Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rinkimų rezultatai: pirmajame penketuke – partijų atstovai ir nepartinis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai bei tytuvėniškiai  tarė žodį: į antrąjį Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų turą, kuris įvyks spalio 25 dieną, keliauja  TS – LKD keltas kandidatas Antanas Čepononis  ir Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos iškeltas kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Rinkimai į Seimą sekmadienį prie balsadėžių iš viso subūrė 47,5 proc. rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų, t. y. 1 163 285  rinkėjus. Radviliškio – Tytuvėnų rinkimų apygardoje savo teise rinkti LR Seimą  pasinaudojo 15 194  gyventojai, t. y. 43, 54 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Sugadintų biuletenių buvo 633, galiojančių biuletenių – 14 561.

Antrajame ture susitiks konservatorius ir „valstietis“

Pirmadienio Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą Radviliškio – Tytuvėnų  vienmandatėje rinkimų apygardoje didžiausio gyventojų palaikymo sulaukė TS-LKD partijos iškeltas kandidatas A. Čepononis. Už jį balsavo 4634 Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai (30,51 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių).

Antroje vietoje pagal gautų balsų skaičių liko Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos  keltas kandidatas A. Gaidžiūnas. Jis Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje rinkimų apygardoje sulaukė 2187 (14,40 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rajono rinkėjų palaikymo.

Trečias, surinkęs 1984 (13,06  proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsus, liko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Kazimieras Račkauskis.
Ketvirtoje vietoje su 1610 (10,60 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsų atsidūrė Darbo partijos kandidatė Zita Žvikienė.

Penktoje vietoje, sulaukęs 1487 (9,73 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rinkėjų palaikymo – Radviliškio bei Tytuvėnų rajonų žmonių iškeltas nepartinis  kandidatas  Gediminas Lipnevičius. Nepartinio G. Lipnevičiaus itin geras pasirodymas nustebino daugelį partijų atstovų, nes prijungta Tytuvėnų apylinkė nepartiniui ypač nepalanki. Balsavimo rezultatai rodo, jog rinkėjai balsavo ne už asmenis, o už juos iškėlusias partijas – tai išryškėjo Tytuvėnų krašte, kur žmonės balsavo už  nepažįstamus kandidatus. Beje, šis nepartinis kandidatas, skirtingai nei partijos, neišleido milijonų rinkimams, nekabino  reklamų, nežadėjo nebūtų dalykų bei nedalino lankstinukų – pasikliovė tik tuo, kiek žmonės jį žino iš atliktų darbų. Ir gauti beveik 10 procentų balsų kovoje su partijomis, daugelio partijų atstovų  buvo  įvertinti  kaip itin geras rezultatas.  

Kas liko už penketuko ribos?

Už penketuko ribos liko  mažiausiai  rinkėjų pasitikėjimo sulaukę kandidatai.

Partijos „Centro partija – tautininkai“ kandidatas Marius Aleksiūnas, surinko 1159 balsus (7,63 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) ir liko šeštas.
Septintoje vietoje su  919 balsų (6,05 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) atsidūrė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Teisutis Majauskas.

Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai kandidatas Alfredas Kiškis, surinkęs  234 balsus (1,54 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių), užėmė aštuntą vietą.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatės rinkimų apygardos kandidatų devintuką pagal gautų balsų skaičių užbaigia Krikščionių sąjungos iškelta Dalia Dilnikienė. Moterį rinkimuose į Seimą palaikė tik 145 tytuvėniškiai bei radviliškiečiai, t. y. 0,95 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių rinkimų apygardos gyventojų.

Reitingai  kandidatams buvo negailestingi

Patys konservatoriai atstūmė Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje savo keltus kandidatus: A. Čepononis iš 37  vietos smuko į 46 vietą; J. Pranys iš 58 – į 66; S. Dišlė – iš 65  į 70; T. Januševičius – iš 69 į 87; J. Kvėglys – iš 72 į 90;  A. Grabauskas – iš  74 vietos smuko net į  118.

Rinkėjai buvo negailestingi ir „valstiečių“ partijos atstovams: A. Gaidžiūnas iš 35 vietos smuko į 51; K. Dambrauskas iš 119 vietos „krito“ į 130 , o štai  „valstietis“  V. Krikščiūnas iš 134 šiek tiek pakilo į 117 vietą.

Socialdemokratų iškeltas kandidatas K. Račkauskis  reitingavime išliko toje pačioje vietoje – 79, o kitas socdemų kandidatas S. Luščikas iš 83 nusirito į 123 vietą.

Reitinguojant  rinkėjai  buvo palankūs Darbo partijos kandidatei Z. Žvikienei – ji  iš 26 pakilo į 25  poziciją.

Penktas kandidatas G. Lipnevičius, kadangi yra nepartinis, reitinguojamas nebuvo.

Spalio 25 d. vyks pakartotiniai rinkimai į LR Seimą. Už ką savo balsus atiduos Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai – už darbų tęstinumą ar naujoves, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi