Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rinkimų rezultatai: pirmajame penketuke – partijų atstovai ir nepartinis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai bei tytuvėniškiai  tarė žodį: į antrąjį Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų turą, kuris įvyks spalio 25 dieną, keliauja  TS – LKD keltas kandidatas Antanas Čepononis  ir Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos iškeltas kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Rinkimai į Seimą sekmadienį prie balsadėžių iš viso subūrė 47,5 proc. rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų, t. y. 1 163 285  rinkėjus. Radviliškio – Tytuvėnų rinkimų apygardoje savo teise rinkti LR Seimą  pasinaudojo 15 194  gyventojai, t. y. 43, 54 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Sugadintų biuletenių buvo 633, galiojančių biuletenių – 14 561.

Antrajame ture susitiks konservatorius ir „valstietis“

Pirmadienio Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą Radviliškio – Tytuvėnų  vienmandatėje rinkimų apygardoje didžiausio gyventojų palaikymo sulaukė TS-LKD partijos iškeltas kandidatas A. Čepononis. Už jį balsavo 4634 Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai (30,51 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių).

Antroje vietoje pagal gautų balsų skaičių liko Lietuvos Valstiečių – Žaliųjų Sąjungos  keltas kandidatas A. Gaidžiūnas. Jis Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje rinkimų apygardoje sulaukė 2187 (14,40 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rajono rinkėjų palaikymo.

Trečias, surinkęs 1984 (13,06  proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsus, liko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Kazimieras Račkauskis.
Ketvirtoje vietoje su 1610 (10,60 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) balsų atsidūrė Darbo partijos kandidatė Zita Žvikienė.

Penktoje vietoje, sulaukęs 1487 (9,73 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) rinkėjų palaikymo – Radviliškio bei Tytuvėnų rajonų žmonių iškeltas nepartinis  kandidatas  Gediminas Lipnevičius. Nepartinio G. Lipnevičiaus itin geras pasirodymas nustebino daugelį partijų atstovų, nes prijungta Tytuvėnų apylinkė nepartiniui ypač nepalanki. Balsavimo rezultatai rodo, jog rinkėjai balsavo ne už asmenis, o už juos iškėlusias partijas – tai išryškėjo Tytuvėnų krašte, kur žmonės balsavo už  nepažįstamus kandidatus. Beje, šis nepartinis kandidatas, skirtingai nei partijos, neišleido milijonų rinkimams, nekabino  reklamų, nežadėjo nebūtų dalykų bei nedalino lankstinukų – pasikliovė tik tuo, kiek žmonės jį žino iš atliktų darbų. Ir gauti beveik 10 procentų balsų kovoje su partijomis, daugelio partijų atstovų  buvo  įvertinti  kaip itin geras rezultatas.  

Kas liko už penketuko ribos?

Už penketuko ribos liko  mažiausiai  rinkėjų pasitikėjimo sulaukę kandidatai.

Partijos „Centro partija – tautininkai“ kandidatas Marius Aleksiūnas, surinko 1159 balsus (7,63 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) ir liko šeštas.
Septintoje vietoje su  919 balsų (6,05 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių) atsidūrė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Teisutis Majauskas.

Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai kandidatas Alfredas Kiškis, surinkęs  234 balsus (1,54 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių), užėmė aštuntą vietą.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatės rinkimų apygardos kandidatų devintuką pagal gautų balsų skaičių užbaigia Krikščionių sąjungos iškelta Dalia Dilnikienė. Moterį rinkimuose į Seimą palaikė tik 145 tytuvėniškiai bei radviliškiečiai, t. y. 0,95 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių rinkimų apygardos gyventojų.

Reitingai  kandidatams buvo negailestingi

Patys konservatoriai atstūmė Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje savo keltus kandidatus: A. Čepononis iš 37  vietos smuko į 46 vietą; J. Pranys iš 58 – į 66; S. Dišlė – iš 65  į 70; T. Januševičius – iš 69 į 87; J. Kvėglys – iš 72 į 90;  A. Grabauskas – iš  74 vietos smuko net į  118.

Rinkėjai buvo negailestingi ir „valstiečių“ partijos atstovams: A. Gaidžiūnas iš 35 vietos smuko į 51; K. Dambrauskas iš 119 vietos „krito“ į 130 , o štai  „valstietis“  V. Krikščiūnas iš 134 šiek tiek pakilo į 117 vietą.

Socialdemokratų iškeltas kandidatas K. Račkauskis  reitingavime išliko toje pačioje vietoje – 79, o kitas socdemų kandidatas S. Luščikas iš 83 nusirito į 123 vietą.

Reitinguojant  rinkėjai  buvo palankūs Darbo partijos kandidatei Z. Žvikienei – ji  iš 26 pakilo į 25  poziciją.

Penktas kandidatas G. Lipnevičius, kadangi yra nepartinis, reitinguojamas nebuvo.

Spalio 25 d. vyks pakartotiniai rinkimai į LR Seimą. Už ką savo balsus atiduos Radviliškio – Tytuvėnų krašto gyventojai – už darbų tęstinumą ar naujoves, parodys laikas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019