Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„Žolė nepjaunama, erkės lipa ant kojų“…

Avatar

Paskelbta

data

Gyventojai skundžiasi


Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipiasi labai daug rajono gyventojų dėl vienos ir tos pačios problemos – nešienaujamos teritorijos prie daugiabučių namų.

Šeduvoje esančios Kėdainių gatvės gyventojai rašo: „Pagal kiemų tvarkymą, mes, gyventojai, esame įpareigoti mokėti mokesčius, o jie įsipareigoję tvarkyti mūsų kiemus ir aplinką. Radviliškio rajono savivaldybė išleido įsakymą, kuriame yra griežtas punktas daugiabučio gyventojams, kad būsime baudžiami už aplinkos nepriežiūrą, tačiau jau nebegalime apsikęsti – žolė dar nei karto nepjauta. Rašė kaimynai teritoriją tvarkančiai įmonei elektronini laišką, atsakymo nėra. Ar šita  firma, prižiūrinti mūsų daugiabučius, neneša jokios atsakomybės? Žmonės neapsikentę jau ima patys pjauti žolę, nes per žoles jau tuoj nepraeisime, erkės lipa ant kojų“.

Pasak Šeduvos seniūno J. Pranio, jam ši situacija žinoma, jis pats skambino UAB „Mano aplinka“. „Man buvo atsakyta, kad jie turi savo grafikus ir Šeduvoje žolė bus pjaunama šią savaitę. Manau, atsižvelgiant į oro sąlygas, žolė turėtų būti pjaunama kur kas dažniau“,- sakė seniūnas.

Seniūnas sakė žinantis, kad egzistuoja  taryboje patvirtintos Radviliškio rajono savivaldybės miestų, miestelių ir kitų gyvenamųjų vietovių aplinkos tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos taisyklės, pagal kurias fiziniai ir juridiniai asmenys už teritorijos nepriežiūrą gali būti baudžiami.

UAB „Mano aplinka“ atsakymas

Radviliškio rajono savivaldybė praėjusiųjų metų pavasarį priėmė sprendimą, pagal kurį daugiabučių namų teritorijų priežiūra perduoda administratoriui arba valdytojams. „Radviliškio būstas” dėl to paskelbė konkursą ir išrinko įmonę, su kuria pasirašė sutartį dėl teritorijų priežiūros. Savivaldybės patvirtintose švaros taisyklėse visada buvo numatytas reikalavimas šienauti kiemus – tai nėra naujovė. Tiesiog anksčiau už tai buvo atsakingo seniūnijos. „Mano aplinka” yra beveik 20 metų rinkoje dirbanti įmonė, nuolat dalyvaujanti tokio pobūdžio viešuosiuose konkursuose. Ši įmonė paslaugas teikia ir Šiauliuose, taigi ji tikrai nėra ką tik atsiradusi. Tikimės, kad solidi patirtis ateityje padės išvengti nepatogumų, kuriuos patiria gyventojai dėl itin suvešėjusios žolės. Galime pažadėti, kad šienavimo darbai visą vasaros sezoną bus vykdomi pagal grafikus, o „Radviliškio būstas” vykdys rangovų kontrolę.

Buvo gautas dar vienas skundas…

Dar vienas skundas buvo gautas iš Radviliškio rajono gyventojo: „Musu daugiabučio namo priežiūra priklauso ,,Radviliškio būstui“, bet manęs labai netenkina jų aplinkos priežiūra, kai žolė iki kelių, o pjauti žolę žada dar tik 19-25 dienomis“.

UAB „Mano aplinka“ atsakymas

Daugiabučių namų kiemuose šienavimo darbus UAB „Radviliškio būstas” vykdo pagal vietos savivaldybės priimtą tvarką. Joje numatyta, kad žolė turi būti šienaujama 4 kartus per sezoną. Pirmieji šienavimo darbai buvo pradėti gegužės pabaigoje Radviliškio mieste. Pagal iš anksto suderintą grafiką, Šeduvoje darbai numatyti iškart pabaigus šienavimą Radviliškyje. Dėl lietingų ir permainingų orų kai kur darbus teko stabdyti. Kaip žinia, darbams sustojus, lietus pasitarnavo spartesniam žolės augimui. Taigi šiuo metu paslaugą teikianti įmonė „Mano aplinka” dirba visu pajėgumu ir lenkia numatytą grafiką. Šeduvoje žolė bus nupjauta ne 19-25 dienomis, o jau šį ketvirtadienį-penktadienį“.

„Mano aplinka“  prie daugiabučių namų žolę nušienaus ir gyventojų nebegąsdins erkės, o ateityje seniūnams reikėtų labiau rūpintis gyventojų problemomis.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019