Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Auditas negalimas, nes nėra vadovų

Avatar

Paskelbta

data

Kontrolės komitete buvo nagrinėjamas Savivaldybės kontrolierės Giedrės Sinkevičienės prašymas.

Ji pageidavo nedaryti audito Radviliškio PSPC. Už savivaldybės turto naudojimo priežiūrą atsakinga valstybės tarnautoja motyvavo, jog įstaiga, kurioje dirba tik 2 žmonės, tiesiog neturi pakankamai žmogiškųjų atlikti pavestas užduotis. Ji informavo, kad po įvykusio konkurso į vyr. specialisto pareigas laimėtoja tiesiog atsisakė dirbti. Be to, kitas jos argumentas buvo toks, jog šiuo metu Radviliškio PSPC nėra nuolatinio direktoriaus ir nėra su kuo vykdyti bendradarbiavimą dėl reikalaujamų dokumentų ar atsakymų į pateiktus klausimus pateikimo!?
Po to, kai iš darbo išėjo paskutinė poliklinikos direktorė Lina Martinaitienė, laikinai įstaigos vadovavimą perėmė mero A. Čepononio artimas bendražygis ir teismų suolo draugas konservatorius Aloyzas Juodis. Du Kontrolės komiteto nariai – Justas Malinauskas ir Sigitas Zajančkauskas – siūlė alternatyvą, tai yra, atlikti auditą Savivaldybės įmonėje „Radviliškio vanduo“, kurioje direktoriauja Egidijus Barčkus ir vyr. inžinierius Mindaugas Gabšys. Deja, komiteto pirmininko socdemo Algirdo Venckaus ir jo pavaduotojos konservatorės Skaidros Dišlės balsai lėmė, kad nei Radviliškio PSPC, nei vandentvarkos įmonėje artimiausiu metu nebus atliekamas auditas.
Skaitytojus galime informuoti, kad Savivaldybėje jau yra patirties perkelti vadovų atsakomybę kitiems asmenims. Geri pavyzdžiai – Lizdeikos gimnazija ir Radviliškio miesto kultūros centras. Be to, šios įstaigos kelerius metus net neturėjo nuolatinių vadovų, kuriuos turėjo paskirti Taryba ir meras.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi