Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Antras Tarybos nario vizitas pas merą

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos narys G. Lipnevičius apsilankė pas rajono merą  antrą kartą, kad užduotų likusius gyventojams aktualius klausimus. Deja, meras Tarybos nariui ir vėl skyrė tik apie 10 minučių laiko, tad dalis gyventojų problemų ir vėl liko neaptartos.
Dėl lifto įrengimo savivaldybės pastate
Tarybos narys perdavė rajono merui gyventojų paklausimą, kada savivaldybės pastate bus įrengtas liftas, nes žmonės su negalia negali patekti pas specialistus, dirbančius  2 ar 3 aukštuose.
„Kai buvo renovuojamas pastatas, įrengti lifto nebuvo galimybės, tačiau šis klausimas yra sprendžiamas. Neįgalūs žmonės gali su vežimėliais patekti į 1 aukštą, ten yra informacinis kabinetas, kuriame palikta viena laisva darbo vieta, žmogus darbuotojui išdėsto savo klausimą ir jam pakviečiamas reikiamas specialistas. Ateityje savivaldybės pastate planuojame įrengti koptuvą, tad problema sprendžiama“,- atsakė A. Čepononis.
Tarybos narys merui pasiūlė, kad  keltuvą neįgaliesiems galima būtų sumontuoti ant sustiprintų laiptų turėklų. Įdomus pastebėjimas – nors savivaldybės pastato renovacija jau baigta prieš daugelį metų, meras iki šiol vis sprendžia rajono neįgaliesiems aktualią  problemą. Įdomu, kiek metų merui dar reikės šiai „sudėtingai“ situacijai išspręsti. O gal ją teks spręsti kitos kadencijos valdantiesiems?
Dėl šachmatų trenerio ir sporto rėmimo
„Kodėl iki šiol rajone nėra nei vieno šachmatų trenerio, nors etatas yra, ir kodėl vienos sporto šakos finansuojamos gausiai, o kitos – minimaliai?“ – klausė mero Tarybos narys.
Pasak A. Čepononio, klausimas dėl šachmatų trenerio skirtas ne jam, o administracijai. „Dėl sporto rėmimo yra patvirtinta  Tarybos tvarka, pagal kurią išskirtos prioritetinės sporto šakos. Kiek žinau, sporto rėmimui pinigų dar liko iš pernai metų, ne visi buvo išnaudoti. Dėl sporto klubo finansavimo nuostatų pakeitimo klubai buvo pakviesti teikti pasiūlymus“,- sakė meras.
G. Lipnevičiui paklausus, kodėl nebuvo skirtas finansavimas Radviliškyje vykusiame Lietuvos šachmatų čempionatui, buvo atsakyta, kad jeigu nėra paraiškos, neskirtas ir finansavimas. Beje, tokios paraiškos ir negalėjo būti, nes Radviliškyje nėra šachmatų trenerio, nebėra ir šachmatų klubo – jis užsidarė, kai Švietimo ir sporto paslaugų centras, vadovaujamas mero kolegos V. Jakavičiaus, paprašė šachmatininkų sumokėti  už patalpų šildymą. Tad Radviliškyje bent jau kol kas nebus ugdomi šachmatų didmeistriai, kurie garsintų rajoną šalyje bei užsienyje. Priežastis labai paprasta – ŠSPC vadovas V. Jakavičius tiesiog neranda (ar nenori rasti) šachmatų trenerio, taip pat neranda laiko pateikti skelbimą Užimtumo tarnyboje, kad ieškomas šachmatų treneris. Dar viena įdomi detalė – kol vienos sporto šakos nemylimos, kitos, vadovaujamos jo bendrapartiečių, „mylimos“ su kaupu – Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko  vadovaujamas sporto klubas buvo paremtas tūkstančiais eurų. Primename, kad E. Mončausko byla už sporto klubo buhalterijos dokumentų tvarkymą iki šiol yra teisme.
Dėl Lukšio gatvės asfaltavimo bei garso sienelės
Tarybos narys susitikimo su meru metu domėjosi, kada bus baigta asfaltuoti Lukšio gatvės atkarpa.
„Tai klausimas Statybos skyriui, yra priemonių planas 2019 m., reikia pasitikslinti, ar į jį įtraukta Lukšio gatvė“,- meistriškai prisidengdamas nežinojimu, nuo atsakymo išsisuko meras.
Nors Tarybos narį G. Lipnevičių  Lukšio gatvės gyventojai informavo, kad  meras A. Čepononis prieš metus du kartus vyko susitikti su šios gatvės gyventojais ir pažadėjo, kad likusi atkarpa  bus išasfaltuota „greituoju būdu“. Nors pas konservatorius dažnai būna kaip toje patarlėje: „Valdžios pažadais sotus nebūsi“. Tad Lukšio gatvės gyventojams kelių metrų asfalto dar teks palūkėti.
G. Lipnevičius pasidomėjo, kada bus pastatyta prie geležinkelio garso izoliavimo sienelė, kuriai praėjusi taryba pritarė iš rajono biudžeto skirti iki 600 tūkst. eurų. „Tai yra „Lietuvos geležinkelių“ projektas su dalimi mūsų prisidėjimo. Projekto užsakovai – „Lietuvos geležinkeliai“, jeigu bus gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, tada bus vykdomas šis projektas. Kol kas negaliu pasakyti, nei kur sienelė bus, nei kada bus“, –  atsakė A. Čepononis.
Taigi, susidaro kuriozinė situacija – meras ir buvusi Taryba skirti pinigus – net 600 tūkst. eurų, suprato, žinojo, kam ir kiek, ir  skyrė, bet dabar net  meras nieko nežino ir negali atsakyti, kur ir kada ši sienelė bus. O arti geležinkelio gyvenantys miestelėnams siūlome apsišarvuoti kantrybe ir palaukti, kol rajono valdantieji konservatoriai išsiaiškins, kur ir kada  bus panaudoti  buvusios Tarybos skirti pinigai. 
Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

  


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019