Radviliškio bažnyčia pasipuošė įspūdingomis durimis

Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo bažnyčia sulaukė naujųjų durų, kurios buvo pašventintos gegužės 10 – ąją. Šios naujosios šventovės durys, sukurtos radviliškiečio menininko Martyno Gaubo, pasakoja tikėjimo istoriją, kurią iliustruoja prasmingi vaizdiniai.

Aliuminiu apkaustytose duryse išlieti simboliai: Kryžių kalno fragmentai, Šeduvoje mirusio palaimintojo Teofiliaus Matulionio simbolis – įkalintas paukštelis, paauksuota Biblija. Biblija siunčia Dievo žinią – tai dvasinis valgis kiekvienam, kuris pro tas duris įžengia. Įamžintas dabartinio popiežiaus atvykimas į Lietuvą – iškalti jo pasakyti žodžiai. Pirmajame meninio kūrinio plane vaizduojami du šventieji popiežiai – Jonas 23-asis ir Paulius 6-asis.
Pasak neįprastais kūriniais bei sniego ir ledo skulptūromis garsėjančio M. Gaubo, jis niekuomet nemanęs, kad jo darbai galėtų atsidurti šventovėje ir šis darbas jam labai svarbus. Menininko teigimu, įdomus sutapimas, kad aplink bažnyčią stovi jo tėvo bei senelio darbai, galiausiai ir jo kūryba papuošė pačios šventovės duris.
„Vienas popiežius pradėjo, antrasis užbaigė antrąjį Vatikano susirinkimą, kuris padarė bažnyčią tokią, kokia ji yra šiandien. Su savo liturgija, savomis giesmėmis. Viršuje yra paukštelis, kuris tarp spygliuotos tvoros vielos. Šeduvoje yra palaimintasis Teofilis, jis buvo nužudytas Šeduvoje ir mes tą įprasminome“, – sakė Radviliškio bažnyčios klebonas Tadas Rudys.

Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo bažnyčios durų pašventinimo ceremonijoje dalyvavo gausus būrys radviliškiečių; Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, atstovaujantys visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė; savivaldybės darbuotojai; svečiai iš užsienio, atvykę į Tulpių žydėjimo šventę. 
„Ir vėl naujas įspūdingas menininko Martyno Gaubo darbas Radviliškyje – naujosios Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo bažnyčios durys. Dar visai neseniai Radviliškio kultūros centre buvo pristatytas įspūdingas medžio drožėjo Edmundo Gaubo kūrinys „Mūšis su bermontininkais“, skirtas šio mūšio, vykusio prie Radviliškio, šimtmečiui paminėti. O šiandien jau galime pasigrožėti Edmundo sūnaus Martyno kūriniu – įspūdingomis bažnyčios durimis. Ačiū Martynui ir Edmundui Gaubams, kad savo darbais džiuginate ne tik mus, radviliškiečius, bet ir viso pasaulio žmones. Nuoširdžiai dėkoju Jums visos „Radviliškio krašto bendruomenės“ vardu.  Šaunuoliai, pagarba“,- sakė Tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius.

Po naujųjų bažnyčios durų pašventinimo, buvo net kelių dvasininkų aukojamos Šv. Mišios. Šv. Mišių pabaigoje dainavo bažnytinis jaunimo choras. Po bažnytinių iškilmių, jų dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše bei arbata.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts