Radviliškio ligoninėje „puota maro metu“ ?

Kai pastaruoju metu vis dažniau ir garsiau kalbama apie artėjančią krizę ir vėl galimai bus raginama „susiveržti diržus“, o Radviliškio rajone atvirkščiai –  valdininkams vis  didinami atlyginimai. Ir ne taip jau nežymiai.

Nuo gegužės 1 d. ligoninės direktoriaus atlyginimas keisis

Balandžio 16 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintas sprendimas dėl naujo Radviliškio ligoninės vadovo V. Smalinsko atlyginimo.

Nuo gegužės 1 d. Radviliškio ligoninės direktoriui nustatytas mėnesinės algos pastoviosios dalies dydis – 3381 euras. Tačiau tai dar ne visa suma – ligoninės vadovui pridėtas dar ir mėnesinės algos kintamasis dydis, ir ne toks jau mažas – 20 procentų.

Pasak šio sprendimo pateikto aiškinamojo rašto, cituojame: „Viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės vadovas pateikė Radviliškio rajono savivaldybės tarybai praėjusių (2019) metų įstaigų veiklos ataskaitą, kurioje atsispindi 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymas. Atlikus viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės 2019 m. veiklos vertinimą, nustatyta, kad įstaigos vadovo ataskaitoje atsispindinčio 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymo balų suma yra 85 balai“. O šie 85 balai ir  atitinka 20 procentų mėnesinės algos kintamąją  dalį. Šis įvertinimas šokiravo kai kuriuos Tarybos narius bei ligoninės paslaugomis besinaudojančius radviliškiečius

Puikūs rezultatai ir didelės skolos?

Darosi įdomu, jeigu Radviliškio ligoninė įvykdė kokybinius ir kiekybinius rodiklius, kodėl tada įstaiga vis dar negali išbristi iš skolų?

Beje, ir apie kokius gerus pasiektus rezultatus galima kalbėti, jeigu kai kurie pažadai taip ir nebuvo įvykdyti. Pavyzdžiui, žadėtasis Vaikų  ligų skyrius taip ir nebuvo atidarytas, nors meras ir ligoninės direktorius visiems jau buvo paskelbę, kad skyrius atidarytas. Pasidomėjus „Radviliškio krašto“ žurnalistams, išlindo ilgos melo ausys. Ir dar negana to, nors  tuo metu valdančiųjų  konservatorių ir socialdemokratų balsais Taryboje buvo uždarytas Vaikų ligų skyrius, bet šie ponaičiai nesidrovėjo pykti ant prie uždarymo visiškai neprisidėjusio  sveikatos apsaugos ministro  A. Verygos.

Geri ligoninės rezultatai ir pasiekimai kelia abejonių ir dėl iš įstaigos bėgančių medikų. Logiškai galvojant, ar iš įstaigos, kurioje taip jau labai gera dirbti, „sparnus pakeltų“ per 14 specialistų

Medikai buvo verčiami pasirašyti nepalankias darbo sutartis

Nemenką skandalą Radviliškio ligoninėje buvo sukėlusi situacija, kai šios įstaigos medikai buvo verčiami pasirašyti jiems nepalankias darbo sutartis – su mažesniais koeficientais.

Gydytojų atlyginimai 2019  metais Radviliškio ligoninėje beveik nedidėjo. Darbo užmokesčio tvarka yra numatyta šakos kolektyvinėje sutartyje, yra pastovioji dalis, kintama dalis ir priedai. Radviliškio ligoninės direktorius, su niekuo nepasitaręs, sugalvojo pakeisti kintamąją dalį. „Gydytojų atlyginimai nei didėjo, nei mažėjo. Jeigu būtume padidinę gydytojams atlyginimus, metų pabaigoje būtume nemokūs“,- 2019 m. savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ sakė Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas.

Taigi, sumažindamas  Radviliškio ligoninės gydytojams bei slaugytojoms atlyginimų koeficientus, įstaigos direktorius nepasikuklino priimti maksimalaus 20 proc. atlyginimo padidinimo sau.

Direktorius jaučiasi nusipelnęs priedų?

Kadangi Radviliškio ligoninėje nedidėjo atlyginimai medikams, savaitraščio redakcija pasiteiravo, ar ligoninės vadovas neplanuoja atsisakyti atlyginimo padidinimo ir būti solidarus su medikais. Ligoninės vadovas į klausimą neatsakė.

Ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolų

Ir dar vienas aspektas, verčiantis abejoti, ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė aukščiausio atlyginimo koeficiento – pastaruoju metu ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolos, siekiančios, kaip ataskaitoje minima, per milijoną.

Didelį triukšmą sukėlė brangaus operacinio stalo pirkimas, kainavęs 67 tūkst. eurų, dabar dar norima pirkti nepigius aparatus – echoskopą bei narkozės aparatą.

Prieš pat Kalėdas mirė Radviliškio ligoninėje  iš lovos iškritęs senjoras, o dėl netvarkos bei nepatenkinamos pacientų priežiūros ligoninės Stebėjimo skyriuje savaitraščio  redakcija  skundų gauna labai dažnai.

Priekaištai ir siūlymas Taryboje

Tarybos posėdyje nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiūlė atidėti ligoninės direktoriui atlyginimo didinimą iki to laiko, kol nebus didinamas darbo užmokestis ligoninės gydytojams, slaugytojams bei kitiems darbuotojams. Šis siūlymas rajono  merui labai nepatiko ir jis net nepasiūlė alternatyvaus balsavimo.

Tad ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė  tokio atlyginimo didinimo, kai ši įstaiga skendi skolose,  nuolat skandalų sūkuryje, paliekame spręsti jums, skaitytojai, o ypač Radviliškio ligoninės medikams, kuriems buvo, neva gelbėjant ligoninę, „apkarpyti“ atlyginimų koeficientai.

Už atlyginimo didinimą Radviliškio ligoninės direktoriui V. Smalinskui balsavo konservatoriai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, socialdemokratai, prieš – visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ Tarybos nariai.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
151
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts