Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Antras Tarybos nario vizitas pas merą

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos narys G. Lipnevičius apsilankė pas rajono merą  antrą kartą, kad užduotų likusius gyventojams aktualius klausimus. Deja, meras Tarybos nariui ir vėl skyrė tik apie 10 minučių laiko, tad dalis gyventojų problemų ir vėl liko neaptartos.
Dėl lifto įrengimo savivaldybės pastate
Tarybos narys perdavė rajono merui gyventojų paklausimą, kada savivaldybės pastate bus įrengtas liftas, nes žmonės su negalia negali patekti pas specialistus, dirbančius  2 ar 3 aukštuose.
„Kai buvo renovuojamas pastatas, įrengti lifto nebuvo galimybės, tačiau šis klausimas yra sprendžiamas. Neįgalūs žmonės gali su vežimėliais patekti į 1 aukštą, ten yra informacinis kabinetas, kuriame palikta viena laisva darbo vieta, žmogus darbuotojui išdėsto savo klausimą ir jam pakviečiamas reikiamas specialistas. Ateityje savivaldybės pastate planuojame įrengti koptuvą, tad problema sprendžiama“,- atsakė A. Čepononis.
Tarybos narys merui pasiūlė, kad  keltuvą neįgaliesiems galima būtų sumontuoti ant sustiprintų laiptų turėklų. Įdomus pastebėjimas – nors savivaldybės pastato renovacija jau baigta prieš daugelį metų, meras iki šiol vis sprendžia rajono neįgaliesiems aktualią  problemą. Įdomu, kiek metų merui dar reikės šiai „sudėtingai“ situacijai išspręsti. O gal ją teks spręsti kitos kadencijos valdantiesiems?
Dėl šachmatų trenerio ir sporto rėmimo
„Kodėl iki šiol rajone nėra nei vieno šachmatų trenerio, nors etatas yra, ir kodėl vienos sporto šakos finansuojamos gausiai, o kitos – minimaliai?“ – klausė mero Tarybos narys.
Pasak A. Čepononio, klausimas dėl šachmatų trenerio skirtas ne jam, o administracijai. „Dėl sporto rėmimo yra patvirtinta  Tarybos tvarka, pagal kurią išskirtos prioritetinės sporto šakos. Kiek žinau, sporto rėmimui pinigų dar liko iš pernai metų, ne visi buvo išnaudoti. Dėl sporto klubo finansavimo nuostatų pakeitimo klubai buvo pakviesti teikti pasiūlymus“,- sakė meras.
G. Lipnevičiui paklausus, kodėl nebuvo skirtas finansavimas Radviliškyje vykusiame Lietuvos šachmatų čempionatui, buvo atsakyta, kad jeigu nėra paraiškos, neskirtas ir finansavimas. Beje, tokios paraiškos ir negalėjo būti, nes Radviliškyje nėra šachmatų trenerio, nebėra ir šachmatų klubo – jis užsidarė, kai Švietimo ir sporto paslaugų centras, vadovaujamas mero kolegos V. Jakavičiaus, paprašė šachmatininkų sumokėti  už patalpų šildymą. Tad Radviliškyje bent jau kol kas nebus ugdomi šachmatų didmeistriai, kurie garsintų rajoną šalyje bei užsienyje. Priežastis labai paprasta – ŠSPC vadovas V. Jakavičius tiesiog neranda (ar nenori rasti) šachmatų trenerio, taip pat neranda laiko pateikti skelbimą Užimtumo tarnyboje, kad ieškomas šachmatų treneris. Dar viena įdomi detalė – kol vienos sporto šakos nemylimos, kitos, vadovaujamos jo bendrapartiečių, „mylimos“ su kaupu – Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko  vadovaujamas sporto klubas buvo paremtas tūkstančiais eurų. Primename, kad E. Mončausko byla už sporto klubo buhalterijos dokumentų tvarkymą iki šiol yra teisme.
Dėl Lukšio gatvės asfaltavimo bei garso sienelės
Tarybos narys susitikimo su meru metu domėjosi, kada bus baigta asfaltuoti Lukšio gatvės atkarpa.
„Tai klausimas Statybos skyriui, yra priemonių planas 2019 m., reikia pasitikslinti, ar į jį įtraukta Lukšio gatvė“,- meistriškai prisidengdamas nežinojimu, nuo atsakymo išsisuko meras.
Nors Tarybos narį G. Lipnevičių  Lukšio gatvės gyventojai informavo, kad  meras A. Čepononis prieš metus du kartus vyko susitikti su šios gatvės gyventojais ir pažadėjo, kad likusi atkarpa  bus išasfaltuota „greituoju būdu“. Nors pas konservatorius dažnai būna kaip toje patarlėje: „Valdžios pažadais sotus nebūsi“. Tad Lukšio gatvės gyventojams kelių metrų asfalto dar teks palūkėti.
G. Lipnevičius pasidomėjo, kada bus pastatyta prie geležinkelio garso izoliavimo sienelė, kuriai praėjusi taryba pritarė iš rajono biudžeto skirti iki 600 tūkst. eurų. „Tai yra „Lietuvos geležinkelių“ projektas su dalimi mūsų prisidėjimo. Projekto užsakovai – „Lietuvos geležinkeliai“, jeigu bus gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, tada bus vykdomas šis projektas. Kol kas negaliu pasakyti, nei kur sienelė bus, nei kada bus“, –  atsakė A. Čepononis.
Taigi, susidaro kuriozinė situacija – meras ir buvusi Taryba skirti pinigus – net 600 tūkst. eurų, suprato, žinojo, kam ir kiek, ir  skyrė, bet dabar net  meras nieko nežino ir negali atsakyti, kur ir kada ši sienelė bus. O arti geležinkelio gyvenantys miestelėnams siūlome apsišarvuoti kantrybe ir palaukti, kol rajono valdantieji konservatoriai išsiaiškins, kur ir kada  bus panaudoti  buvusios Tarybos skirti pinigai. 
Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

  


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019