Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„Žolė nepjaunama, erkės lipa ant kojų“…

Avatar

Paskelbta

data

Gyventojai skundžiasi


Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipiasi labai daug rajono gyventojų dėl vienos ir tos pačios problemos – nešienaujamos teritorijos prie daugiabučių namų.

Šeduvoje esančios Kėdainių gatvės gyventojai rašo: „Pagal kiemų tvarkymą, mes, gyventojai, esame įpareigoti mokėti mokesčius, o jie įsipareigoję tvarkyti mūsų kiemus ir aplinką. Radviliškio rajono savivaldybė išleido įsakymą, kuriame yra griežtas punktas daugiabučio gyventojams, kad būsime baudžiami už aplinkos nepriežiūrą, tačiau jau nebegalime apsikęsti – žolė dar nei karto nepjauta. Rašė kaimynai teritoriją tvarkančiai įmonei elektronini laišką, atsakymo nėra. Ar šita  firma, prižiūrinti mūsų daugiabučius, neneša jokios atsakomybės? Žmonės neapsikentę jau ima patys pjauti žolę, nes per žoles jau tuoj nepraeisime, erkės lipa ant kojų“.

Pasak Šeduvos seniūno J. Pranio, jam ši situacija žinoma, jis pats skambino UAB „Mano aplinka“. „Man buvo atsakyta, kad jie turi savo grafikus ir Šeduvoje žolė bus pjaunama šią savaitę. Manau, atsižvelgiant į oro sąlygas, žolė turėtų būti pjaunama kur kas dažniau“,- sakė seniūnas.

Seniūnas sakė žinantis, kad egzistuoja  taryboje patvirtintos Radviliškio rajono savivaldybės miestų, miestelių ir kitų gyvenamųjų vietovių aplinkos tvarkymo, švaros ir viešosios tvarkos taisyklės, pagal kurias fiziniai ir juridiniai asmenys už teritorijos nepriežiūrą gali būti baudžiami.

UAB „Mano aplinka“ atsakymas

Radviliškio rajono savivaldybė praėjusiųjų metų pavasarį priėmė sprendimą, pagal kurį daugiabučių namų teritorijų priežiūra perduoda administratoriui arba valdytojams. „Radviliškio būstas” dėl to paskelbė konkursą ir išrinko įmonę, su kuria pasirašė sutartį dėl teritorijų priežiūros. Savivaldybės patvirtintose švaros taisyklėse visada buvo numatytas reikalavimas šienauti kiemus – tai nėra naujovė. Tiesiog anksčiau už tai buvo atsakingo seniūnijos. „Mano aplinka” yra beveik 20 metų rinkoje dirbanti įmonė, nuolat dalyvaujanti tokio pobūdžio viešuosiuose konkursuose. Ši įmonė paslaugas teikia ir Šiauliuose, taigi ji tikrai nėra ką tik atsiradusi. Tikimės, kad solidi patirtis ateityje padės išvengti nepatogumų, kuriuos patiria gyventojai dėl itin suvešėjusios žolės. Galime pažadėti, kad šienavimo darbai visą vasaros sezoną bus vykdomi pagal grafikus, o „Radviliškio būstas” vykdys rangovų kontrolę.

Buvo gautas dar vienas skundas…

Dar vienas skundas buvo gautas iš Radviliškio rajono gyventojo: „Musu daugiabučio namo priežiūra priklauso ,,Radviliškio būstui“, bet manęs labai netenkina jų aplinkos priežiūra, kai žolė iki kelių, o pjauti žolę žada dar tik 19-25 dienomis“.

UAB „Mano aplinka“ atsakymas

Daugiabučių namų kiemuose šienavimo darbus UAB „Radviliškio būstas” vykdo pagal vietos savivaldybės priimtą tvarką. Joje numatyta, kad žolė turi būti šienaujama 4 kartus per sezoną. Pirmieji šienavimo darbai buvo pradėti gegužės pabaigoje Radviliškio mieste. Pagal iš anksto suderintą grafiką, Šeduvoje darbai numatyti iškart pabaigus šienavimą Radviliškyje. Dėl lietingų ir permainingų orų kai kur darbus teko stabdyti. Kaip žinia, darbams sustojus, lietus pasitarnavo spartesniam žolės augimui. Taigi šiuo metu paslaugą teikianti įmonė „Mano aplinka” dirba visu pajėgumu ir lenkia numatytą grafiką. Šeduvoje žolė bus nupjauta ne 19-25 dienomis, o jau šį ketvirtadienį-penktadienį“.

„Mano aplinka“  prie daugiabučių namų žolę nušienaus ir gyventojų nebegąsdins erkės, o ateityje seniūnams reikėtų labiau rūpintis gyventojų problemomis.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi