Auditas negalimas, nes nėra vadovų

Kontrolės komitete buvo nagrinėjamas Savivaldybės kontrolierės Giedrės Sinkevičienės prašymas.

Ji pageidavo nedaryti audito Radviliškio PSPC. Už savivaldybės turto naudojimo priežiūrą atsakinga valstybės tarnautoja motyvavo, jog įstaiga, kurioje dirba tik 2 žmonės, tiesiog neturi pakankamai žmogiškųjų atlikti pavestas užduotis. Ji informavo, kad po įvykusio konkurso į vyr. specialisto pareigas laimėtoja tiesiog atsisakė dirbti. Be to, kitas jos argumentas buvo toks, jog šiuo metu Radviliškio PSPC nėra nuolatinio direktoriaus ir nėra su kuo vykdyti bendradarbiavimą dėl reikalaujamų dokumentų ar atsakymų į pateiktus klausimus pateikimo!?
Po to, kai iš darbo išėjo paskutinė poliklinikos direktorė Lina Martinaitienė, laikinai įstaigos vadovavimą perėmė mero A. Čepononio artimas bendražygis ir teismų suolo draugas konservatorius Aloyzas Juodis. Du Kontrolės komiteto nariai – Justas Malinauskas ir Sigitas Zajančkauskas – siūlė alternatyvą, tai yra, atlikti auditą Savivaldybės įmonėje „Radviliškio vanduo“, kurioje direktoriauja Egidijus Barčkus ir vyr. inžinierius Mindaugas Gabšys. Deja, komiteto pirmininko socdemo Algirdo Venckaus ir jo pavaduotojos konservatorės Skaidros Dišlės balsai lėmė, kad nei Radviliškio PSPC, nei vandentvarkos įmonėje artimiausiu metu nebus atliekamas auditas.
Skaitytojus galime informuoti, kad Savivaldybėje jau yra patirties perkelti vadovų atsakomybę kitiems asmenims. Geri pavyzdžiai – Lizdeikos gimnazija ir Radviliškio miesto kultūros centras. Be to, šios įstaigos kelerius metus net neturėjo nuolatinių vadovų, kuriuos turėjo paskirti Taryba ir meras.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts