Kraštutinumų krašte

Feljetonas

Dienos tema: breksitas Londone, pasaulyje „Corona virusas“, į Lietuvą parskrendantis paukščių gripas, pajūryje pagautų žuvų kraujyje randamas 37 kartus padidėjęs gyvsidabrio kiekis ir žalių rodyklių prie šviesoforų uždelsiamasis sugrąžinimas. Gyventojų strašilka – apie „Kapitalizmo ranką“, jau lipančią laiptais, jau beldžiančią į duris, jau griebiančią už kaklo, veikia puikiai. Linksma?.. – nelabai.

Apie neišvalytą vandenį, vamzdžiais metų metus pilamą į jūrą ir upes, kalbėti jau nebeaktualu. „Pravažiavom“. Papilstė užsakomuoju pilstymu iš tuščio į kiaurą, patuščiažodžiavo užsakomuoju tuščiažodžiavimu, pakaitino vaizduotes užsakomuoju kaitinimu, tie, kam priklauso,  susirinko reitinginius reitingus ir taškas. Kaip azartiškai aršiai atsistojo „žaliųjų berečių“ patriotizmas, taip tyliai ir nulinko. Kraštutinumų krašte tai norma. Į kalėjimą už žalą, nuostolius valstybės gamtai ir balsavimo teisę turinčių piliečių sveikatai  nekas taip ir nepasodintas. Net nepersodintas iš vienos kėdės į kitą. Nerealu. Neįprasta. Demokratinėje valstybėje  NEPRIIMTA! Kad teisinėje valstybėje kažkas, už kažką, kažkuo galėtų ir privalėtų atsakyti, arba nors būti sugėdintas perpatikrinamąja interpeliacija… – virš Europinės fantastikos ribų. Ne į tą pusę sustyguota teisėsauga. Informacinis bruzdėjimas ir žiniasklaidinis apsispjaudymas sausais, niekuo neįpareigojančiais fragmentais, skirtas LIAUDŽIAI paerzinti. Šeimininkėms atitraukti nuo blynų kepimo proceso. Pensininkams sulaikyti nuo oraus šliaužimo pašmirinėti po kasdienius E prieduotų šiukšlių išpardavimus. Šiukšliadėžių tikrintojų vėlinimui atlikti aplinkai naudingą atliekų perrūšiavimo funkciją.

Taigi, prisiklausius tokių reklaminių-prognozinių diagnozių, į gatvę geriau nekišti nosies. Nes 19 kartų būtinai coroniškai šiktelės praskrendantis nykštukinis erelis – emigrantas. Nutrenks, užmuš, suluošins – jei ne laukiantis šanso budintis dviratininkas-nutrenkėjas – su kuk-kluks-klaniečio veido apdangalu: prapjautomis akimis ir viskam pasiryžusiu dviračiu be registracijos numerio, tai Seimo nario barzdaskučio vairuojamas automobilis. Horoskopai  nejuokauja. Patikliems lietuviams  viskas – Dievo pirštas. Arba meldies be pertraukos, arba karies be išeiginių. Reikia kažkaip garantuoti darbo vietas nieko negaminančiai „Prano Krukelio“ nabašninkus eksploatuojančiai įmonei. Kol ne visi auksiniai, keramikiniai ir mediniai paskutinio milijono dantys įmerkti vandens stiklinėse. Kol ne visi auksiniai, sidabriniai ir mediniai šaukštai padėti virtuvėse ant lentynų. Kol galutinai neišklišintos auksinės, sidabrinės ir medinės klumpės – tikėkim toliau. Tam mes ir lietuviai. Tam aš ir radviliškietis, kad iš vidurio Lietuvos viską geriau matyčiau . Ne užsakomuoju, ne politizuotu, ne improvizuotu, o literatūriniu matymu. Kol „Corona virusas“ neprisikabino. Kol paukščių gripo nenustatė. Kol erkinio encefalito nepripaišė. Kol lydekos, ešeriai ir stintos su 38 procentais gyvsidabrio kraujuje  mano virtuvę apeina. Kol dar nenutrenkė Seimo nario barzdaskučio vairuojamas automobilis  ir neprismaugė laiptais užlipusi „Kapitalizmo ranka“,  toliau aukojuosi visuomeniniais pagrindais, bendram labui, audrindamas lakią tautiečių vaizduotę.

Antanas Stugys

Total
6
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts