Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje „puota maro metu“ ?

Avatar

Paskelbta

data

Kai pastaruoju metu vis dažniau ir garsiau kalbama apie artėjančią krizę ir vėl galimai bus raginama „susiveržti diržus“, o Radviliškio rajone atvirkščiai –  valdininkams vis  didinami atlyginimai. Ir ne taip jau nežymiai.

Nuo gegužės 1 d. ligoninės direktoriaus atlyginimas keisis

Balandžio 16 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintas sprendimas dėl naujo Radviliškio ligoninės vadovo V. Smalinsko atlyginimo.

Nuo gegužės 1 d. Radviliškio ligoninės direktoriui nustatytas mėnesinės algos pastoviosios dalies dydis – 3381 euras. Tačiau tai dar ne visa suma – ligoninės vadovui pridėtas dar ir mėnesinės algos kintamasis dydis, ir ne toks jau mažas – 20 procentų.

Pasak šio sprendimo pateikto aiškinamojo rašto, cituojame: „Viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės vadovas pateikė Radviliškio rajono savivaldybės tarybai praėjusių (2019) metų įstaigų veiklos ataskaitą, kurioje atsispindi 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymas. Atlikus viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės 2019 m. veiklos vertinimą, nustatyta, kad įstaigos vadovo ataskaitoje atsispindinčio 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymo balų suma yra 85 balai“. O šie 85 balai ir  atitinka 20 procentų mėnesinės algos kintamąją  dalį. Šis įvertinimas šokiravo kai kuriuos Tarybos narius bei ligoninės paslaugomis besinaudojančius radviliškiečius

Puikūs rezultatai ir didelės skolos?

Darosi įdomu, jeigu Radviliškio ligoninė įvykdė kokybinius ir kiekybinius rodiklius, kodėl tada įstaiga vis dar negali išbristi iš skolų?

Beje, ir apie kokius gerus pasiektus rezultatus galima kalbėti, jeigu kai kurie pažadai taip ir nebuvo įvykdyti. Pavyzdžiui, žadėtasis Vaikų  ligų skyrius taip ir nebuvo atidarytas, nors meras ir ligoninės direktorius visiems jau buvo paskelbę, kad skyrius atidarytas. Pasidomėjus „Radviliškio krašto“ žurnalistams, išlindo ilgos melo ausys. Ir dar negana to, nors  tuo metu valdančiųjų  konservatorių ir socialdemokratų balsais Taryboje buvo uždarytas Vaikų ligų skyrius, bet šie ponaičiai nesidrovėjo pykti ant prie uždarymo visiškai neprisidėjusio  sveikatos apsaugos ministro  A. Verygos.

Geri ligoninės rezultatai ir pasiekimai kelia abejonių ir dėl iš įstaigos bėgančių medikų. Logiškai galvojant, ar iš įstaigos, kurioje taip jau labai gera dirbti, „sparnus pakeltų“ per 14 specialistų

Medikai buvo verčiami pasirašyti nepalankias darbo sutartis

Nemenką skandalą Radviliškio ligoninėje buvo sukėlusi situacija, kai šios įstaigos medikai buvo verčiami pasirašyti jiems nepalankias darbo sutartis – su mažesniais koeficientais.

Gydytojų atlyginimai 2019  metais Radviliškio ligoninėje beveik nedidėjo. Darbo užmokesčio tvarka yra numatyta šakos kolektyvinėje sutartyje, yra pastovioji dalis, kintama dalis ir priedai. Radviliškio ligoninės direktorius, su niekuo nepasitaręs, sugalvojo pakeisti kintamąją dalį. „Gydytojų atlyginimai nei didėjo, nei mažėjo. Jeigu būtume padidinę gydytojams atlyginimus, metų pabaigoje būtume nemokūs“,- 2019 m. savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ sakė Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas.

Taigi, sumažindamas  Radviliškio ligoninės gydytojams bei slaugytojoms atlyginimų koeficientus, įstaigos direktorius nepasikuklino priimti maksimalaus 20 proc. atlyginimo padidinimo sau.

Direktorius jaučiasi nusipelnęs priedų?

Kadangi Radviliškio ligoninėje nedidėjo atlyginimai medikams, savaitraščio redakcija pasiteiravo, ar ligoninės vadovas neplanuoja atsisakyti atlyginimo padidinimo ir būti solidarus su medikais. Ligoninės vadovas į klausimą neatsakė.

Ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolų

Ir dar vienas aspektas, verčiantis abejoti, ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė aukščiausio atlyginimo koeficiento – pastaruoju metu ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolos, siekiančios, kaip ataskaitoje minima, per milijoną.

Didelį triukšmą sukėlė brangaus operacinio stalo pirkimas, kainavęs 67 tūkst. eurų, dabar dar norima pirkti nepigius aparatus – echoskopą bei narkozės aparatą.

Prieš pat Kalėdas mirė Radviliškio ligoninėje  iš lovos iškritęs senjoras, o dėl netvarkos bei nepatenkinamos pacientų priežiūros ligoninės Stebėjimo skyriuje savaitraščio  redakcija  skundų gauna labai dažnai.

Priekaištai ir siūlymas Taryboje

Tarybos posėdyje nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiūlė atidėti ligoninės direktoriui atlyginimo didinimą iki to laiko, kol nebus didinamas darbo užmokestis ligoninės gydytojams, slaugytojams bei kitiems darbuotojams. Šis siūlymas rajono  merui labai nepatiko ir jis net nepasiūlė alternatyvaus balsavimo.

Tad ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė  tokio atlyginimo didinimo, kai ši įstaiga skendi skolose,  nuolat skandalų sūkuryje, paliekame spręsti jums, skaitytojai, o ypač Radviliškio ligoninės medikams, kuriems buvo, neva gelbėjant ligoninę, „apkarpyti“ atlyginimų koeficientai.

Už atlyginimo didinimą Radviliškio ligoninės direktoriui V. Smalinskui balsavo konservatoriai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, socialdemokratai, prieš – visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ Tarybos nariai.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualioje konferencijoje apie 500 dalyvių aptarė vaikų globos sistemos pertvarkos rezultatus

Avatar

Paskelbta

data

Kadangi šie metai yra paskutiniai, kai vaiko globa gali būti nustatyta institucijoje, Lietuvoje veikiantiems 66-iems Globos centrams ir savivaldybių administracijoms tenka svarbi užduotis. Be tėvų globos likusiems vaikams ieškoma globėjų, įtėvių ar šeimynų. Pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusioje dviejų dienų konferencijoje aptarti šioje srityje nuveikti darbai, Globos centrų veiklos rezultatai ir laukiantys iššūkiai. Pabrėžta, kad mūsų šalyje labai pasiteisino budinčio globotojo instituto įvedimas. Konferencijoje dalyvavo apie pusė tūkstančio specialistų, dirbančių vaiko teisių ir globos srityje, Globos centrų darbuotojų.

„Tenka girdėti, kaip specialistai, dirbantys su globojamais vaikais, džiaugiasi galėdami apie kiekvieną iš jų pasakyti – „prasidėjo savigyda“. Rodos – savaiminis paties vaiko pasiekimas. Tačiau be vaiko adaptacinio laikotarpio stebėjimo, individualių jo poreikių vertinimo, psichologinės, socialinės, teisinės pagalbos ir galybės konsultacijų savigyda vargu ar prasidėtų. Tokia svarbi ir prasminga jūsų veikla. Tai, jog globojami, įvaikinti ar budinčių globotojų prižiūrimi vaikai anksčiau ar vėliau ima jaustis saugiai, yra jūsų nuopelnas“, – taip į virtualioje erdvėje susirinkusius specialistus kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pasak direktorės, kiekvienas globoti ar įvaikinti pasiryžęs žmogus padeda ne tik tam vaikui, su kuriuo dalijasi savo namų šiluma, apgaubia meile, bet padeda ir visai mūsų visuomenei, dalindamiesi savo patirtimi, žiniomis, yra daugelio įkvėpimas ir pavyzdys.

„Klausite, o kas įkvepia juos? Atsakymą jūs puikiai žinote – tai esate jūs. Mokote, raginate, palaikote, esate šalia, kai pritrūksta vilties, drąsos ar žinių. Ta kraitelė, kurią perduodate tėvams yra nepaprastai svarbi ir prasminga“, – taip Globos centrų darbuotojų veiklą įvertino I. Skuodienė.

Lietuvoje šiuo metu veikiantys 66 globos centrai pagal specialią Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą (GIMK) nuolat rengia mokymus būsimiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), globėjams giminaičiams ir įtėviams. Globos centrai taip pat teikia ir organizuoja paslaugas bei pagalbą budintiems globotojams, globėjams ir įtėviams bei jų globojamiems vaikams.

Lietuvoje vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 1670 vaikų. Didžioji jų dalis (1412) yra vyresnio amžiaus  10-18 metų. Mūsų šalyje kol kas labai trūksta žmonių, kurie pasiryžtų globoti vyresnio amžiaus be tėvų globos likusius vaikus. Konferencijoje taip pat pabrėžta, kad Lietuvoje nepakanka paslaugų globojamiems vaikams ir jų globėjams.

Dvi dienas trukusioje virtualioje konferencijoje dalyvavo dvi dešimtys pranešėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilma Augienė apžvelgė Globos centrų ir budinčio globotojo instituto veiklą, akcentavo jų reikalingumą ir prasmę. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė konferencijos dalyviams kalbėjo apie tėvų globos netekusių vaikų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimą Lietuvoje.

Tarp kitų temų konferencijoje taip pat buvo pristatyta geroji Belgijos patirtis teikiant tęstines paslaugas Globos centrų klientams. Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Jovita Anikinaitė skaitė paskaitą apie tai, kodėl vaikų globos namuose augantiems vaikams reikia ieškoti globėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyresnioji patarėja Laura Purinė skaitė paskaitą apie tai, kaip parinkti šeimą, galinčią geriausiai tenkinti likusio be tėvų globos vaiko poreikius. Konferencijos dalyviams taip pat pristatytos Biržų rajono Globos centro veiklos gerosios patirtys. Apie nuotolinį darbą šeimos ir vaiko gerovės srityje, dirbant individualiai ir su grupėmis, kalbėjo psichologas, neformaliojo ugdymo lektorius Andrius Katarskis.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Teismo išteisinti įtariamieji į teismą siunčiami antrąkart

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl įvykio, kurio aplinkybės teisme jau buvo nagrinėtos   praėjusių metų lapkritį. Tada du automobilio vagyste kaltinami šiauliečiai dėl šios nusikalstamos veikos buvo išteisinti, o Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai  informavo prokuratūrą, jog atsirado  pagrindas spręsti klausimą dėl galimos kitokio pobūdžio nusikalstamos veikos – sukčiavimo, sudėties požymių  buvimo. Konstatuota, kad  vienai Šiaulių įmonei   priklausantis mikroautobusas MERCEDES -BENZ SPRINTER galėjo būti ne pagrobtas, o tik inscenizuota jo vagystė, siekiant bendrovei neteisėtai (apgaule) gauti draudimo išmoką. Iš to išplaukė ir įtarimas dėl dar vienos nusikalstamos veikos – melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Nustatytoms aplinkybėms išsiaiškinti tapo būtina pradėti naują ikiteisminį tyrimą. Ir tada įtariamųjų skaičius padidėjo iki trijų, tarp kurių buvo ir pats įmonės vadovas.

Pirmąkart įvykis buvo pradėtas tirti 2018 metų balandžio 15 d., kai tik buvo gautas bendrovės vadovo pranešimas apie Šiauliuose,  Vilniaus g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, palikto mikroautobuso vagystę. Trejų metų senumo transporto priemonę bendrovė buvo įsigijusi prieš keletą mėnesių, pora kartų ją remontavo, tad patirtą turtinę žalą  įmonės vadovas įvertino 15 000 eurų.

Po trijų tyrimo savaičių kriminalistai sulaikė pirmą įtariamąjį – niekur nedirbantį  26 metų šiaulietį, kuris policijai žinomas kaip daug kartų už vagystes teistas asmuo, teistumo biografiją pradėjęs jau nuo 16 metų. Po savaitės sulaikytas ir antras įtariamasis – pirmojo bendraamžis. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl vagystės ir byla nukeliavo į teismą. Bet čia vienas įtariamųjų pakeitė parodymus ir teismui kilo pagrindas manyti, kad tai nėra paprasta automobilio vagystė, o imituota vagystė, siekiant apgaule gauti draudimo išmoką.

Taigi kriminalistai ir prokurorai ėmėsi naujai kvalifikuotos nusikalstamos veikos tyrimo. Kaltinimai dėl sukčiavimo pareikšti trims įtariamiesiems, tarp kurių ir pats bendrovės direktorius, ankstesniame tyrime turėjęs nukentėjusiojo statusą. Pastarajam dar pareikštas įtarimas ir dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. 

Įtariama, kad bendrovės vadovas,  sumanęs neteisėtu būdu iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką, pasiūlė pažįstamam asmeniui imituoti jo bendrovei priklausančio automobilio „MB SPRINTER“ vagystę. Buvo sutarta, kada ir iš kur turės būti paimtas ir kur nuvarytas  automobilis. Už tai vykdytojas turėjo gauti 500 eurų atlygį. Atlygis viliojo, tačiau šiaulietis pabūgo tapti šio neteisėto užsakymo vykdytoju ir jį perleido savo pažįstamam bendraamžiui, kuriam vagystės buvo įprastas dalykas. Jam buvo pasakyta, kad automobilis neva blogai važiuoja, todėl reikia apgauti draudimo bendrovę ir tokiu būdu atgauti nesėkmingai pirkiniui išleistus pinigus. Tarpininkas  vykdytojui padavė iš bendrovės vadovo gautus automobilio užvedimo raktelius, paaiškino, kad automobilį jis ras Vilniaus g., netoli Prūdelio, esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir jį turės nuvairuoti į Šiaulių r. esantį Kuzavinės kaimą. Vagystę imituoti turėjęs šiaulietis teisės vairuoti neturėjo ir buvo sugipsuota koja, tačiau buvo padrąsintas, kad automobilis yra su automatine pavarų dėže, todėl  problemų dėl traumuotos kojos neturėtų kilti, o policijos nėra ko bijoti – gaus baudą dėl vairavimo be teisių ir viskas.

Viskas tą vakarą vyko sklandžiai. Kuzavinės kaime „vagies“ jau laukė jo pažįstamas, kuriam jis  atidavė automobilio raktelius, o pastarasis  juos perdavė bendrovės vadovui. Šis toliau reikalus tvarkėsi pats: melagingai informavo teisėsaugos institucijas bei draudimo bendrovę apie neva įvykdytą automobilio vagystę ir dėl to  buvo išmokėta 13 529 eurų draudimo išmoka.

Per tą laiką, kol dėl to paties įvykio buvo atliekami net du ikiteisminiai tyrimai,  visi trys  dabar jau 29 metų sulaukę įtariamieji spėjo su teisėtvarka susipykti dar ne kartą. Vykdytojas pateko už grotų ir dabar teismo už sukčiavimą laukia, atlikdamas bausmę už  spėtas įvykdyti dar ir vagystes. Tarpininkas taip pat įtariamas naujomis nusikalstamomis veikomis ir dabar po Šiaulius vaikšto su apykoje, intensyviai prižiūrimas elektroninės įrangos. Bendrovės vadovas 2018 m. birželį išklausė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019