  popietės dalyvius pamokė sukomponuoti Joninių puokštes – į namus daugelis moterų išėjo su pasidarytomis puokštėmis.
Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai pasiūlė bendruomenės nariams kūrybinį darbą – patiems, pasitelkus fantaziją, pasimokyti dekoruoti keksiukus bei pasimokyti serviruoti stalą desertui.
O kad mokytis bei dirbti  nebūtų nuobodu, svečias iš Šiaulių  M. Bartkus pademonstravo savo įspūdingą balsą, atlikdamas keletą dainų.
Bendruomenės namuose „Kavos popietes“  organizuoja bei jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, V.Gerštautienė, V.Goštautienė, T.Kojelienė, A.Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės nariai atidarė kurortinį sezoną

Avatar

Paskelbta

data

Ankstyvą  birželio 15  dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę į pirmąją šiais metais  kelionę prie Baltijos jūros.

Atvykus į kurortą, vieni bendruomenės nariai nuskubėjo pasisveikinti su Baltija, kiti pasuko Palangos bažnyčios link, treti mėgavosi Basanavičiaus gatvės atmosfera, dar kiti neskubėdami žingsniavo Birutės kalno link bei patraukė aplankyti Palangos Gintaro muziejaus. Nesvarbu, kas ir kur, svarbiausia, kad saulė ir geras oras poilsiautojus lepino iki pat vakaro. Šilta birželio  saulė nors dar kaip reikiant neįšildė Baltijos vandens, tačiau patys drąsiausi nepabūgo šalto jūros vandens ir  nėrė į saulėje mirguliuojančias bangas.
Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Lietuvos pajūryje.
Kadangi Lietuvoje vasara trumpa, autobusai prie jūros veš bendruomenės narius kiekvieną savaitgalį, jei tik bus norinčiųjų.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019