Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apie skiepijimo nuo COVID-19 proceso organizavimą Radviliškio rajone

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje diskutuota apie skiepijimo nuo COVID-19 organizavimą Radviliškio rajone. Pasitarime aptarta, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarinėja norinčiųjų skiepytis prioritetinių grupių sąrašus, diskutuota apie vieningos skiepytis pageidaujančių rajono gyventojų duomenų bazės sukūrimą, kalbėta apie būsimą švietimo darbuotojų, dirbančių kontaktiniu būdu, skiepijimą, skiepytis pageidaujančių asmenų tyrimo dėl antikūnių organizavimą.

Sudarinėjami skiepytis norinčiųjų sąrašai. Kviečiame susisekti su savo šeimos gydytoju

Šiuo metu Radviliškio rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarinėja skiepytis nuo COVID-19 ligos pageidaujančiųjų rajono gyventojų sąrašus, jie grupuojami pagal prioritetus ir amžiaus grupes. Kviečiame visus, norinčius skiepytis nuo COVID-19, pranešti apie savo pageidavimą savo šeimos gydytojui. Atėjus laikui skiepyti atitinkamos grupės rajono gyventojus, su jais susisieks šeimos gydytojas ir praneš apie skiepijimo laiką ir vietą.

Patys šeimos gydytojai dėl skiepijimo nuo COVID-19 taip pat skambina kiekvienam savo pacientui, tad jei su jumis šiuo klausimu jau kalbėta, antrą kartą pačiam skambinti šeimos gydytojui nereikia. Kiekvienas, sulaukęs tokio skambučio, turi žinoti, kad skambinant dėl skiepo nėra prašoma jokių prisijungimo prie banko duomenų, jokių asmens kodų ar kitokių asmens identifikavimo duomenų, tikslinamas tik asmens vardas, pavardė, telefono numeris ir klausiama, ar jis sutinka skiepytis nuo COVID-19 ligos, ar ne.

Radviliškio rajone pirmąja vakcinos doze jau paskiepyta 618 asmenų, t. y. visi asmens sveikatos priežiūros įstaigų, Radviliškio ligoninės darbuotojai, globos namų darbuotojai ir gyventojai, slaugos skyrių pacientai ir darbuotojai, odontologai, vaistininkai. Nuo vasario 3 dienos jie bus pradėti skiepyti antrąja vakcinos doze.

Kontaktiniu būdu dirbantiems pedagogams – antikūnių tyrimas greitaisiais testais

COVID-19 vakcina asmenys skiepijami du kartus, tik po dviejų skiepų susiformuoja imunitetas. Jis išlieka apie tris mėnesius, vėliau skiepą reikia kartoti, atlikti pakartotiną vakcinaciją. Visiems rajono gyventojams, paskiepytiems pirmąja vakcinos doze, suteikiama informacija apie vakcinacijos laiką antrąja skiepo doze.

Žinoma, nebus skiepijami asmenys, kurie per tris mėnesius iki numatomos skiepijimo datos sirgo COVID-19 ar skiepijimo metu serga besimptome šios ligos forma. Tai bus tikrinama atliekant greituosius antikūnių testus.

Tokiems asmenims skiepijimo procesas bus atidedamas vėlesniam laikui, nes persirgus organizme natūraliai susiformuoja imunitetas.

Jau nuo vasario 1 dienos bus organizuojamas antikūnių tyrimas greitaisiais testais švietimo darbuotojams, dirbantiems kontaktiniu būdu. Taip dirba ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiojo ugdymo pedagogai. Antikūnių tyrimas nuo COVID-19 ligos pageidaujantiems pasiskiepyti šių grupės pedagogams bus atliekamas jų ugdymo įstaigose.

Džiugina sergamumo COVID-19 statistika

Radviliškio rajono savivaldybėje susirgimų COVID-19 liga statistika pastaruoju metu gerėja. Kasdien registruojama ne daugiau kaip dešimt susirgimų COVID-19 liga atvejų, kartais pasitaiko dienų, kai neužfiksuojama nė vieno susirgimo. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, epidemiologinė situacija Radviliškio rajono savivaldybėje yra džiuginanti.

„Šiuo metu Radviliškio rajone COVID-19 ligos atvejai plinta šeimose, pavieniai atvejai fiksuoti Radviliškio pagalbos šeimai centre, Radviliškio ligoninėje, Vilniaus lokomotyvų remonto depo padalinyje. Kol kas situacija labai nebloga“, – sakė ji.

Pasak L. Stirblienės, sausio 28 d. fiksuoti 4 nauji COVID-19 ligos atvejai, šiuo metu rajone serga 158 rajono gyventojai. Sausio 29 d. fiksuotas sergamumo rodiklis 100 tūkstančių gyventojų Radviliškio rajone yra 265,7, jis, palyginti su kitomis Šiaulių apskrities savivaldybėmis, yra geriausias.

Visa informacija apie COVID-19 vakcinas ir vakcinavimo procesą – tinklalapyje Koronastop.lt

Visą informaciją apie vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19), skiepijimo procesą, prioritetus ir daromą pažangą vakcinuojant visuomenę galima rasti tinklalapio Koronastop.lt specialioje rubrikoje „Vakcina“.

Čia galima rasti atsakymus į dažnai užduodamus klausimus apie vakcinų poveikį, jų registraciją, gabenimą ir saugojimą. Plečiant skiepijimo apimtis, skirtuke „Vakcina“ bus skelbiama ir kita naudinga informacija apie skiepijimo tvarką.

Svetainėje taip pat matomas kasdien atnaujinamas jau paskiepytų gyventojų skaičius, o detalesnę informaciją apie visuomenės skiepijimo pažangą galima stebėti Statistikos departamento švieslentėje „Skiepai“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi