Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Į žvaigždes – per pagirių kančias

Avatar

Paskelbta

data

„Per kančias – į žvaigždes“, – bylojo senovės romėnai. „Per pagirias – į Garbės piliečius“, – pataisė Radviliškio konservatorių valdžios klapčiukai, valstybės šimtmečio proga garbės piliečio vardą įteikę darbo metu girtavusiam Sidabravo seniūnui Vidmantui Blužui. Tai – ne balandžio pirmosios pokštas, o naujos mados, besiritančios per Radviliškio rajoną, banga. Ant naujos bangos užšoko ir konservatorius Seimo narys V. Juozapaitis.

Garbingiausias – girtavęs seniūnas

Radviliškio rajonas – stebuklų žemė. Po to, kai už korupciją teisiamas rajono meras, konservatorius A. Čepononis buvo perrinktas naujai kadencijai, naujų stebuklų ilgai laukti neteko. Švenčiant valstybės šimtmetį, Sidabravo garbės piliečio titulas buvo įteiktas miestelio seniūnui V. Blužui. Tai yra, tam pačiam valdininkui, kurį policijos pareigūnai darbo metu pagavo girtą.

Tąkart rajono konservatoriai išsuko alkoholyje įmirkusią seniūno uodegą ir net padidino jam atlyginimą, o dabar valdininkas sulaukė ir „moralinės kompensacijos“. Tik aiškėja, kad šio „garbės piliečio“ rinkimai neapsiėjo be anekdotinės situacijos.

Išrinko seniūno sekretorė?

Redakcija išgirdo keturias skirtingas versijas apie tai, kaip buvo renkamas Garbės pilietis.

Sidabravo seniūnas V. Blužas gyrėsi, esą Garbės piliečiu jį išrinkusios seniūnijos kaimų bendruomenės. Ir džiūgavo, kad apdovanojant susirinko per pusę tūkstančio žmonių (Sidabrave, kuriame net  negyvena tik apie 500 žmonių,- red. past.).

Tačiau aiškinantis apdovanojimo peripetijas yla ėmė lįsti iš maišo.

Po seniūnijos stogu veikiančios Sidabravo kaimo bendruomenės pirmininkė V. Vaškevičiūtė tikino, kad seniūną rinko bendruomenių pirmininkai, tačiau pati „nėrė į krūmus“.

Beinoravos kaimo bendruomenės pirmininkas J. Vilčiauskas teigė apklausęs bendruomenės tarybos narius, kurie buvę už V. Blužą, o ir kiti bendruomenės nariai pritarę kandidatūrai.

Tačiau kiek kitokį vaizdą piešia Vadaktų kaimo bendruomenės pirmininkė A. Navagrudskienė.

„Žmonės turėjo patys skambinti į Sidabravo seniūniją ir pasakyti sekretorei savo kandidatūrą. Buvo dar vienas kandidatas J. Vilčiauskas, bet už seniūną V. Blužą buvo daugiau balsavusių. Mūsų bendruomenėje rinkimai nevyko, rinko patys žmonės. Po to bendruomenės pirmininkai pritarė kandidatūrai. Mūsų bendruomenėje nieko nepasiklausėm, nebuvom paskelbę“, – atvirai pasakojo Vadaktų bendruomenės pirmininkė.

Apdovanojo už… rinkimų reklamą

Ne mažesniu kuriozu tapo ir Tyrulių seniūnijoje surengti „Metų žmogaus“ rinkimai. Už tai, kad „nepamiršta Tyrulių ir išasfaltavo kelią“, šis titulas įteiktas Seimo nariui, konservatoriui V. Juozapaičiui.

Tyruliuose išties buvo organizuoti atviri rinkimai – gyventojai galėjo ateiti į seniūniją ir atiduoti balsą. Anot liudininkų, varžėsi keli kandidatai, tarp kurių – ir iš Radviliškio krašto kilęs ekspremjeras A. Butkevičius. Tačiau demokratija baigėsi, kai iš Polekėlės buvo atvežta per pusę šimto parašų už V. Juozapaitį, kurie ir nulėmė rinkimų baigtį.

Nors V. Juozapaitis apdovanotas už tai, kad „nepamiršta Tyrulių“, pats miestelio seniūnas R. Liukumas prisipažino nepamenąs, kada paskutinį kartą čia lankėsi Seimo narys.

„Radviliškio kraštas“ jau rašė apie tai, kaip konservatorius V. Juozapaitis rinkimų į Seimą reklamoje gyrėsi „išasfaltavęs“ kelią į Tyrulius. Šie politiko nuopelnai nuostabą sukėlė Susisiekimo ministerijos atstovams, kurie apie operos solisto V. Juozapaičio nuopelnus asfaltuojant kelius nieko nebuvo girdėję.

Meta gėdos šešėlį

„Tokie surežisuoti garbės piliečių rinkimai gėdos šešėlį meta mūsų krašto žmonėms, kurie net nedalyvauja šioje komedijoje“, – įsitikinęs per du tūkstančius narių vienijančios „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius. Jo žodžiais, rajone yra daugybė šviesių ir nusipelniusių žmonių, tačiau sovietiniu principu veikianti vietinė konservatorių valdžia neriasi iš kailio aukštindama savo žmones.

„Brežnevinis įšalas niekur neišgaravo, tik vienos partijos narius pakeitė kiti, kuriems dabar kabinami medaliai įvairiausiomis progomis. Manau, tie, kurie taip elgiasi, yra visiškai praradę gėdos jausmą ir nesuvokia, kad patys atrodo komiškai“, – įsitikinęs G. Lipnevičius.

Antanas Monkė

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi