Radviliškio rajone „užsidegė“ moliūgai

Spalio 31 dieną  visame pasaulyje švenčiamas Helovinas. Šios šventė metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „Pokštas arba saldainis“. Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. Radviliškio rajono gyventojų kiemuose, seniūnijų parkuose, darželių bei mokyklų teritorijose taip pat sužibo iš gražuolių  moliūgų išskaptuoti žibintai.

Žibintų fiesta  „Žvaigždutėje“

Radviliškio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ kieme sužibo gražuolių moliūgų paroda „Žibintų šviesos palydėti“. Visos bendruomenės pastangų dėka buvo išradingai išpjaustyti, išskaptuoti, išraižyti didžiuliai moliūgų žibintai. Juose sutilpo ne tik įvairiausi ornamentai, bet ir darželio simbolika, ir pasakų personažai. O uždegtos žvakutes suteikė ypatingą aurą bei sukūrė nuostabų grožį darželio kieme. Taip buvo siekiama puoselėti bendruomenės kūrybines galias, mokyti vaikus išreikšti savo mintis simboliais, kurti grožį, kuris puošia aplinką, kurioje tu gyveni.

Radviliškio Verslo ir technologijų centre spalio 20 – lapkričio 3 dienomis vyko „Mistiškiausio objekto 2020“ konkursas, kuriame dalyvavo I-III kursų mokiniai. Konkurse užsiregistravo ir savo kūrinius eksponavo 16 grupių.

Vertinimo komisija įvertino kiekvienos grupės kūrinius pagal 6 kriterijus: kūrinio estetiškumas ir savitumas, formos ir turinio originalumas, temos atskleidimas, kūrinio ir pavadinimo dermė, ekologiškumas. Susumavus komisijos narių vertinimo rezultatus paaiškėjo, kad pirmos vietos laimėtoju išrinktas III kurso apdailininkų specialybės (AP18) mokinių kūrinys „Šiurpintojėlis“. Antros vietos laimėtoju tapo I-III kursų floristo specialybės (FM18, FM19, FM20) mokinių bendras kūrinys „Vaiduoklių festivalis“. Trečios vietos laimėtojas – II kurso staliaus specialybės (ST19) mokinių kūrinys „Apraizgysiu – nepabėgsit“.

Visų konkurse dalyvavusių grupių laukia padėkos raštai, I,II ir III vietos laimėtojų – prizai. Mokinių taryba dėkoja visiems dalyvavusiems ir džiaugiasi centro mokinių aktyvumu.

Į Baisogalą rinkosi gražiausios šmėklos

Helovino proga į Baisogalą suskrido pačios  „gražiausios“ šmėklos ir nutūpė Bažnyčios pašonėje. Baisogaliams pavyko su jomis susitarti, kad pabūtų iki šeštadienio vakaro, o paskui išskristų savo nežinomais keliais, palikdamos gražius prisiminimus ir sakrališką atmosferą, minint mūsų lietuviškas Vėlines ir Visų šventųjų dieną. Baisogalos kultūros centro darbuotojai dėkoja Pakiršinio bendruomenei, Radviliškio r. savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro kolektyvui, Kristinai Klusaitei ir paslaptingiesiems Baisogalos gyventojams, pagaminusiems savo būtybes ir taip prisidėjusiems prie šios atmosferos sukūrimo.

Šeduvoje  – „Moliūgų naktis“

Šeduvoje, Laisvės aikštėje, miestelėnai galėjo pasigrožėti oranžiniais, išradingai išskaptuotais  žibintais. Į miesto aikšte savo žibintus iš moliūgų sunešė šeduviai, taip sukurdami miesto centre tikrą šviesos  ir šiurpuliukų fiestą. Už atneštus moliūginius žibintus  jų autoriai buvo apdovanoti Šeduvos amatų ir kultūros centro prizais.

Pociūnėliuose – moliūgų laukas

Pociūnėliuose pabaisiukai iš moliūgų apsigyveno plačioje pievoje. Čia jie sutūpė ant šieno kupetėlių, o kai kuriems  moliūginiams pabaisiukams vietoje plaukų išdygo gėlės.

 Total
0
Dalinasi
Related Posts