Ar už kelionę į treniruotes mokykliniu autobusu reikia sumokėti?

Gavęs Radviliškio rajono mokinių tėvelių skundą dėl mokinių pavėžėjimo mokykliniais autobusais, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius klausimą dėl vaikų nuvežimo iš Aukštelkų kaimo į Radviliškio miestą iškėlė Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdyje. Pasak vaikų tėvelių, mokinukų, vykstančių mokykliniu autobusu į treniruotes ar būrelius, vairuotojas paprašo už kelionę susimokėti. Vaikai į treniruotes, įvairias repeticijas vyksta ir per atostogas, bet taip pat už keliones tenka susimokėti. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos paprašyta atsakyti, ar tai tiesa, o jeigu taip, kodėl renkami pinigai iš mokinių, vykstančių mokykliniais autobusais į treniruotes ir būrelius.

Su įstaigos pažymėjimu kelionės nemokamos

Atsakymą Tarybos nariui pateikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laivūnas Vaičiūnas: „Vadovaujantis Radviliškio rajono mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašu, neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniams, kai jie važiuoja į neformaliojo ugdymo įstaigas ir iš jų – į namus, kelionė kompensuojama mokslo metų ir ne darbo dienomis. Taigi, jeigu mokinys važiuoja į neformaliojo ugdymo įstaigą, jis, vairuotojui prašant, privalo pateikti neformaliojo švietimo įstaigos išduotą mokinio pažymėjimą, kuriame nurodomas maršrutas, kuriuo mokinys vyksta (namai – mokykla)“. Pasak savivaldybės administracijos darbuotojų, jiems apie šią problemą nėra žinoma, tik lieka klausimas, kodėl.

Aiškinsis kiekvieną atvejį

Perfrazavus, išeitų taip, kad jeigu mokinys turi pažymėjimą iš įstaigos, kurioje lanko treniruotes, kuriame nurodytas jo vykimo maršrutas, kelionė jam turėtų nekainuoti. Tėveliai, iš kurių vaikų prašyta už kelionę susimokėti, turėtų kreiptis į savivaldybės Švietimo ir sporto skyrių jo vedėją Laisvūną Vaičiūną tel. (8 422) 69 040 bei vyriausiąjį specialistą Rimą Špakauską tel. (8 422) 69 149, bei išsiaiškinti, kodėl taip yra daroma. Jeigu ir toliau bus prašoma už keliones į treniruotes ir būrelius susimokėti, galite kreiptis pagalbos į Tarybos narius ar savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
13
Dalinasi
Related Posts