Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vitas Tomkus: KADA SAVI ŠAUDO Į SAVUS

Avatar

Paskelbta

data

Bloga žinia Lietuvai: muilo visiems neužteks! Taip spėriai tepliojame vienas kitą, kad higienos priemonės kūnui greitai taps didesniu deficitu nei skiepai nuo COVID-19. Ir jeigu lietuviškos purvo vonios viešoje erdvėje paplis dar plačiau, būsime kaip tie negrai, kuriems nebereikės patiems batų valyti. (Čia gal gera žinia?)

Paskutinės naujienos: lietuvininkai iš „Karžygio“ portalo, o konkrečiai – Zigmas Vaišvila su Ainiu Petkumi, aršiai užsipuolė kitą lietuvininką iš Suvalkijos, Raimondą Grinevičių, kuris ne taip parašus (pasak jų, – duomenis) surinko, ne tiems nunešė ir su anoniminiais akcijos organizatoriais susidėjo. Trumpiau kalbant, mirtinai prieš Tautą nusidėjo. O kas dabar su „nusidėjėliais” norės reikalų turėt? Aišku, niekas.

Nebūsiu jiems nei advokatu, nei teisėju, tik pateiksiu keletą pastebėjimų. Ar ne komiška, kuomet anonimas „Varlius“ iš „Karžygio“ kaltina parašų rinkėjus anonimiškumu? Ar ne kvaila gąsdinti pasirašiusius piliečius persekiojimu už pilietinę poziciją, jeigu 300 000-ių su viršum parašų bus įteikta seimo pirmininkei – negi VSD tos informacijos ir dabar negali išsitraukti iš google? Jeigu ta suvalkiečių akcija buvo VSD ar KGB suplanuota, kodėl seimo pirmininkė iš karto parašų nepriėmė ir neatidavė jų teisėtvarkai? Kam „tempia gumą” ir leidžia aktyvistams iš Marijampolės, pasak „karvedžių“, „pjarintis“? O naiviausia teigti, kad, pasirašant ne kompiuteriu, o gyvai, įmanoma falsifikacijų išvengti: kam reikės provokacijų, pasirašys ir gyvai, ir su svetimu pasu, ir net svetimą parašą suraitys, jeigu lieps specialiosios tarnybos. Būdų užmesti juodą dėmę ant bet kurios iniciatyvos yra milijonai. Ne mums spec. Tarnybas mokyti. Tam jie ir vadinasi spec. (specialistai).

Eilinį kartą tuo įsitikinome. Sutinku, kad šaudyti iš patrankos į žvirbliuką, Vytautą Tomą Raskevičių, nevisai atitinka karvedybos meno dėsnius. Bet sutikite ir su tuo, kad labiausiai „Karvedžio“ video siužetas atitinka Andriaus Tapino ir Sorošo išlaikomą Laisvės televiziją. (Būtų keista, jei jis juo nepasinaudotų.) Ir Andrius būtų absoliučiai teisus, įvardinęs suvalkiečių peticiją „Durnių sąrašu“. Patys spręskit, ar įmanoma buvo durniau pasielgti?

Pirmą kartą visi pajutome, kad Tauta akivaizdžiai bunda. Lietuviai nebenori ilgiau būti kaip veršiai uždaryti ūkiuose ir laukti, kol juos vasarą paleis į ganyklas arba rudenį į skerdyklas. Piliečiai vis aktyviau ėmė viešai reikšti savo pažiūras ir net organizuotis pasipriešinimui. O ką daro mūsų „Karvedžiai“? Išjuokia aktyviąją visuomenės dalį, jų organizatorius išvadina „saugumo įrankiais“ ir dar prigąsdina, kad gali visiems labai blogai baigtis. Ar įmanoma įsivaizduoti geresnę dovanėlę sorososams?
Nekalbėsiu už visą Lietuvą. Jau nebežinau, ką ji jaučia ir kaip jaučiasi, bet mano entuziazmas po „karvedžių“ išpuolio stipriai priblėso. Kažkodėl toptelėjo į galvą frazė apie tai, kad „savi šaudo į savus“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi