Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tyruliečiai bijo likti be kokybiškos medikų pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi sunerimę Tyrulių gyventojai. „Padėkite, uždaro mūsų ambulatoriją, atleidžia gydytoją, liksime be jokios medicininės pagalbos“,- sakė tyruliečiai.

Problema išpūsta

Tyrulių ambulatorijoje dirba gydytoja Ina Kazlauskienė, dvi slaugytojos, laborantė ir vairuotojas. Pasak Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro laikinojo direktoriaus Aloyzo Juodžio, šie etatai buvo išpūsti, tad reikėjo padaryti tvarką. A. Juodžio nuomone, problema dėl Tyrulių ambulatorijos darbuotojų etatų mažinimo išpūsta.

„Tyrulių apylinkėje yra prisirašę  750 pacientų, o tai pusė apylinkės, apylinkėje turi būti 1550 prisirašiusiųjų. Pagal pacientų skaičių etatai Tyrulių ambulatorijoje yra gerokai išpūsti ir nutarėme juos sutvarkyti, kiek turi būti pagal pacientų skaičių. Slaugytojai paliekame 1,5 etato, vairuotojui – 0,5 etato. Beje, Šiaulėnų ambulatorijoje vairuotojas taip pat dirba 0,5 etato. Pagal tokį pacientų skaičių ir gydytojai  turėtume palikti puse etato, tačiau gydytojos etato nelietėme. Tyrulių ambulatorijos gydytoja I. Kazlauskienė nutarė iš darbo išeiti savo noru. Kol neatsiras nuolatinė gydytoja, duosime vairuotoją ir iš Radviliškio į Tyrulius važinės dirbti gydytojos E. Filmanavičienė ir I. Kuliušienė, o vėliau surasime nuolatinę gydytoją. Mes Radviliškyje turime pakankamai gydytojų, tad Tyrulių apylinkės žmonės tikrai neliks be medicininės pagalbos – kai mažiname medicinos darbuotojų etatus, turime Ligonių kasoms pateikti paaiškinimą, kaip užtikrinsime medicininę pagalbą, siunčiame gydytojų darbo grafikus, tad savivaliauti tikrai negalime. Kai sumažinome etatus, Tyrulių ambulatorijoje pareiškė norą iš darbo išeiti slaugytoja, kuriai pasiūlėme dirbti 0,5 etato, tačiau kita slaugytoja sutiko dirbti 1,5 etato. Taip pat iš darbo savo noru  išeina vairuotojas ir gydytoja. Kiek girdėjau, gydytoja susirado darbą Šiauliuose“,- sakė A. Juodis.

Gydytoja  nutarė išeiti pati


Tyrulių ambulatorijos gydytoja Ina Kazlauskienė patvirtino laikinojo Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro direktoriaus Aloyzo Juodžio informaciją, kad ji savo noru išeina iš darbo Tyrulių ambulatorijoje. „Ambulatorijoje  sumažino etatus vairuotojui, slaugytojai, atleido laborantę – tai žmonės, su kuriais aš dirbau, o juos atleidus aš nebematau sąlygų dirbti“,- sakė gydytoja I. Kazlauskienė.
Pasak gydytojos, ambulatorijoje darbas visiškai kitoks nei poliklinikoje – reikia dažnai važinėti pas pacientus į namus, važinėti į medicinos punktą Acokavuose, prižiūrėti ir Polekėlės globos namų gyventojus. Pasak gydytojos, kadangi Tyrulių seniūnija gana nemaža, tenka nemažai laiko praleisti kelyje pas pacientus. Gydytoja abejoja, ar Tyrulių apylinkės pacientai gaus kokybišką medicininę pagalbą, jeigu gydytojos nevažinės pas pacientus į namus, dirbs tik ambulatorijoje.

Tyruliečiai nusiteikę karingai


Tyrulių apylinkės pacientai netiki, kad išėjus gydytojai I. Kazlauskienei jais bus taip pat gerai pasirūpinta. „Mūsų gydytoja važinėdavo pas senus žmones į namus, juk ne kiekvienas gali į ambulatoriją ateiti susileisti vaistų. Netikime, kad naujosios gydytojos taip pat lakstys – juk mūsų apylinkė labai didelė, apima Acokavus, Jonaitiškį“,- sakė Tyrulių gyventojai.

Pasak tyruliečių, jeigu naujosios gydytojos nepateisins jų lūkesčių, kreipsis į aukštesnes instancijas. Beje, Tyrulių gyventojai pasipiktinę, kad  Radviliškio rajono pirminio sveikatos priežiūros centro laikinasis direktorius Aloyzas Juodis juos pavadino isterikais bei konfliktiškais žmonėmis. „Esame tokie, kokie esame, mes kovojome, kad  liktų mūsų gydytoja, niekas neturi teisės mūsų taip vadinti“,- sakė tyruliečiai.
Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ informuos skaitytojus, kaip po šios etatų reformos seksis Tyrulių apylinkės gyventojams gydytis pas naująsias medikes, ar jos patenkins pacientų lūkesčius.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi