Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bausti negalima pasigailėti

Avatar

Paskelbta

data

Iki skausmo visiems gerai žinomas posakis, kuriuo nusakoma situacija su skirtingomis išeitimis. Dviprasmiškoje padėtyje atsidūrė Šeduvos globos namų direktorė Andžela Brazienė. Valdantiesiems konservatoriams priklausanti vadovė rajoninėje komisijoje rado „stogą“, bet Vilniuje reziduojantys Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariai tam nepritarė. Be to, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis tik pakartotinai paragintas sudarė komisiją VTEK pavedimui išnagrinėti.

Naudojasi turtu kaip nuosavu
Dar pernai akylesni šeduviai pastebėjo, kad globos namams priklausantis 2017 metų automobilis Dacia Logan dažniau būna direktorės kieme nei Globos namuose. Jie kreipėsi į redakciją stengdamiesi paviešinti ydingą senelių globos namams vadovaujančios A.Brazienės praktiką.  Tiesa, po reorganizacijos Polekėlėje esantys globos namai buvo prijungti prie Šeduvoje esančiųjų, tad vadovei nemažus atstumus automobiliu reikia nukakti. Bet tai ne pagrindas valstybiniu turtu naudotis kaip savu. Beje, tikrai patogu, kai su tarnybiniu transportu iš namų į darbą arba iš darbo namo – kuro nuosavam automobiliui pirkti nereikia.

Kreipimasis į VTEK
Anksčiau rašėme, kad A. Brazienė netinkamai elgiasi, bet iš rajono valdžios reakcijos buvo visiškas nulis. Juk meras atskirą tarnybinį automobilį turi ir niekam už jį neatsiskaito. Jo pavaldiniai taip pat privilegijų nori turėti, o į įstatymų pažeidinėjimą meras pro pirštus žiūri. Tiesa, tai beveik būna tik tada, jei pažeidėjai – A.Čepononio bendrapartiečiai. Nors tyla – gera byla, bet ilgai neužtruko ir skundas taip pat VTEK pasiekė. Etikos sargai vasario 22 dieną merui A.Čepononiui pavedė atlikti tyrimą. Deja, kai rinkimai ant nosies, byla buvo giliai nukišta į stalčių ir pamiršta.

Pakartotinas raginimas
Praėjus net trims mėnesiams, pavedimas dar nebuvo išnagrinėtas. VTEK atstovai teigia, kad tai Radviliškio valdininkai pavedimo nevykdė. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovė spaudai Eligija Zoltnerienė apkaltino VTEK, esą jie netinkamai atliko darbą ir pavedimas dėl VTEK klaidos nepasiekė Radviliškio. Paprastas žmogus nebesupras valdininkų bereikalingo ir jokios naudos neduodančio susirašinėjimo, tačiau interesų konfliktas privalo būti išnagrinėtas. Tad VTEK specialistai dar kartą gegužės 8 dieną išsiuntė pavedimą merui dėl jam pavaldžios A.Brazienės elgesio įvertinimo.

Trūksta įrodymų?
Tai jau ne pirmas kartas, kai mero sudaryta darbo grupė bando išsukti bendrapartiečius. Taip buvo su girtu Sidabravo seniūnu Vidmantu Blužu, taip atsitiko ir su Radviliškio ŠSPC direktoriumi Vaidotu Jakavičiumi. Tiesa, VTEK tada panaikino komisijos išvadą ir atlikusi nepriklausomą tyrimą pripažino, kad perimti Raudondvario aerodromo turtą V.Jakavičius siekė pažeisdamas įstatymą. Todėl nenuostabu, kad buvusio rajono mero konservatoriaus Dariaus Brazio svainė A.Brazienė turėjo išvengti bet kokių nemalonumų. Teisingiausia rajono partija tai garantuoja. Deja, jos įtakos ribos ties rajono „rubežiumi“ kaip ir pranyksta. Šioje darbo grupėje pirmuoju smuiku grojo Arnoldas Matuzevičius, kuris buvo paskirtas pirmininku. A.Brazienės „gelbėjimo misijoje“ taip pat dalyvavo  Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Žaneta Buniuvienė, kuri niekaip nesugebėjo atsakyti į Tarybos nario klausimą, koks bus mero atlyginimas, Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Rasa Miškinienė, kuri dirbti į Administraciją neseniai perėjo iš buvusios Darbo biržos.

VTEK atliks tyrimą patys
Etikos sargai neslepia, kad daugybė skundų dėl Radviliškio rajono valdininkų ir politikų interesų konfliktų yra pagrįsti. Juokaujama, kad galima net atskirą padalinį steigti, nes rajono valdžios vyrai nepaiso LR įstatymų normų dėl interesų konfliktų. Gegužės 29 dieną posėdžiavusi VTEK nusprendė nepritarti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos komisijos išvadai, rajoniniams valdininkams esą pritrūko faktinės informacijos. Pati Globos namų vadovė pripažįsta, kad naudojasi tarnybiniu transportu, bet bendrapartiečiams tai normalu ir jie nemato nieko blogo. Tūlas net pasakytų, kad vagiama iš bejėgių senolių ir tai tikrai nėra suderinama su konservatorių partijos deklaruojamomis krikščioniškos moralės nuostatomis. Maža to, įstaigos vadovė pati savo įsakymu pasitvirtino taisykles, kuriomis remiantis ji tarsi gali legaliai tai daryti. Gerai, kad etikos sargai Vilniuje principingesni. Jie nusprendė patys ištirti, ar Šeduvos globos namų direktorė A. Brazienė nepažeidė įstatyme įtvirtinto draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti. Taip pat vertins, ar konservatorių partijos narė vengė interesų konflikto, o jam esant – nusišalino. Klausimas, ar A. Matuzevičius ir kiti grupės nariai bus patraukti atsakomybėn už netinkamą pareigų vykdymą, tik retorinis. Mero nurodymus vykdantys klerkai nuo atsakomybės apsaugomi, net jei jų padarytos klaidos rajono biudžetui kainuoja tūkstančius eurų. Lengva daryti brangiai kainuojančias klaidas, jei už tai netenka susimokėti iš savo kišenės…
Bus daugiau.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019