Socialiniai tinklai

Aktualijos

Žymiosios Šiaulių šinkorkos byla – vėl teisėjų rankose

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus pasiekė žymiosios „naminukės“ pardavėjos iš Ežero g., byla. Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir surašęs kaltinamąjį aktą, perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje  61-nerių metų moteris kaltinama neteisėtu namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymu ir pardavimu. Anksčiau už tokią pat veiklą 3 kartus teistai šiaulietei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.   

2020 m. birželio mėnesį moteriai už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir realizavimą buvo pradėtas eilinis, jau trečias, ikiteisminis tyrimas. Birželio 16-osios rytą pareigūnai “taške” atliko kontrolinį pirkimą. Nors moteris ne savo klientams nelinkusi duris atverti, tačiau pareigūnams pavyko patekti į jos gyvenamąsias patalpas, kai alkoholio ištroškusiam pirkėjui ji už 10 eurų pardavė du litrinius butelius naminės degtinės.

Kaip jau įprasta, prekeivės bute policijos pareigūnai alkoholio nerado, tik – aštuonis pakelius kontrabandinių cigarečių (už tai jai skirta 120 eurų bauda). Tačiau namo bendro naudojimo patalpose esančiame sandėliuke rasta 1,5 l „naminukės“ ir net stikliukas su apelsino skiltele šalia. Čia, matyt, buvo skirta vartojimui vietoje. Bendro naudojimo patalpose esančioje užrakintoje spintoje pareigūnai aptiko  keliasdešimt litrų gamyklinio alaus įvairiomis pakuotėmis, o vieno gyventojo bute, nuo kurio moteris turi raktus ir juo naudojasi, rastas pagrindinis alkoholio sandėlis – daugiau nei  50 litrų skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų ir Šiauliuose, Ežero g.,  daugiabutyje, esančio prekybos namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis „taško“ šeimininkės dvikova tęsiasi ne vienerius metus. Moteris, vykdydama  nelegalią veiklą, laikosi ypatingo atsargumo ir konspiracijos, nei „naminukės“, nei cigarečių savo bute nelaiko, o juos sandėliuoja tame pačiame name esančiose kitose patalpose. Nepaisant didžiulės konspiracijos,  policijos pareigūnai  „taško“ savininkę ne kartą yra pergudravę ir pričiupę.

Šis „taškas“ Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų  akiratyje yra nuolat.

2011 ir 2017 metais už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą  moteris teista,  už prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis ji aštuonis  kartus bausta administracine tvarka.  Praėjusiais metais  Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė dar dvi baudžiamąsias bylas dėl daug ką piktinančios šios moters nelegalios veiklos.

Šios prekeivės nelegalios veiklos fiksavimas pareikalavo ne vieno mėnesio intensyvaus pareigūnų darbo ir kruopštaus įrodymų rinkimo. 2018 m. buvo nustatyta, kad „taško“ savininkę namine  degtine aprūpina jos talkininkė, kuri alkoholį atveždavo iš Voveriškių g., gyvenamajame name, veikiančio nelegalaus fabrikėlio. Tačiau  Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai  jį demaskavo ir uždarė.  Tada „naminukė“ buvo pradėta tiekti iš Kairių g. esančio garažų masyvo. Degtinaitę „taško“ savininkei jos  automobiliu atveždavo jai talkinanti šiaulietė, o atvežtus bambalius į  slaptavietes sunešdavo vienas namo gyventojas. Tada atliktų kratų metu naminės degtinės ir kontrabandinių cigarečių buvo rasta tik daugiabučio namo bendro naudojimo sandėliukuose. Moteris  buvo  lyg ir niekuo dėta.  Tik policijos pareigūnų sulaikyti cigarečių ir „naminukės“ pirkėjai, kurie nešdavosi  gėralą tiek buteliais, tiek stiklinėmis bei tyrėjų atliktos  procesinės prievartos priemonės padėjo  demaskuoti šios moters nusikalstamą veiką.

Tačiau laukdama teismo, moteris „dirbo“ toliau ir, matyt, manė, kad policijos pareigūnai ją paliko ramybėje. Tačiau ji labai apsiriko. Pareigūnai, apsilankę pas šią šiaulietę, jai priklausančiuose sandėliukuose vėl rado ir namų gamybos alkoholio ir kelis šimtus pakelių kontrabandinių cigarečių. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir prekybą jai buvo pradėta  administracinė teisena, o už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą – dar viena baudžiamoji byla. Po abiejų baudžiamųjų bylų išnagrinėjimo teisme, 2019 m. gruodžio 17 d. šiaulietė išgirdo nuosprendį – pusantrų metų laisvės atėmimas, atidedant jos vykdymą trejiems metams. Ji įpareigota būti namuose nuo 21.00 iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neturėti, neįsigyti, nenaudoti stiprių alkoholinių gėrimų.

Šinkorka šį nuosprendį matyt, suprato savaip – kaip leidimą toliau vykdyti nusikalstamą veiką.

Komunikacijos poskyrio vedėjas

Artūras Šliavas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019