Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„Pirtininkai“ pakilo į kovą už Aukštelkų pirties išsaugojimą

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai prisiekusiųjų pirčių mėgėjų iš Radviliškio penktadieniais ir šeštadieniais pirties teikiamais malonumais lepindavosi Aukštelkų pirtyje. Deja, gali atsitikti taip, kad šios pirties malonumus jiems teks pamiršti -jau dabar vietoje dviejų dienų pirtis dirba tik vieną dieną – šeštadieniais.

Prisiekusiųjų“ pirtininkų – apie 40


Pasak Aukštelkų seniūnės Almos Kubilinskienės, nuolat lankančiųjų Aukštelkų pirtį yra apie 40 „Vienu metu pirtyje telpa 20 lankytojų, kitaip pradėtų lūžti gultai. Nuolat atvažiuojančių vyrų, kuriuos pažįstu yra 40, moterų atvyksta daug mažiau – apie 4-5“,- sakė Aukštelkų seniūnė.

Beje, pati seniūnė turi pirtininko pažymėjimą, tad lankytojus ir pati galėtų neblogai su vanta paperti.
Susirūpinę Aukštelkų pirties likimu, pirties mėgėjai apsilankė pas rajono merą A. Čepononį.

Pirties išsaugojimas – bendruomenės reikalas


„Aukštelkų pirčiai išlaikyti metams iš biudžeto kainuoja 10 611 eurų, o  trejiems metams – 31 834 eurai. Taip pat buvo paskaičiuota, kad pirtyje gegužės mėnesį apsilankė 109 žmonės, birželio – 98, liepos – 62, rugsėjo – 133. Esant tokiam pirties lankomumui, bilietai turėtų kainuoti po 6,20 euro, o ne kaip dabar – po 2,50 euro.

Po Naujųjų metų atidarysime baseiną ir keturias jame esančias pirtis, pažiūrėsime, kaip pasikeis situacija. Žinau, kad į Aukštelkų pirtį važinėja žmonės ir iš Radviliškio, ir iš Šiaulių, gal jie pasirinks baseiną. Tad iki Naujųjų metų paliekame Aukštelkų pirtį dirbti vieną dieną per savaitę, o vėliau žiūrėsime, kas bus“,- sakė meras.

„Aukštelkų pirtį jau seniai galėjome padaryti elektrine ir joje nebebūtų klientų. Prisiekę pirtininkai, kurie lankosi mūsų pirtyje, niekada neis į baseino pirtis. Aukštelkų pirtyje jie periasi vantomis, sėdi garuose, filosofuoja, išbūna pirtyje po 3-4 valandas“,- sakė seniūnė A. Kubilinskienė.

Jai pritarė ir pas merą susirinkę pirties malonumų mėgėjai . „Baseino pirtyse negalima naudoti vantų“,- pateikė pirtininkai nenuginčijamą argumentą.

Pirtininkai sutinka už bilietą mokėti daugiau


Pasak prisiekusių pirties lankytojų, jie po Naujųjų metų sutiktų už bilietą į pirtį mokėti daugiau, net 6 eurus, kad tik būtų kur pasipert vantomis, pabendrauti apgaubtiems garo, po pirties įšokti į tvenkinį.
„Jeigu tenkina  5 eurų kaina žmogui už apsilankymą Aukštelkų pirtyje,  (1,20 euro savivaldybė kompensuotų, socialiai remtiniems asmenims kaina už naudojimąsi pirtimi nedidėtų) bendruomenei reikia surinkti parašus, kad su šiomis sąlygomis sutinka,  ir  po Naujųjų metų Aukštelkų pirtis, kaip ir dabar, dirbtų vieną dieną per savaitę, nežiūrint į tai, kad jau bus atidarytas baseinas“,- sakė meras.
Šis atsakymas pirties mėgėjus visiškai tenkino.

Kitų rajono pirčių laukia pertvarkos

Kitos rajono pirtys ne tokios įžymios ir neturi daug ryžtingų gerbėjų, pasiryžusių jas ginti net savivaldybėje, tad joms lemta išnykti. Pasak rajono mero, per didelė prabanga per metus pirtims išleisti 21 tūkst. eurų, o ir dideliu lankomumu kaimų pirtys negali pasigirti.

„Paliksime pirtis Radviliškyje, Baisogaloje, Šeduvoje ir sudarysime grafiką, kada ir kur į kokią pirtį vežame žmones, kurie nori išsimaudyti ir neturi tokių sąlygų namuose. Pigiau ištisai kūrenti pirtį Radviliškyje, nei kūrenti tuščias pirtis“,- sakė meras.

Tad ateityje Radviliškio rajone galimai  išliks keturios pirtys: Aukštelkų, Radviliškio, Baisogalos ir Šeduvos.

„Radviliškio krašto“ informacija 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi