Gyventojai skundžiasi Skundo priežastis – apšiurę bendrabučiai

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija sulaukia nemažai gyventojų skundų dėl įvairių problemų. Šį kartą skundas gautas iš Stiklo gatvės gyventojų.

„Kreipiuosi į redakcija, nes nežinau, kas gali išspręsti šią problemą. Kaip ir žinote, Stiklo gatvėje stovi du bendrabučiai – Nr. 4 ir Nr. 8 – gražioje vietoje, jau, galima sakyti, prie pavyzdinio Eibariškių parko. Bet ar puošia Radviliškį šie baisūs bendrabučiai tokioje aplinkoje? Niekas jų
nerestauruoja, bendri koridoriai baisūs, jokio remonto niekas nedaro, netvarko – tik patys gyventojai iš savo lėšų pasidaro kosmetinį remontą. Buvo duota užklausa šiuo klausimu, tačiau gautas atsakymas, jog daug skolininkų. Nežinau, kas privalo pasirūpinti, kad tų skolininkų nebūtų.

Kodėl mokūs gyventojai turi gyventi tokioje aplinkoje? Vien mūsų laiptinėje yra butas, kurio savininkai apie 15 metų gyvena užsienyje. Šiame bute šildymas neatjungtas, o skolos už šildymą auga, kaimynas sandėliuką užsiėmęs savo reikmėms. Tokių  butų ir nemokių gyventojų, manau, šiuose namuose dauguma, bet niekas jokių priemonių nesiima. Prašau išsamiau  pasidomėti šiuo klausimu“,- rašo Stiklo gatvės gyventojas.

Kas atsakingas už tvarką bendrabučiuose?

Savaitraščio redakcija pasiteiravo UAB „Mano Būstas“  Šiaulių regiono vadovės Romos Janušonienės, kas  turi atsakyti už tvarką bendrabučiuose.
„Daugiabučiai namai Stiklo gatvėje yra bendrabučiai ir niekas kitas, tik patys butų ir kitų patalpų savininkai turi prisiimti atsakomybę tvarkytis. Jei name  yra skolininkų, skolos yra priteisiamos ir jų išieškojimą vykdo ne daugiabučio namo administratorius, bet  antstolių kontoros. Jeigu skolininkas nedirba arba neturi legalių pajamų, tai išieškojimas užtrunka.
Klausimai dėl sandėliukų – tai  jau privatus susitarimas  ir administratorius į tokius ginčus neturi teisės kištis. Manau, tokios problemos kils, kol patys butų ir kitų patalpų savininkai neįsisąmonins, kad  jų nuosavybė yra ne tik butas, bet ir visas namas“,- sakė R. Janušonienė.

Tad  daugiabučių bendrabučių gyventojams reikėtų  pasijusti  tikrais savo gyvenamosios vietos šeimininkais  ir suorganizavus talkas patiems gražinti gyvenamąją  aplinką.

Paulius Ropė

Total
0
Dalinasi
Related Posts