FNTT tirs E. Mončausko sporto klubo lėšų įsisavinimą

Finansines machinacijas nagrinėjantys pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą prieš E. Mončausko sporto klubą „Rytų Kovotojas“.

Daugybę kartų Radviliškį garsinę sporto klubo sportininkai net nenumanė, kokias tamsias paslaptis slepia jų vadovas. Šiaulių apygardos prokuratūros baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro kuruojami FNTT nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai narplios ir Radviliškio miesto seniūno pareigas einančio E. Mončausko individualių veiklų bei verslo liudijimų pinkles.
Pro budrią prokuroro akį nepraslydo faktas, kad veikianti asociacija, kuriai priklauso E. Mončausko vadovaujamas sporto klubas „Rytų Kovotojas“, neturi nei vieno darbuotojo. Pareigūnai atkreips dėmesį į tai, kodėl sporto klubas nesamdė trenerių, o leido jiems dirbti pagal verslo liudijimus. Tokia mokesčių vengimo schema draudžiama įstatymu. Bet tai nesutrukdė Radviliškio rajono savivaldybės klerkams lengva ranka ir neužduodant papildomų klausimų skirti finansinę paramą įvairiomis formomis dešimtimis tūkstančių eurų per metus! Vien tik 2018 m. šiam klubui iš savivaldybės biudžeto atseikėta 9000 eurų paramos pagal sporto rėmimo programą, o kur dar neformalaus švietimo lėšos ir kiti paramos šaltiniai. Nors tuo metu kai kurie rajono sporto būreliai turi nutraukti veiklą dėl per menko finansavimo.
Žinoma, ikiteisminio tyrimo pradėjimas dar nereiškia, kad įtariamasis kaltas ar byla pasieks teismą. Tačiau tai ne išblukęs keturiolikos metų šešėlis, kai padarytas kvailystes galima buvo pateisinti jaunyste. Šis kaltinimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 222 str., tai yra apgaulingas apskaitos tvarkymas, susijęs su E. Mončausko pastarųjų kelerių metų veikla įsisavinant gautas rajono biudžeto lėšas šiame sporto klube.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts