Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje „puota maro metu“ ?

Avatar

Paskelbta

data

Kai pastaruoju metu vis dažniau ir garsiau kalbama apie artėjančią krizę ir vėl galimai bus raginama „susiveržti diržus“, o Radviliškio rajone atvirkščiai –  valdininkams vis  didinami atlyginimai. Ir ne taip jau nežymiai.

Nuo gegužės 1 d. ligoninės direktoriaus atlyginimas keisis

Balandžio 16 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintas sprendimas dėl naujo Radviliškio ligoninės vadovo V. Smalinsko atlyginimo.

Nuo gegužės 1 d. Radviliškio ligoninės direktoriui nustatytas mėnesinės algos pastoviosios dalies dydis – 3381 euras. Tačiau tai dar ne visa suma – ligoninės vadovui pridėtas dar ir mėnesinės algos kintamasis dydis, ir ne toks jau mažas – 20 procentų.

Pasak šio sprendimo pateikto aiškinamojo rašto, cituojame: „Viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės vadovas pateikė Radviliškio rajono savivaldybės tarybai praėjusių (2019) metų įstaigų veiklos ataskaitą, kurioje atsispindi 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymas. Atlikus viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės 2019 m. veiklos vertinimą, nustatyta, kad įstaigos vadovo ataskaitoje atsispindinčio 2019 metų įstaigos veiklos kiekybinių ir kokybinių rodiklių įvykdymo balų suma yra 85 balai“. O šie 85 balai ir  atitinka 20 procentų mėnesinės algos kintamąją  dalį. Šis įvertinimas šokiravo kai kuriuos Tarybos narius bei ligoninės paslaugomis besinaudojančius radviliškiečius

Puikūs rezultatai ir didelės skolos?

Darosi įdomu, jeigu Radviliškio ligoninė įvykdė kokybinius ir kiekybinius rodiklius, kodėl tada įstaiga vis dar negali išbristi iš skolų?

Beje, ir apie kokius gerus pasiektus rezultatus galima kalbėti, jeigu kai kurie pažadai taip ir nebuvo įvykdyti. Pavyzdžiui, žadėtasis Vaikų  ligų skyrius taip ir nebuvo atidarytas, nors meras ir ligoninės direktorius visiems jau buvo paskelbę, kad skyrius atidarytas. Pasidomėjus „Radviliškio krašto“ žurnalistams, išlindo ilgos melo ausys. Ir dar negana to, nors  tuo metu valdančiųjų  konservatorių ir socialdemokratų balsais Taryboje buvo uždarytas Vaikų ligų skyrius, bet šie ponaičiai nesidrovėjo pykti ant prie uždarymo visiškai neprisidėjusio  sveikatos apsaugos ministro  A. Verygos.

Geri ligoninės rezultatai ir pasiekimai kelia abejonių ir dėl iš įstaigos bėgančių medikų. Logiškai galvojant, ar iš įstaigos, kurioje taip jau labai gera dirbti, „sparnus pakeltų“ per 14 specialistų

Medikai buvo verčiami pasirašyti nepalankias darbo sutartis

Nemenką skandalą Radviliškio ligoninėje buvo sukėlusi situacija, kai šios įstaigos medikai buvo verčiami pasirašyti jiems nepalankias darbo sutartis – su mažesniais koeficientais.

Gydytojų atlyginimai 2019  metais Radviliškio ligoninėje beveik nedidėjo. Darbo užmokesčio tvarka yra numatyta šakos kolektyvinėje sutartyje, yra pastovioji dalis, kintama dalis ir priedai. Radviliškio ligoninės direktorius, su niekuo nepasitaręs, sugalvojo pakeisti kintamąją dalį. „Gydytojų atlyginimai nei didėjo, nei mažėjo. Jeigu būtume padidinę gydytojams atlyginimus, metų pabaigoje būtume nemokūs“,- 2019 m. savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ sakė Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas.

Taigi, sumažindamas  Radviliškio ligoninės gydytojams bei slaugytojoms atlyginimų koeficientus, įstaigos direktorius nepasikuklino priimti maksimalaus 20 proc. atlyginimo padidinimo sau.

Direktorius jaučiasi nusipelnęs priedų?

Kadangi Radviliškio ligoninėje nedidėjo atlyginimai medikams, savaitraščio redakcija pasiteiravo, ar ligoninės vadovas neplanuoja atsisakyti atlyginimo padidinimo ir būti solidarus su medikais. Ligoninės vadovas į klausimą neatsakė.

Ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolų

Ir dar vienas aspektas, verčiantis abejoti, ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė aukščiausio atlyginimo koeficiento – pastaruoju metu ligoninė neišbrenda iš skandalų ir skolos, siekiančios, kaip ataskaitoje minima, per milijoną.

Didelį triukšmą sukėlė brangaus operacinio stalo pirkimas, kainavęs 67 tūkst. eurų, dabar dar norima pirkti nepigius aparatus – echoskopą bei narkozės aparatą.

Prieš pat Kalėdas mirė Radviliškio ligoninėje  iš lovos iškritęs senjoras, o dėl netvarkos bei nepatenkinamos pacientų priežiūros ligoninės Stebėjimo skyriuje savaitraščio  redakcija  skundų gauna labai dažnai.

Priekaištai ir siūlymas Taryboje

Tarybos posėdyje nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiūlė atidėti ligoninės direktoriui atlyginimo didinimą iki to laiko, kol nebus didinamas darbo užmokestis ligoninės gydytojams, slaugytojams bei kitiems darbuotojams. Šis siūlymas rajono  merui labai nepatiko ir jis net nepasiūlė alternatyvaus balsavimo.

Tad ar Radviliškio ligoninės direktorius nusipelnė  tokio atlyginimo didinimo, kai ši įstaiga skendi skolose,  nuolat skandalų sūkuryje, paliekame spręsti jums, skaitytojai, o ypač Radviliškio ligoninės medikams, kuriems buvo, neva gelbėjant ligoninę, „apkarpyti“ atlyginimų koeficientai.

Už atlyginimo didinimą Radviliškio ligoninės direktoriui V. Smalinskui balsavo konservatoriai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, socialdemokratai, prieš – visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ Tarybos nariai.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019