Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Centre sėkmingai organizuotas profesinio meistriškumo konkursas „Jaunasis statybininkas 2017“

Avatar

Paskelbta

data

 

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre kovo 1 dieną vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Jaunasis statybininkas 2017“.

Konkursą inicijavo kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija, pagrindinis konkurso rėmėjas – UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“.

Renginį organizavo VšĮ „Vilniaus statybininkų rengimo centras“ ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras.

Renginio pradžią paskelbė kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinės komisijos pirmininkė Asta Šimukauskienė.

Dalyvius, svečius ir komandas pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis. Direktorius pasidžiaugė gausiu dalyvių skaičiumi, palinkėjo suvaldyti startinį jaudulį ir visiems tapti nugalėtojais.

Sėkmingų rezultatų palinkėjo Radviliškio savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir perdavė Radviliškio savivaldybės administracijos prizą.

Renginyje dalyvavo dvylika respublikos profesinio mokymo įstaigų, ruošiančių kvalifikuotus architektūros ir statybos sektoriaus specialistus: Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras, Panevėžio profesinio rengimo centras, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, Kelmės profesinio rengimo centras, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius, Kėdainių profesinio rengimo centras, Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, Tauragės profesinio rengimo centras, Mažeikių politechnikos mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Kauno technikos profesinio mokymo centras, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras.

Centro apdailininko (statybininko) profesijos mokytojai Romas Elinauskas ir Rimantas Jurevičius bei mokiniai Laurynas Šaulis ir Gintaras Valancevičius atsakingai ruošėsi šiam konkursui.

Profesinio meistriškumo konkurso metu  mokiniai  atliko Fibo ir Gyproc pertvarų montavimo užduotis.

Konkursą stebėjo kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro atstovės  metodininkė Edita Skrabulienė, metodininkė Loreta Račelienė, architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinės komisijos pirmininkė Asta Šimukauskienė.   Mokinių atliktus darbus vertino kompetentinga UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ atstovų komisija.

Konkurso metu UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ organizavo kvalifikacijos kėlimo seminarą mokytojams tema „Isover ir Gyproc,  Fibo ir weber  produktai ir jų panaudojimas“.

Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ atminimo dovanos.

Autoritetinga komisija trečiąją vietą skyrė Mažeikių politechnikos mokyklos komandai, antrąją – Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos komandai.

Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Jaunasis statybininkas 2017“ nugalėtojais tapo Kėdainių profesinio rengimo centro komanda.

Nugalėtojai apdovanoti UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ įsteigtomis taurėmis, vertingais prizais.

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro atstovės organizatoriams ir rėmėjams įteikė padėkos raštus ir suvenyrus.

Džiugu, kad profesinių mokyklų mokiniai konkurso metu pademonstravo gerus praktinius įgūdžius, savarankiškumą ir atsakomybę, pagarbą darbui ir pasirinktai specialybei.

 

                                       Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi