Nemažai prisiekusiųjų pirčių mėgėjų iš Radviliškio penktadieniais ir šeštadieniais pirties teikiamais malonumais lepindavosi Aukštelkų pirtyje. Deja, gali atsitikti taip, kad šios pirties malonumus jiems teks pamiršti -jau dabar vietoje dviejų dienų pirtis dirba tik vieną dieną – šeštadieniais.
„Prisiekusiųjų“ pirtininkų – apie 40
Pasak Aukštelkų seniūnės Almos Kubilinskienės, nuolat lankančiųjų Aukštelkų pirtį yra apie 40 „Vienu metu pirtyje telpa 20 lankytojų, kitaip pradėtų lūžti gultai. Nuolat atvažiuojančių vyrų, kuriuos pažįstu yra 40, moterų atvyksta daug mažiau – apie 4-5“,- sakė Aukštelkų seniūnė.
Beje, pati seniūnė turi pirtininko pažymėjimą, tad lankytojus ir pati galėtų neblogai su vanta paperti.
Susirūpinę Aukštelkų pirties likimu, pirties mėgėjai apsilankė pas rajono merą A. Čepononį.
Pirties išsaugojimas – bendruomenės reikalas
„Aukštelkų pirčiai išlaikyti metams iš biudžeto kainuoja 10 611 eurų, o trejiems metams – 31 834 eurai. Taip pat buvo paskaičiuota, kad pirtyje gegužės mėnesį apsilankė 109 žmonės, birželio – 98, liepos – 62, rugsėjo – 133. Esant tokiam pirties lankomumui, bilietai turėtų kainuoti po 6,20 euro, o ne kaip dabar – po 2,50 euro.
Po Naujųjų metų atidarysime baseiną ir keturias jame esančias pirtis, pažiūrėsime, kaip pasikeis situacija. Žinau, kad į Aukštelkų pirtį važinėja žmonės ir iš Radviliškio, ir iš Šiaulių, gal jie pasirinks baseiną. Tad iki Naujųjų metų paliekame Aukštelkų pirtį dirbti vieną dieną per savaitę, o vėliau žiūrėsime, kas bus“,- sakė meras.
„Aukštelkų pirtį jau seniai galėjome padaryti elektrine ir joje nebebūtų klientų. Prisiekę pirtininkai, kurie lankosi mūsų pirtyje, niekada neis į baseino pirtis. Aukštelkų pirtyje jie periasi vantomis, sėdi garuose, filosofuoja, išbūna pirtyje po 3-4 valandas“,- sakė seniūnė A. Kubilinskienė.
Jai pritarė ir pas merą susirinkę pirties malonumų mėgėjai . „Baseino pirtyse negalima naudoti vantų“,- pateikė pirtininkai nenuginčijamą argumentą.
Pirtininkai sutinka už bilietą mokėti daugiau
Pasak prisiekusių pirties lankytojų, jie po Naujųjų metų sutiktų už bilietą į pirtį mokėti daugiau, net 6 eurus, kad tik būtų kur pasipert vantomis, pabendrauti apgaubtiems garo, po pirties įšokti į tvenkinį.
„Jeigu tenkina 5 eurų kaina žmogui už apsilankymą Aukštelkų pirtyje, (1,20 euro savivaldybė kompensuotų, socialiai remtiniems asmenims kaina už naudojimąsi pirtimi nedidėtų) bendruomenei reikia surinkti parašus, kad su šiomis sąlygomis sutinka, ir po Naujųjų metų Aukštelkų pirtis, kaip ir dabar, dirbtų vieną dieną per savaitę, nežiūrint į tai, kad jau bus atidarytas baseinas“,- sakė meras.
Šis atsakymas pirties mėgėjus visiškai tenkino.
Kitų rajono pirčių laukia pertvarkos
Kitos rajono pirtys ne tokios įžymios ir neturi daug ryžtingų gerbėjų, pasiryžusių jas ginti net savivaldybėje, tad joms lemta išnykti. Pasak rajono mero, per didelė prabanga per metus pirtims išleisti 21 tūkst. eurų, o ir dideliu lankomumu kaimų pirtys negali pasigirti.
„Paliksime pirtis Radviliškyje, Baisogaloje, Šeduvoje ir sudarysime grafiką, kada ir kur į kokią pirtį vežame žmones, kurie nori išsimaudyti ir neturi tokių sąlygų namuose. Pigiau ištisai kūrenti pirtį Radviliškyje, nei kūrenti tuščias pirtis“,- sakė meras.
Tad ateityje Radviliškio rajone galimai išliks keturios pirtys: Aukštelkų, Radviliškio, Baisogalos ir Šeduvos.
„Radviliškio krašto“ informacija