Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Grinkiškio gimnazijoje karaliavo pūstažandės oranžinės daržovės

Avatar

Paskelbta

data

Rašytojo Džanio Rodario įžymioje knygoje „Čipolino nuotykiai“ vienas iš veikėjų yra kūmas Moliūgas kuris daug dirbo, mažai valgė, taupė pinigus plytoms, iš kurių lipdė varganą namelį senatvei. Bet gal ne toks jau vargšas tas Moliūgas? Atsakymo į šį klausimą Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos bendruomenė ieškojo įgyvendindama Radviliškio rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Į sveikatos šalį“.

Todėl spalio mėnesį gimnazijoje organizuotas renginių ciklas „Moliūgų karalystė“. Į „Moliūgų karalystę“ mūsų gimnazijos mokiniai keliavo kartu su pačių išaugintais įvairių rūšių moliūgais bei įspūdingai dekoravę mokyklos ir net miestelio erdves. Mokiniai, paskatinti fizikos mokytojos Erikos Dzežulskienės, gamtos mokslų pamokose pristatė projektus apie moliūgus: skanias, žmogaus organizmui vertingas ir jų mėgstamas bei pačių auginamas daržoves, kurios rudenį karaliauja ne tik parduotuvių lentynose, bet ir jų virtuvėse. Šįkart gimnazistai ypatingai džiaugėsi savo gamintais konservuotais moliūgų produktais: cukatomis bei sultimis, kuriais vaišino ne tik vieni kitus, bet ir visą mokyklos bendruomenę. Mokiniai biologijos pamokose naudodami žaidimo, istorijos kūrimo, piešimo ir kitus ugdymo(si) metodus sukūrė Moliūginę instaliaciją. Mokytojai Aldona Maniokienė ir Mindaugas Keniausis fizinio ugdymo pamokose mokiniams organizavo netradicinių sportinių žaidimų fiestą, o per technologijų pamokas mokytojo Arūno Lauručio ugdytiniai leidosi į medinių moliūgų darbelių gaminimo procesą. Gimnazijos bendruomenei matematikos mokytojos Nijolės Grigorjevienės iniciatyva buvo organizuotas protų mūšis.

Įvairios veiklos renginių ciklo „Moliūgų karalystė“ metu, tai patyriminis mokinių ugdymas akcentuojant sveiko gyvenimo būdo privalumus bei pasirinkimo prasmę. Mokiniams pasidalinant įgyta patirtimi bei mokantis vieniems iš kitų ir turint sąlygas patiems ieškoti sau svarbių išvadų, susijusių su asmeniškai svarbiomis temomis, jų mokymasis tapo gilesnis bei prasmingesnis. Šiandien mūsų mokinius sutalpinti į tradicinio mokymo rėmus tampa vis sudėtingiau, todėl ir buvo pasirinktas žymiai efektyvesnis būdas juos ugdyti – patyriminis!

                                                                                                       Silva Morkūnienė,

                                                                   Grinkiškio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019