Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

FNTT tirs E. Mončausko sporto klubo lėšų įsisavinimą

Avatar

Paskelbta

data

Finansines machinacijas nagrinėjantys pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą prieš E. Mončausko sporto klubą „Rytų Kovotojas“.

Daugybę kartų Radviliškį garsinę sporto klubo sportininkai net nenumanė, kokias tamsias paslaptis slepia jų vadovas. Šiaulių apygardos prokuratūros baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro kuruojami FNTT nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai narplios ir Radviliškio miesto seniūno pareigas einančio E. Mončausko individualių veiklų bei verslo liudijimų pinkles.
Pro budrią prokuroro akį nepraslydo faktas, kad veikianti asociacija, kuriai priklauso E. Mončausko vadovaujamas sporto klubas „Rytų Kovotojas“, neturi nei vieno darbuotojo. Pareigūnai atkreips dėmesį į tai, kodėl sporto klubas nesamdė trenerių, o leido jiems dirbti pagal verslo liudijimus. Tokia mokesčių vengimo schema draudžiama įstatymu. Bet tai nesutrukdė Radviliškio rajono savivaldybės klerkams lengva ranka ir neužduodant papildomų klausimų skirti finansinę paramą įvairiomis formomis dešimtimis tūkstančių eurų per metus! Vien tik 2018 m. šiam klubui iš savivaldybės biudžeto atseikėta 9000 eurų paramos pagal sporto rėmimo programą, o kur dar neformalaus švietimo lėšos ir kiti paramos šaltiniai. Nors tuo metu kai kurie rajono sporto būreliai turi nutraukti veiklą dėl per menko finansavimo.
Žinoma, ikiteisminio tyrimo pradėjimas dar nereiškia, kad įtariamasis kaltas ar byla pasieks teismą. Tačiau tai ne išblukęs keturiolikos metų šešėlis, kai padarytas kvailystes galima buvo pateisinti jaunyste. Šis kaltinimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 222 str., tai yra apgaulingas apskaitos tvarkymas, susijęs su E. Mončausko pastarųjų kelerių metų veikla įsisavinant gautas rajono biudžeto lėšas šiame sporto klube.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi