Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Apeliacinis teismas atvertė A. Čepononio ir kitų baudžiamąją bylą

Avatar

Paskelbta

data

  Prieš pat šv. Kalėdas, gruodžio 20 -ąją dieną, į kaltinamųjų suolą vėl atsisėdo Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vyr. specialistas R. Eigminas, Radviliškio PSPC direktoriaus pavaduotojas A. Juodis ir buvęs Radviliškio miesto kultūros centro direktorius R. Juzukonis. Vilniuje esantis Apeliacinis teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje bus nagrinėjami kaltinamųjų R. Eigmino ir A. Juodžio bei prokuroro apeliaciniai skundai. Kaltinamieji R. Eigminas ir A. Juodis nesutinka su Šiaulių apygardos teismo 2017 m. spalio 12 dienos nutartimi jiems paskirtų bausmių. Taip pat ir prokuroras pateikė apeliacinį skundą nesutikdamas su A. Čepononio išteisinimu.

  Apeliaciniame procese dalyvaus ne visi

                      Vilniaus Apeliacinio teismo trijų teisėjų K. Jučio (pirmininkas ir pranešėjas), V Ražinskaitės ir V. Kažio kolegija pradėjo jau kelerius metus trunkančios baudžiamosios bylos apeliacinį procesą. Šiame procese dalyvauja du apeliacinius skundus pateikę nuteistieji, vienas išteisintasis, dėl kurio prokuroras parašė apeliacinį skundą, ir vienas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Kolegija nusprendė daugiausiai dėmesio skirti Radviliškio miesto parke esamo Latvių namelio rekonstrukcijos epizodui. Bus nagrinėjama šiame epizode surinktų įrodymų teisėtumo klausimas. 2011 m. vasarą, kai tuomet ėjęs mero pareigas A. Čepononis savo kabinete įtikinėjo „Leo statyba“ tuometinę direktorę V. Adomaitienę ir kitus asmenis „priversti“ darbų vadovą L. Šeštoką pasirašyti ant darbų atlikimo aktų. Šie aktai turėjo įteisinti prieš porą savaičių pervestas lėšas už dar neatliktus darbus. Prokuroro nuomone, tai bendrininkavimo ir piktnaudžiavimo požymių turinti baudžiamoji veika, už kurią turėjo būti skirta bauda.

Eigminas ir A. Juodis prašo juos išteisinti        

Su teismo paskirtomis baudomis nesutinka tiek buvęs Radviliškio rajono savivaldybės narys konservatorių partijai priklausantis Radviliškio PSPC direktoriaus pavaduotojas A. Juodis, tiek vis dar dirbantis Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vyr. specialistas R. Eigminas. Pirmasis nesutinka su teismo pozicija, kad domėjimasis įmonės, kurios akcijų turėjo, reikalais ir statybomis yra kišimasis ir neleistinas įtakos darymas. Tuo tarpu kito apelianto advokatės S. Balčiūnienės nuomone, jos ginamasis pasirašydamas niekinius atliktų darbų aktus, neturėjusius esminės reikšmės, nepadarė baudžiamosios veikos ir turėtų būti išteisintas. Prokuroras prašo jų skundus atmesti ir palikti galioti Šiaulių apygardos teismo sprendimą.

Teismas įpareigoja prokurorą

Taip pat Šiaulių apygardos teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje prokuroras nesutiko su A. Čepononio išteisinamuoju sprendimu, todėl pateikė apeliacinį skundą. Šioje apeliacinio proceso stadijoje pagal įgaliojimą valstybinį kaltinimą palaiko LR Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras G. Jasaitis. Teismas, gavęs prokuroro A. Mirnyj apeliacinį skundą dėl kaltinamojo A. Čepononio, nusprendė, kad yra būtina įpareigoti prokurorą G. Jasaitį pateikti sąrašą tų surinktų įrodymų, kurie Šiauliuose dirbančio prokuroro nuomone, yra teisėtai surinkti. Apeliacinį skundą parašęs prokuroras atkreipė dėmesį į tai, kad Šiaulių apygardos teismo teisėja E. Montvidienė nepagrįstai atmetė STT Šiaulių valdybos pareigūnų dalį surinktų garso ir vaizdo įrašų bei telefoninių pokalbių išklotinių. Apeliacinio teismo kolegija pažymėjo, jog tų surinktų įrodymų yra labai daug, todėl paprašė tik tų, kurie susiję su kaltinamuoju A. Čepononiu ir Latvių kultūros namelio rekonstrukcijos epizodu.

Išklausęs visų pusių paaiškinimus ir susiderinęs su visais, Apeliacinio teismo kolegija paskyrė kito posėdžio datas. Teismas grįš į šios bylos nagrinėjimą kovo 2 ir 9 dienomis ir bus pradėta įrodymų nagrinėjimo stadija. Taip pat teismas yra numatęs apklausti tiek išteisintąjį A. Čepononį su nuteistuoju A. Juodžiu, tiek atleistąjį nuo baudžiamosios atsakomybės R. Juzukonį. Atskirai bus apklaustas ir nuteistasis R. Eigminas, kiek tai susiję su Šaukoto bažnyčios rekonstrukcijos dokumentų klastojimu.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi