Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bausti negalima pasigailėti

Avatar

Paskelbta

data

Iki skausmo visiems gerai žinomas posakis, kuriuo nusakoma situacija su skirtingomis išeitimis. Dviprasmiškoje padėtyje atsidūrė Šeduvos globos namų direktorė Andžela Brazienė. Valdantiesiems konservatoriams priklausanti vadovė rajoninėje komisijoje rado „stogą“, bet Vilniuje reziduojantys Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariai tam nepritarė. Be to, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis tik pakartotinai paragintas sudarė komisiją VTEK pavedimui išnagrinėti.

Naudojasi turtu kaip nuosavu
Dar pernai akylesni šeduviai pastebėjo, kad globos namams priklausantis 2017 metų automobilis Dacia Logan dažniau būna direktorės kieme nei Globos namuose. Jie kreipėsi į redakciją stengdamiesi paviešinti ydingą senelių globos namams vadovaujančios A.Brazienės praktiką.  Tiesa, po reorganizacijos Polekėlėje esantys globos namai buvo prijungti prie Šeduvoje esančiųjų, tad vadovei nemažus atstumus automobiliu reikia nukakti. Bet tai ne pagrindas valstybiniu turtu naudotis kaip savu. Beje, tikrai patogu, kai su tarnybiniu transportu iš namų į darbą arba iš darbo namo – kuro nuosavam automobiliui pirkti nereikia.

Kreipimasis į VTEK
Anksčiau rašėme, kad A. Brazienė netinkamai elgiasi, bet iš rajono valdžios reakcijos buvo visiškas nulis. Juk meras atskirą tarnybinį automobilį turi ir niekam už jį neatsiskaito. Jo pavaldiniai taip pat privilegijų nori turėti, o į įstatymų pažeidinėjimą meras pro pirštus žiūri. Tiesa, tai beveik būna tik tada, jei pažeidėjai – A.Čepononio bendrapartiečiai. Nors tyla – gera byla, bet ilgai neužtruko ir skundas taip pat VTEK pasiekė. Etikos sargai vasario 22 dieną merui A.Čepononiui pavedė atlikti tyrimą. Deja, kai rinkimai ant nosies, byla buvo giliai nukišta į stalčių ir pamiršta.

Pakartotinas raginimas
Praėjus net trims mėnesiams, pavedimas dar nebuvo išnagrinėtas. VTEK atstovai teigia, kad tai Radviliškio valdininkai pavedimo nevykdė. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovė spaudai Eligija Zoltnerienė apkaltino VTEK, esą jie netinkamai atliko darbą ir pavedimas dėl VTEK klaidos nepasiekė Radviliškio. Paprastas žmogus nebesupras valdininkų bereikalingo ir jokios naudos neduodančio susirašinėjimo, tačiau interesų konfliktas privalo būti išnagrinėtas. Tad VTEK specialistai dar kartą gegužės 8 dieną išsiuntė pavedimą merui dėl jam pavaldžios A.Brazienės elgesio įvertinimo.

Trūksta įrodymų?
Tai jau ne pirmas kartas, kai mero sudaryta darbo grupė bando išsukti bendrapartiečius. Taip buvo su girtu Sidabravo seniūnu Vidmantu Blužu, taip atsitiko ir su Radviliškio ŠSPC direktoriumi Vaidotu Jakavičiumi. Tiesa, VTEK tada panaikino komisijos išvadą ir atlikusi nepriklausomą tyrimą pripažino, kad perimti Raudondvario aerodromo turtą V.Jakavičius siekė pažeisdamas įstatymą. Todėl nenuostabu, kad buvusio rajono mero konservatoriaus Dariaus Brazio svainė A.Brazienė turėjo išvengti bet kokių nemalonumų. Teisingiausia rajono partija tai garantuoja. Deja, jos įtakos ribos ties rajono „rubežiumi“ kaip ir pranyksta. Šioje darbo grupėje pirmuoju smuiku grojo Arnoldas Matuzevičius, kuris buvo paskirtas pirmininku. A.Brazienės „gelbėjimo misijoje“ taip pat dalyvavo  Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Žaneta Buniuvienė, kuri niekaip nesugebėjo atsakyti į Tarybos nario klausimą, koks bus mero atlyginimas, Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Rasa Miškinienė, kuri dirbti į Administraciją neseniai perėjo iš buvusios Darbo biržos.

VTEK atliks tyrimą patys
Etikos sargai neslepia, kad daugybė skundų dėl Radviliškio rajono valdininkų ir politikų interesų konfliktų yra pagrįsti. Juokaujama, kad galima net atskirą padalinį steigti, nes rajono valdžios vyrai nepaiso LR įstatymų normų dėl interesų konfliktų. Gegužės 29 dieną posėdžiavusi VTEK nusprendė nepritarti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos komisijos išvadai, rajoniniams valdininkams esą pritrūko faktinės informacijos. Pati Globos namų vadovė pripažįsta, kad naudojasi tarnybiniu transportu, bet bendrapartiečiams tai normalu ir jie nemato nieko blogo. Tūlas net pasakytų, kad vagiama iš bejėgių senolių ir tai tikrai nėra suderinama su konservatorių partijos deklaruojamomis krikščioniškos moralės nuostatomis. Maža to, įstaigos vadovė pati savo įsakymu pasitvirtino taisykles, kuriomis remiantis ji tarsi gali legaliai tai daryti. Gerai, kad etikos sargai Vilniuje principingesni. Jie nusprendė patys ištirti, ar Šeduvos globos namų direktorė A. Brazienė nepažeidė įstatyme įtvirtinto draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti. Taip pat vertins, ar konservatorių partijos narė vengė interesų konflikto, o jam esant – nusišalino. Klausimas, ar A. Matuzevičius ir kiti grupės nariai bus patraukti atsakomybėn už netinkamą pareigų vykdymą, tik retorinis. Mero nurodymus vykdantys klerkai nuo atsakomybės apsaugomi, net jei jų padarytos klaidos rajono biudžetui kainuoja tūkstančius eurų. Lengva daryti brangiai kainuojančias klaidas, jei už tai netenka susimokėti iš savo kišenės…
Bus daugiau.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019