Daugelis Aukštelkų seniūnijos gyventojų sunerimo sužinoję, jog antrajame rinkimų ture į LR Seimą viena komisijos narė dirbo sirgdama Covid – 19 virusu.
Pasiteiravome Radviliškio – Tytuvėnų apygardos rinkimų komisijos pirmininko Vaidoto Jakavičiaus, kaip sergantis žmogus galėjo dirbti tokioje vietoje, kur per dieną apsilanko keli šimtai žmonių – Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Aukštelkų apylinkėje antrajame ture balsavo 278 rinkėjai.
„Mes sekmadienį, spalio 25 dieną, net neįtarėme, kad kažkas iš komisijos narių gali būti užsikrėtęs koronavirusu – apie tai sužinojome tik pirmadienį. Man pirmadienį paskambino Aukštelkų apylinkės komisijos pirmininkė ir pasakė, jog viena komisijos narė prastai jaučiasi, ir pati pirmininkė nekaip jautėsi. Pirmadienio vakare sužinojome, kad prastai pasijutusiai komisijos narei nustatytas kovidas. Rinkimų dieną nei vienam žmogui, dirbusiam komisijoje, nekilo įtarimų, jog moteris gali sirgti koronavirusu. Mes iš radviliškiečių sudarėme ir specialią komandą, kuri rinkimų metu važinėjo pas esančius saviizoliacijoje ar kovidu užsikrėtusius rinkėjus – taip saugojome komisijos narius, kad kuo mažiau turėtų kontaktų. Ir pas aukštelkiškius važiavo komanda iš Radviliškio, tad negaliu pasakyti, kur moteris galėjo užsikrėsti koronavirusu“,- sakė V. Jakavičius.
Ar Aukštelkuose plinta virusas?
Pasiteiravome ir Aukštelkų seniūnijos seniūnės Almos Kubilinskienės, ar po rinkimų seniūnijoje nepaplito klastingasis virusas. „Moteris apie savo liga pasiskelbė socialiniuose tinkluose, o šiuo metu jaučiasi neblogai. Sakė, jog pora dienų palaužė kaulus ir viskas. Kadangi ši aukštelkiškė gyvena aštuonbutyje, jos kaimynai buvo truputį išsigandę, kad gali sirgti. O šiuo metu seniūnijoje jokio koronaviruso protrūkio nėra – jeigu būtų užsikrėtę daug žmonių, jau būtume žinoję“,- sakė Aukštelkų seniūnė. O ar kas nors iš aukštelkiškių tikrinosi nuo Covid-19, seniūnė neinformavo.
Beje, koronavirusu buvo užsikrėtęs ir seniūnės sūnus, o ji pati rinkimų metu buvo saviizoliacijoje.
Ar informacija slepiama?
Visi rinkėjai, tiesiogiai balsavę rinkimuose Aukštelkų rinkiminėje apylinkėje, turėtų sunerimti, nes tikimybė užsikrėsti koronavirusu buvo gan didelė. Kodėl Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vadovai bei rinkimų komisija, žinodama šią informaciją, jos nepaviešino, lieka klausimas.
Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už 2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.
Ar ne per brangus projektas?
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.
Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…
Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.
Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.
Šiluma jau metus nebrangsta…
Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10 įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.
„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98 nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…
Pjauną šaką, ant kurios sėdi?
Buvo aptartas ir daugiabučių namų renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone, Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.
Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius jis su džiaugsmu atiduotų kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.
Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone, jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai jo imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų bei didelių kainų.
Jonas Petrikas
Netrukus antžeminiai šilumos vamzdžiai bus pakeisti į požeminius, tik, kaip įprasta Radviliškio rajone, už milijonus
Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.
Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.
Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.
Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas
Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:
nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.
Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.
Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją
Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.
Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:
asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
ugdymo įstaigų darbuotojai;
psichologai, psichoterapeutai;
vaistinių darbuotojai;
muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
audinių ūkių darbuotojai;
vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.