Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kriminalinė suvestinė

Avatar

Paskelbta

data

Smurtas

Radviliškio r., Eitvilių k., namuose, blaivus 24 metų vyras sumušė neblaivų (2,13 prom.) 47 metų tėvą. Nukentėjusysis į medikus nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., namuose, neblaivus (2,33 prom.) 32 metų vyras sumušė neblaivią (1,36 prom.) 32 metų sugyventinę. Nukentėjusioji į medikus nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Radviliškyje, Kaštonų g., neblaivi (1,14 prom.) 22 metų moteris su kita neblaivia (1,60 prom.) 27 metų moterimi sumušė neblaivias 26 ir 24 metų moteris. Nukentėjusiosios dėl sumušimų po medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai. Įtariamosios uždarytos į areštinę.

Radviliškio r., Pakiršinio k., prie namo, nenustatytas asmuo sumušė 17 metų merginą. Nukentėjusioji ausies nubrozdinimą po medikų apžiūros išleista gydytis ambulatoriškai.

Radviliškyje, Klaipėdos g., namo kieme, neblaivus (1,22 prom.) 59 metų vyras sumušė neblaivią (0,81 prom.) 49 metų sugyventinę. Nukentėjusioji į medikus nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę.
Radviliškyje, Vaižganto g., namuose, neblaivus (2,16 prom.) 54 metų vyras sumušė neblaivią (0,20 prom.) 19 metų dukrą. Nukentėjusioji į medikus nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Pasigesta valstybinių numerių

Šeduvoje, Kėdainių g., sustabdytas 41 metų vyro vairuojamas automobilis VW LT35, kuris tempė priekabą pakrautą automobiliu „Mercedes Benz Sprinter“ be valstybinio numerio ženklo, be registracijos liudijimo ir įsigijimo dokumentų, bei be VIN numerio ženklų. Automobilis saugomas, vairuotojas po apklausos išleistas.

Apgadintas automobilis

Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., du nenustatyti asmenys apgadino 64 metų moters automobilį „VW Passat“. Turtinė žala – 150 eurų.

Vagystė

Radviliškyje, J. Marcinkevičiaus g., bare, pavogtas be priežiūros paliktas 68 metų vyro mobiliojo ryšio telefonas. Turtinė žala – 170 eurų.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi