Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bendrapartietė įpareigota tirti bendrapartietį

Avatar

Paskelbta

data


Kas turėtų būti padaryta, kad valdžią turintys valdininkai suprastų, jog tinkamu viešųjų ir privačių interesų deklaravimu prasideda sąžiningas tarnavimas žmonėms.

Bet kol nosį krapšto ir po jos turinį kapstosi rajono Etikos ir Antikorupcijos komisijų nariai, Vilniuje esantys VTEK dirba išsijuosusi. Šį kartą į jos akiratį pakliuvo Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas. Tas pats, kuris pabandė užtampyti redakciją po įvairias institucijas. Juk niekam net nekiltų klausimas, kad pirma savo darželyje turėjo išsikuopti, o paskui į kitus dairytis.
Atnaujintoje deklaracijoje seni duomenys
Radviliškio miesto seniūnas savo deklaraciją atnaujino šių metų spalio pabaigoje. Kad žmogus užimtas ir veiklus, niekas neabejos. Juk šalia pagrindinių pareigų, jis dar treniruoja vaikus, užsiima šunų dresiravimų ir, aišku, aistra medžioklei. Bet kad vienas asmuo vadovautų net 7 (septyniems – red.) medžiotojų būreliams, tai buvo siurprizas bent 10 apklaustų medžiotojų. „Pagirys“, „5 šernai“, „Laukymė“, „Kruojos medžiotojų būrelis“, „Mažuoliai“, „Pašilys“ ir „Šerno iltis“, kuriems valdininkas vadovavo dar iki jo tapimo seniūnu. Asmeninių santykių aiškinimasis, pasirodo, jam didesnis hobis nei pareigos vykdymas.
Įstatymas numato prievolę
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato pareigą asmenims, einantiems tam tikras pareigas, deklaruoti interesus per 30 dienų. Ne po kelių mėnesių ar metų, o per vieną mėnesį – visuomenė turi žinoti, kieno interesams atstovauja valdininkai ir kada gali kilti interesų konfliktas. Ar ateityje neišaiškės, kad viešojo pirkimo komisijos nario pareigas einantis Radviliškio miesto seniūnijoje E. Mončauskas perka trinkeles už 50 eurų kvadratiniam metrui iš asmens, su kuriuo kartu medžioja? Arba priima sprendimą išasfaltuoti gatvę, kurioje gyvena klubo bendrasavininkis? Kadangi VTEK ir taip apsikrovusi darbais, tai E.Mončausko aplinkybių nagrinėjimas perduotas jo viršininkei ir bendrapartietei Jolantai Margaitienei.
Ne kokia patirtis
Dar 2016 metais Seimo narys Povilas Urbšys teigė, jog Lietuvoje egzistuoja teritorijos, kurios valdomos kaip užgrobtos, kuriose tarsi negalioja Lietuvos Respublikos įstatymai. Tarp paminėtų pavyzdžių buvo ir Radviliškis. Pora atvejų priminti galime ir mes. 2016 metų girto Sidabravo seniūno Vidmanto Blužo pasivažinėjimas buvo „įvertintas“ tik po Valstybės tarnybos departamento ir Vyriausybės atstovo reikalavimų. Radviliškio Švietimo ir Sporto paslaugų centro direktoriaus Vaidoto Jakavičiaus noras turėti nuosavą aerodromą saviškiams atrodė visai natūralus. Kol VTEK nepasisakė priešingai. Tačiau turime pastebėti, jog vienas bendras vardiklis yra priklausymas „teisingai“ partijai. Prieš ketverius metus žadėję dirbti gyventojams, jie tikrai tai pildo su kaupu, nes valdančiųjų nenuginčijamas argumentas yra toks: „Mes irgi esame gyventojai!“ Tiesa, kartais pasinaudojama įstatymu sąskaitoms suvedinėti ir nepaklusnūs pamokomi, o visiškai nepatogiais atsikratoma. Radviliškio ligoninės įstaigos ir „Radviliškio vanduo“ įmonės atvejai patys tinkamiausi. Kaip matome, valdininkai, priklausantys „teisingai“ konservatorių partijai, vis dažniau varsto VTEK’o duris dėl susipainiojimo viešuose ir privačiuosiuose interesuose.
Tyrimą stebės VTEK
Kad nenukryptų nuo įstatymo raidės, VTEK iš karto įspėjo Administracijos direktorę J.Margaitienę, jog jie turės teisę revizuoti priimtą sprendimą. Tai yra, jei sprendimas bus priimtas nesilaikant numatyto reglamentavimo, jis bus naikinamas ir VTEK tyrimą atliks pati – kaip ir buvo pasielgta V.Jakavičiaus atveju. Gaila, bet nepavyko susisiekti su seniūnu dėl komentaro. Įstatyme yra numatytos ir sankcijos. Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Reikalinga pagalbinė darbininkė

Avatar

Paskelbta

data

Reikalinga pagalbinė darbininkė namo ir aplinkos tvarkymui Radviliškyje (1 kartą per savaitę)  Tel. 8 682 3718

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019