Aukštelkuose galimas Covid – 19 protrūkis – susirgo rinkimų komisijos narė

Daugelis Aukštelkų  seniūnijos gyventojų sunerimo sužinoję, jog antrajame rinkimų ture į LR Seimą viena komisijos narė dirbo sirgdama Covid – 19 virusu.

Pasiteiravome Radviliškio – Tytuvėnų apygardos rinkimų komisijos pirmininko Vaidoto Jakavičiaus, kaip sergantis žmogus galėjo  dirbti tokioje vietoje, kur per dieną apsilanko keli šimtai žmonių – Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Aukštelkų apylinkėje antrajame ture balsavo 278  rinkėjai.

„Mes sekmadienį, spalio 25 dieną, net neįtarėme, kad  kažkas iš komisijos narių gali būti užsikrėtęs koronavirusu – apie tai  sužinojome  tik pirmadienį. Man pirmadienį paskambino Aukštelkų apylinkės komisijos pirmininkė ir pasakė, jog viena komisijos narė prastai jaučiasi, ir pati pirmininkė nekaip jautėsi. Pirmadienio vakare sužinojome, kad  prastai pasijutusiai komisijos narei nustatytas kovidas. Rinkimų dieną nei vienam žmogui, dirbusiam komisijoje, nekilo įtarimų, jog moteris gali sirgti koronavirusu. Mes iš radviliškiečių sudarėme ir specialią komandą, kuri rinkimų metu važinėjo pas esančius saviizoliacijoje ar kovidu užsikrėtusius rinkėjus – taip saugojome komisijos narius, kad  kuo mažiau turėtų kontaktų. Ir pas aukštelkiškius važiavo komanda iš Radviliškio, tad negaliu pasakyti, kur moteris galėjo užsikrėsti koronavirusu“,- sakė  V. Jakavičius.

Ar  Aukštelkuose plinta virusas?

Pasiteiravome ir Aukštelkų seniūnijos seniūnės Almos Kubilinskienės, ar po rinkimų seniūnijoje nepaplito klastingasis virusas. „Moteris apie savo liga pasiskelbė socialiniuose tinkluose, o šiuo metu jaučiasi neblogai. Sakė, jog pora dienų palaužė kaulus ir viskas. Kadangi ši aukštelkiškė gyvena aštuonbutyje, jos kaimynai buvo truputį išsigandę, kad gali sirgti. O šiuo metu seniūnijoje jokio koronaviruso protrūkio nėra – jeigu būtų užsikrėtę daug žmonių, jau būtume žinoję“,- sakė Aukštelkų  seniūnė. O  ar kas nors iš aukštelkiškių tikrinosi nuo Covid-19, seniūnė neinformavo.

Beje, koronavirusu buvo užsikrėtęs ir seniūnės sūnus, o ji pati rinkimų metu buvo saviizoliacijoje.

Ar informacija slepiama?

Visi  rinkėjai, tiesiogiai balsavę  rinkimuose Aukštelkų rinkiminėje apylinkėje, turėtų sunerimti, nes  tikimybė užsikrėsti koronavirusu buvo gan didelė. Kodėl Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vadovai  bei rinkimų komisija, žinodama šią informaciją, jos nepaviešino, lieka klausimas. 

Jonas Petrikas
Total
9
Dalinasi
Related Posts