Alksniupiuose asfaltas – į balą …

Alksniupių kaimo gyventojai negalėjo patikėti savo akimis, kai spaudžiant 4 laipsnių šaltukui į Naujasodžio kaimą buvo suvaryta asfaltavimo technika. Alksniupių kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas, turintis aukštąjį statybinį išsilavinimą, net negalėjo patikėti kolegų elgesiu.

Šią situaciją trumpai pakomentavo ir Tarybos narys G. Lipnevičius:

„Kadangi į mane jau kreipėsi alksniupiečiai, ši situacija man atrodo daugiau nei absurdiška. Kaip gali alksniupiečiai tikėtis kokybiškai asfaltuoto kelio, jeigu jau ir dabar aišku, jog kokybės tikėtis neverta. Šią situaciją vertinu tiktai taip, kad rajono vadovai, net neatsižvelgdami į gamtos sąlygas, bet kokia kaina siekia prieš Naujus metus įsisavinti pinigus. Manau, jeigu mero ar administracijos direktorės pinigai būtų asmeniniai, tikrai tokių nesąmonių savo kieme nedarytų“. 

Pradėjus skambinti visais pavojaus varpais, bendruomenės atstovams pavyko pasiekti, kad rangovas „Pasvalio melioracija“ darbus atliktų savo rizika. Tiesa, teko įsikišti „Kelių direkcijos“ ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovams.

„Pasvalio melioracijai“ vadovaujantis Ramūnas Stulga nemato nieko blogo, kad asfaltuojama esant minusinei temperatūrai. Jo nuomone, gruntas nėra įšalęs, o asfaltas pakankamai karštas, todėl įmonės darbininkai gali asfaltuoti. Be to, jis pridūrė, kad kur nors reikėtų dėti pagamintą asfaltą: „Supiltumėme į krūvą, tada klaustumėte, kodėl taip elgiamės?“ Kodėl nepasižiūrėjo orų prognozės, klausimas liko neatsakytas.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos statybų skyriaus vedėjas Gintautas Vičas sutiko, kad situacija pakankamai kontraversiška. Valdininkas teigė, kad patarimų klausta net Kelių direkcijoje. Jis buvo patikintas, kad apatinis asfalto sluoksnis gali būti dedamas esant ne žemesnei nei 0 laipsnių oro temperatūrai, o paviršinis – esant ne žemesnei nei 5 laipsniai šilumos temperatūrai. Kitu atveju rangovas rizikuoja pridaryti broko.

Šiuo metu statybininkams yra atvežta apie 120 tonų asfalto, kurio kaina – apie 100 eurų už toną. Nors valdininkas teigia suprantantis rangovą „Pasvalio melioraciją“, nes neturint kitų objektų nebus galima niekur  kitur tokių darbų atlikti. Jis patvirtino, kad darbai daromi išimtinai statybininkų rizika. Anot jo, Kelių direkcijos atstovai nurodė, kad visos meteorologinės sąlygos turi būti fiksuojamos statybų žurnale: kada pradėjo pilti, kada darbus užbaigė, kadangi tai bus svarbu įvertinant darbų kokybę. G. Vičas papildė, kad laboratorija iš karto važiuoja iš paskos ir ims mėginius -jei nebus pasiektas 97 procentų tankumo reikalavimas, bus užskaitoma kaip brokas, rangovas privalės nufrezuoti visą asfaltą ir už tai nebus sumokamos valstybės biudžeto lėšos.

Ar kas tikrins asfalto kokybę, ar bus kaip visada – parodys laikas.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts