Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pas ką turėjo „nusėsti“ 40 tūkstančių eurų?

Avatar

Paskelbta

data

Už valstybės lėšas rekonstruojamą Radviliškio miesto kultūros centrą pastebi kiekvienas. Nuo 2017 metų rugpjūčio mėnesio UAB „Avona“ darbininkai atlieka darbus pagal sutartį su Radviliškio rajono savivaldybės administracija. Sutarties vertė – 865 656,20 eurų. Finansavimas skirtas iš Kultūros ministerijos. Tačiau yra viena aplinkybė, kuriai reikia pastabesnės akies. 2018 metų pabaigoje sutarties pakeitimai pradėjo kristi kaip iš gausybės rago. Tai sąmata pamažėja, tai ji vėl padidėja. Atsakingi specialistai nenoriai komentuoja, o Administracijos direktorė J. Margaitienė nevengia ir griežtos retorikos besiknaisiojančiųjų atžvilgiu. Viešųjų pirkimų tarnyba įžvelgia ir piktnaudžiavimo atvejį, kai darbai perkami po to, kai jie jau būna padaryti.

Ar tikrai remontas būtinas!?
2017 m. Radviliškio rajono savivaldybės administracija sulaukė dar vienos finansinės injekcijos Radviliškio miesto kultūros centrui modernizuoti. Valdininkai jau buvo susiplanavę „pasitaškyti“ 1 250 000 eurais, bet po konkurso laimėjo UAB „Avona“, pasiūlydama savo paslaugas už „menkus“ 865 tūkstančius eurų. Tiesa, buvo dar ir pigesnių, bet kai kurie tiekėjai pašalinti iš viešojo pirkimo konkurso. Atsitiktinumas ar ne, bet nuo 2008 metų iki 2016 metų centro pastato modernizacijai buvo atseikėta daugiau nei 2 milijonai ir 150 tūkstančių eurų. Klausimas, ar už daugiau nei tris milijonus eurų nebūtų galima pastatyti naujutėlaičius kultūros namus, jau tik retorinis.

Išasfaltuojama aikštelė už centro
2018 metai buvo svarbūs Radviliškiui dėl Europos žmonių festivalio. Reikėjo pasiruošti, o kai pinigai skiriami šimtais tūkstančių eurų, kas čia ir spės kontroliuoti, iš kokios biudžeto eilutės, kas ir už kiek tvarkoma. Kai 2018 metų liepos mėnesį vyko festivalis, tai už centro pastato esanti automobilių stovėjimo aikštelė buvo sutvarkyta. Tai patvirtina ir kultūros centro atstovai, tai patvirtina ir Administracijos statybų skyrius.

Pirma darbai, tada sutarties pakeitimai
Kone kiekvieno širdis džiaugiasi, kai mažėja darbų kainos. Tikrai retai išgirsi, jog statybininkai mažintų kainas. 2018 metų rugpjūtį, praėjus pilniems metams nuo darbų pradžios, papildoma sutartis. Stebuklingai, bet sutarties vertė sumažėja nuo 865 tūkstančių iki 823 tūkstančių. 42 tūkstančių eurų mokesčių mokėtojų lėšų sutaupyta. Nepraėjus dviem mėnesiams nuo pakeitimo, atsiranda antrasis. Spalį suma grįžta atgal, į pradinę padėtį ir J. Margaitienė įsipareigoja UAB „Avona“ vėl sumokėti 861 tūkstantį eurų. Peržiūrėjus sutarčių pakeitimus, išaiškėja, kad reikalaujama pinigų už automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimą. Vasaros viduryje darbai atlikti, o spalį vėl pinigų reikalauja. O gal statybininkus į nepatogią padėtį stato? Paprašyti pateikti dokumentus ir paaiškinti, kas buvo iniciatorius, valdininkai atsitvėrė tylos siena. Direktorė J. Margaitienė kone įsiuto, kai paklausta, kodėl reikėjo daryti sutarčių pakeitimus ir ar gavo VPT pritarimą, nors darbai atlikti prieš keletą mėnesių: „Vieną dieną tu tikrai atsiimsi. Klius tau už tyčiojimąsi iš valdininkų. Visų detalių aš nežinau, reikia informacijos – tai ir kreipkis į Statybos skyrių, jie atsakingi.“ Pasitikslinus, ar ji grasina, ji atrėžė: „Tai Jūs taip sakote. Kaip norite, taip ir supraskite.“ Administracijos atstovė spaudai E. Zoltnerienė vėliau atsiuntė atsakymą raštu, kad sutarčių pakeitimų su Viešųjų pirkimų tarnyba nuo 2017 metų liepos mėnesio nebereikia derinti.

Katės – pelės žaidimas
Prasidėjus intensyviam susirašinėjimui ir klausinėjimui, kas inicijavo pakeitimus, valdininkai pakeitė poziciją. Matyt, suprato, dėl ko yra klausinėjama. Lapkritį modernizavimo darbų kaina vėl sumažėjo. Paskutiniu sutarties pakeitimu ji sumažėjo iki 810 tūkstančių eurų. Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas nieko nekomentavo, nurodydamas kreiptis į jo pavaldinį Robertą Eigminą. Vyr. specialistas nurodė, kad aikštelės darbai buvo netiksliai suprojektuoti. Vietoje 600 kvadratinių metrų, reikėjo 1500. Paklaustas, ar tokie dydžiai buvo numatyti perkant centro modernizacijos darbus, valdininkas paneigė. Jis nurodė, kad projektuotojai netinkamai atliko projektą. Tačiau kodėl sąmatos kaina šokinėja tai žemyn, tai aukštyn, jis neužtikrintai kalbėjo apie didžiulį norą sutaupyti. Kaip ir iš kokių lėšų bus atsiskaitoma už automobilių stovėjimo aikštelės darbus, jis atsakyti negalėjo. Tačiau viena yra aišku: darbai daromi anksčiau nei jie nusiperkami.

 Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės pavaduotojos komentaras

VPT direktorės pavaduotoja Sonata Vaitukaitytė pateikė tokį vertinimą, kai buvo VPT paprašyta pakomentuoti tokius dažnus sutarčių keitimus: „Atvejai, kai pirmiausia faktiškai atliekami papildomi darbai, o tik po to „sutvarkomi popieriai” (įforminami sutarčių pakeitimai ar, kaip savo praktikoje Tarnyba yra susidūrusi, imituojami (vėliau paskelbiami) pirkimai darbams, kurie jau faktiškai atlikti), niekaip nesuderinami su viešųjų pirkimų principais. Tokie atvejai ne tik nesuderinami su viešųjų pirkimų principais, tačiau tuo pačiu kelia didelių klausimų ir dėl Perkančiosios organizacijos pareigos užtikrinti tinkamą sutarties vykdymo priežiūrą. Be to, jei pirma atliekami papildomi darbai, o tik po to šalys tariasi dėl jų įforminimo, kaip ir kada tie darbai yra įkainojami? Kyla klausimų, ar tokiais atvejais Perkančioji organizacija pati savo veiksmais nesukuria sau nepalankios situacijos, kai sąlygas diktuoja rangovas (pvz., dėl jau atliktų darbų įkainojimo).“
Mero A. Čepononio komentaro dėl keistai tai didėjančių,tai mažėjančių sąmatų nepavyko gauti.
(Bus daugiau).

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Informacija apie uždaromas pervažas

Avatar

Paskelbta

data

2020-07-10 nuo 3.00 val. iki 12.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr. 3403 Šilėnai–Sidarai–Šiaulėnai 16,90 km.

2020-07-13 nuo 5.00 val. iki 17.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr.3411 Tyruliai–Polekėlė–Jaugėlai 0,11 km.

Darbus vykdys UAB „Geležinkelio tiesimo centras“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Per rajoną nuaidėjo „Tautiška giesmė“

Avatar

Paskelbta

data

Iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ jau seniai įaugusi kiekvienam lietuviui į širdį. Kur bebūtų liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val. kiekvienas lietuvis gieda „Tautišką giesmę“. Ne išimtis ir Radviliškio rajono gyventojai. Susibūrę bendruomenėse, visi gražiai paminėjo Valstybės dieną.

Radviliškyje giedojo drauge su svečiais

Valstybės dienos proga radviliškiečiams ir miesto svečiams Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke koncertavo Laura Remeikienė su choru „Chameleonas“, Jurijus Veklenko ir solistai Vaida Genytė ir Tomas Povilionis. Pastarieji drauge su radviliškiečiais sugiedojo „Tautišką giesmę“. Aktyviai į iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ įsijungė ir didžiausia Lietuvoje „Radviliškio krašto bendruomenė“, drauge su bendruomenės pirmininku ir Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi bei Tarybos nare Vilma Alekniene.

„Tautiška giesmė“ skambėjo nuo Velžių piliakalnio

Ant Velžių piliakalnio „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko daugybė Radviliškio miesto ir rajono gyventojų. Smagu, kad užgimusi tradicija giedoti „Tautišką giesmę“ ant Radviliškio rajono piliakalnių yra puoselėjama, taip kuriama šventiška nuotaika, skleidžiamos nacionalinės tradicijos, skatinama bendrystė ir senovės dvasia. Ant Velžių piliakalnio visus linksmino ir kvietė kartu šokti ir dainuoti Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

Šeduviai rinkosi Laisvės aikštėje

Liepos 6-ąją Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras „ŠKAC“ sukvietė visus į Kultūros ir amatų centrą bei pristatė premjerą, Jono Mackonio spektaklį „Piršliai“ (režisierė Izolina Stanulienė). Po premjerinio spektaklio šeduviai Laisvės aikštėje giedojo „Tautišką giesmę“. „Koks puikus buvo spektaklis, susirinko daug žiūrovų. Džiugu, kad tiek daug žmonių atėjo giedoti „Tautinės giesmės“,- džiaugėsi šeduviai.

Giesmė – pertraukos metu

Baisogaloje „Tautiška giesmė“ sugiedota Baisogalos kultūros centro žiūrovų salėje folkloro ansamblio „Nalšia“ koncerto pertraukos metu.

Grinkiškiečius suvienijo „Tautiška giesmė“

Grinkiškyje liepos 6 d. vakarą pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimo proga į visus susirinkusius kreipėsi Grinkiškio seniūnijos kultūros specialistės V. Šepronienė, R. Juozaitienė, L. Lydikaitienė. Grinkiškiečius pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė G. Bložienė. Gražiausias dainas apie Lietuvą dainavo svečiai iš Raseinių r. Šiluvos kultūros centro „Šilų aidai“ (vad. Asta ir Saulius Beniuliai), savo romansus atliko Kėdainių kapela „Parapija“ (vad. Aldona Sasnauskienė) ir Grinkiškio pramogų ir šokių salės kolektyvas „Sarva“ (Vad. Virginija Šeproniene). Pabaigoje visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“, kuri suvienija , apjungia mus visus, tarsi būtume viena didelė šeima.

Pociūnėliuose surengtas šventinis koncertas

Liepos 6-ąją Pociūnėlių krašto žmonės senajame miestelio parke šventė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šventinį koncertą surengė Pociūnėlių kultūros namų liaudiška kapela ,,Liaudė“, vaikų šokių grupė, solistės Gabija Koryznaitė, Miglė Malinauskaitė, Melita Sadzevičiūtė (vadovė – Genovaitė Vorienė). Džiugus ir visus ypač suvienijantis Valstybės dienos momentas – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų kultūros specialistė Genovaitė Vorienė. Šventines vaišes paruošė Pociūnėlių miestelio bendruomenė.

Lietuvos himnas nuskambėjo Vadaktų bendruomenėje

Liepos 6 d., 21 val., „tautiška giesmė“ nuskambėjo ir Vadaktų bendruomenėje. Vadaktiškiai  giedoti rinkosi pasipuošę, nešini trispalvėmis vėliavomis ir balionais.

Tyruliečiai „Tautišką giesmę“ giedojo su viso pasaulio lietuviais

Liepos 6 d. tyruliečiai susirinko prie Tyrulių pramogų ir šokių salės , kad kartu sugiedotų su viso pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“. Nors  susirinko nedidelis būrelis  gyventojų, tačiau  atėjo visi tie, kurie gerbia savo kraštą. Buvo sudainuota daug dainų, pabūta kartu ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Šniūraitiškiai vieningai giedojo „Tautišką giesmę“

Liepos 6 d. „Tautiškos giesmės“ banga užliejo ir Šniūraičius – gyventojai vieningai, sustoję ratu, sugiedojo Lietuvos himną.

Būtėnuose paminėta Valstybės diena

Būtėniškiai Valstybės dieną paminėjo demonstruodami vienybę – visi kartu, susikibę už rankų, sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019