Rinkimų rezultatai: pirmajame penketuke – partijų atstovai ir nepartinis

Radviliškiečiai bei tytuvėniškiai  tarė žodį: į antrąjį Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų turą, kuris įvyks spalio 25 dieną, keliauja  TS – LKD keltas kandidatas Antanas Čepononis  ir Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos iškeltas kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Rinkimai į Seimą sekmadienį prie balsadėžių iš viso subūrė 47,5 proc. rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų, t. y. 1 163 285  rinkėjus. Radviliškio – Tytuvėnų rinkimų apygardoje savo teise rinkti LR Seimą  pasinaudojo 15 194  gyventojai, t. y. 43, 54 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Sugadintų biuletenių buvo 633, galiojančių biuletenių – 14 561.

Antrajame ture susitiks konservatorius ir „valstietis“

Pirmadienio Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą Radviliškio – Tytuvėnų  vienmandatėje rinkimų apygardoje didžiausio gyventojų palaikymo sulaukė TS-LKD partijos iškeltas kandidatas A. Čepononis. Už jį balsavo 4634 Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai (30,51 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių).

Antroje vietoje pagal gautų balsų skaičių liko Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos  keltas kandidatas A. Gaidžiūnas. Jis Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje rinkimų apygardoje sulaukė 2187 (14,40 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rajono rinkėjų palaikymo.

Trečias, surinkęs 1984 (13,06  proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsus, liko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Kazimieras Račkauskis.
Ketvirtoje vietoje su 1610 (10,60 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsų atsidūrė Darbo partijos kandidatė Zita Žvikienė.

Penktoje vietoje, sulaukęs 1487 (9,73 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rinkėjų palaikymo – Radviliškio bei Tytuvėnų rajonų žmonių iškeltas nepartinis  kandidatas  Gediminas Lipnevičius. Nepartinio G. Lipnevičiaus itin geras pasirodymas nustebino daugelį partijų atstovų, nes prijungta Tytuvėnų apylinkė nepartiniui ypač nepalanki. Balsavimo rezultatai rodo, jog rinkėjai balsavo ne už asmenis, o už juos iškėlusias partijas – tai išryškėjo Tytuvėnų krašte, kur žmonės balsavo už  nepažįstamus kandidatus. Beje, šis nepartinis kandidatas, skirtingai nei partijos, neišleido milijonų rinkimams, nekabino  reklamų, nežadėjo nebūtų dalykų bei nedalino lankstinukų – pasikliovė tik tuo, kiek žmonės jį žino iš atliktų darbų. Ir gauti beveik 10 procentų balsų kovoje su partijomis, daugelio partijų atstovų  buvo  įvertinti  kaip itin geras rezultatas.  

Kas liko už penketuko ribos?

Už penketuko ribos liko  mažiausiai  rinkėjų pasitikėjimo sulaukę kandidatai.

Partijos „Centro partija – tautininkai“ kandidatas Marius Aleksiūnas, surinko 1159 balsus (7,63 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) ir liko šeštas.
Septintoje vietoje su  919 balsų (6,05 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) atsidūrė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Teisutis Majauskas.

Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai kandidatas Alfredas Kiškis, surinkęs  234 balsus (1,54 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių), užėmė aštuntą vietą.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatės rinkimų apygardos kandidatų devintuką pagal gautų balsų skaičių užbaigia Krikščionių sąjungos iškelta Dalia Dilnikienė. Moterį rinkimuose į Seimą palaikė tik 145 tytuvėniškiai bei radviliškiečiai, t. y. 0,95 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių rinkimų apygardos gyventojų.

Reitingai  kandidatams buvo negailestingi

Patys konservatoriai atstūmė Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje savo keltus kandidatus: A. Čepononis iš 37  vietos smuko į 46 vietą; J. Pranys iš 58 – į 66; S. Dišlė – iš 65  į 70; T. Januševičius – iš 69 į 87; J. Kvėglys – iš 72 į 90;  A. Grabauskas – iš  74 vietos smuko net į  118.

Rinkėjai buvo negailestingi ir „valstiečių“ partijos atstovams: A. Gaidžiūnas iš 35 vietos smuko į 51; K. Dambrauskas iš 119 vietos „krito“ į 130 , o štai  „valstietis“  V. Krikščiūnas iš 134 šiek tiek pakilo į 117 vietą.

Socialdemokratų iškeltas kandidatas K. Račkauskis  reitingavime išliko toje pačioje vietoje – 79, o kitas socdemų kandidatas S. Luščikas iš 83 nusirito į 123 vietą.

Reitinguojant  rinkėjai  buvo palankūs Darbo partijos kandidatei Z. Žvikienei – ji  iš 26 pakilo į 25  poziciją.

Penktas kandidatas G. Lipnevičius, kadangi yra nepartinis, reitinguojamas nebuvo.

Spalio 25 d. vyks pakartotiniai rinkimai į LR Seimą. Už ką savo balsus atiduos Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai – už darbų tęstinumą ar naujoves, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts