Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse ,,Virėjas 2017“ – pirmoji vieta

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 28 dieną Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre vykusiame Nacionaliniame specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių profesinio meistriškumo konkurse ,,Virėjas 2017“ šauniai pasirodė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro būsimosios virėjos.

Konkurse taip pat dalyvavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Kėdainių profesinio rengimo centro komandos. Komandas sudarė po 4 mokinius. Konkursas  vyko Reabilitacinio profesinio rengimo skyriaus vidiniame kieme. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, organizuojantis ir vykdantis konkursą, kiekvieną komandą aprūpino palapinėmis, griliais, anglimi, stalais, suoliukais, vandeniu bei valymo priemonėmis.

Konkurso metu dalyviai atliko dvi praktines užduotis: vištiena su garnyru (gaminama grilyje) ir desertas, gaminamas tik grilyje. Vertinimui buvo pateikta po vieną porciją parodomąją (nedegustuojamą) ir po dvi porcijas degustavimui.

Buvo vertinama: bendras patiekalo vaizdas,  pirmo kąsnio skonis, pagrindinio ingrediento skonis, iškepimo laipsnis, garnyro skonis, bendras patiekalo suderinamumas.

Konkurso dalyvių darbus vertino komisija, sudaryta iš kompetentingas įstaigas ir darbdavius atstovaujančių įmonių atstovų: Barbekiu asociacijos prezidentas  Juozas Kaminskas, asociacijos nariai – Galina Bovševič, Vera Grigoravičienė ir Modestas Kučinskas.

Geriausius rezultatus konkurse parodė ir iškovojo pirmąją vietą Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro komanda, kuri apdovanota ir už geriausią vištienos patiekalą. Dalyviams įteikti diplomai, medaliai. Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

Mokines konkursui ruošė virėjo specialybės profesijos mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė.

Dėkojame virėjo specialybės mokinėms Faustai Zevertaitei, Laurai Burbaitei,  Dianai Jokubaitytei ir Monikai Jovaišaitei, laimėjusioms I-ąją vietą!

 

                                                      Mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi