Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Atidengtas restauruotas paminklas Vytautui Didžiajam

Paskelbta

data

Liepos 5 dieną Radviliškyje po restauracijos atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam, esantis Klaipėdos gatvėje. Kukliose atidarymo iškilmėse dalyvavo „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius bei bendruomenės nariai, statybos skyriaus specialistas R. Eigminas, paminklą restauravusios L. Petkevičienės įmonės atstovas R. Petkevičius.

Paminklas Vytautui Didžiajam Radviliškyje buvo pastatytas 1930 metais, minint šio didžiojo kunigaikščio 500- ąsias metines.

1989 metais paminklas buvo atstatytas. Paminklo atstatyme  dalyvavęs Rimantas Kundrotas papasakojo, kad anksčiau paminklas stovėjęs kitoje vietoje, aplink jį buvęs baseinėlis. „Prie šio paminklo vykdavo šventės bei įvairūs renginiai. 1989 m. liepos 15 d. paminklas buvo atidengtas ir pašventintas, minint „Žalgirio“ mūšio 579 – ąsias metines. Paminklą atidengė buvęs Nepriklausomos Lietuvos karininkas A. Sušinskas ir  savanoris J.Litinskas. Atidengiant paminklą susipynė virvės, tai Litinskas išsitraukė kišeninį peilį ir jas nupjovė“,- prisiminimais dalijosi R. Kundrotas.

R.Kundrotas paminėjo „Istorinės atminties“ klubo narius, kurie dalyvavo istorinio paminklo  atstatyme, tai E. Čiučelis, A. Kamantauskas, P. Šarpis, V. Lastauskas, E. Prascevičius, A. Mažulis, A. Noraitis, V. Vaicekauskas, R. Jančienė, E. Abromavičienė, Lacienė, Kupčinskienė.

Paveldosaugos skyriaus vedėjas V. Simelis sakė, kad  ateityje už  paminklo bus  pasodinta medžių sienelė, kad atskirtų jį nuo gyvenamojo namo kiemo, bus sutvarkyta aplinka.

„Radviliškio krašto“ informacija

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Taryba sukalė paskutinį vinį į Pakalniškių mokyklos karstą

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės taryboje balsuota, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios būtų likviduotas Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos Pakalniškių skyrius. Už tai, kad Pakalniškių mokykla būtų galutinai uždaryta, balsavo posėdžiui pirmininkavęs meras Vytautas Simelis, konservatoriai Arvydas Budrikas, Deividas Dargužas, Skaidra Dišlė, Paulius Kablys, Justinas Kvėglys, Sigitas Nakutis, Irena Palionienė, Eugenijus Pranevičius, Gabrielius Verdingas, „valstiečiai“ Vytautas Krikščiūnas, Kęstutis Dambrauskas  ir Jonas Povilaitis. Šio sprendimo nepalaikė „darbiečiai“ Jurgis Baublys ir Zita Žvikienė, nepartiniai Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius, taip pat rajono socialdemokratai Eglė Ivanauskytė, Vida Janulaitienė, Saulius Luščikas, Jonas Pravilonis, Kazimieras Račkauskis.

Tėvų prašymai nebuvo išgirsti

2020 m. pavasarį Pakalniškiuose dar veikė pagrindinė mokykla, o ne Šeduvos mokyklos Pakalniškių skyrius. Deja, nuo 2020 m. rudens nuspręsta Pakalniškių pagrindinę mokyklą reorganizuoti ir baigti jos, kaip juridinio asmens veiklą. Rajono gyventojai numatė, kad tapus gimnazijos skyriumi, neilgai trukus, mokyklos Pakalniškių kaime apskritai nebeliks. Štai tapus Šiaulėnų gimnazijos skyriumi, nebeliko Tyrulių pagrindinės mokyklos, tapus Grinkiškio gimnazijos skyriumi, nebeliko Pašušvio pagrindinės mokyklos. 2020 metais mokinių tėvai rinko parašus ir Tarybos posėdžio metu kreipėsi į rajono vadovus. Jie rengė ir susirinkimus, prašydami, kad  mokykla liktų savarankiška, o ne taptų Šeduvos gimnazijos skyriumi, bet rajono politikai – konservatoriai ir „valstiečiai“ – gyventojų prašymo neišgirdo. Rajono valdantieji žadėjo, kad Pakalniškių pagrindinėje mokykloje, tapus Šeduvos gimnazijos skyriumi, niekas nesikeis – tik užrašas ant sąsiuvinio viršelio.

Tai – uždarinėtojų taryba

Gediminas Lipnevičius, visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovas Taryboje, priminė, kad anksčiau buvo uždaryti Beinoravos, Vadaktų medicinos punktai, šiandien nuspręsta uždaryti Vaitiekūnų ir Acokavų kaimų medicinos punktus. Uždarytos ir mokyklos Šaukote, Tyruliuose, Pašušvyje. Jau nekalbant apie pašto skyrių uždarymus. G. Lipnevičius priminė susitikimus Pakalniškių mokykloje, kur „valstiečiai“ pasisakė kovosiantys, kad mokykla nebūtų uždaryta, tačiau nutiko taip, kad per dvejus metus mokykla buvo visiškai sunaikinta. „Tiek daug visko uždaroma, kad ši Taryba pagarsės kaip uždarinėtojų taryba. Niekas nedaroma, kad įstaigos (mokyklos, medicinos punktai, pašto skyriai) kaimuose būtų išsaugotos. Verta pamąstyti, ir kokią gi naudą duos rajonui tušti buvusių mokyklų pastatai“, – neslėpė pasipiktinimo valdančiųjų konservatorių, „valstiečių“ bei mero priimamais sprendimais Tarybos narys G. Lipnevičius.

Kvietė susimąstyti dėl kaimų ateities

Tarybos narė, Darbo partijos atstovė Zita Žvikienė papasakojo, kad per posėdžio pertrauką nugirdo valdančiųjų pokalbį, kuriame jie džiaugėsi vykdomais įstaigų uždarymais. „Darbietė“ suabejojo tokios praktikos gėriu. Taryboje siūlyta pamąstyti, ar pastatų išlaikymas, kiti kaštai yra svarbesni už žmonių gyvenimus. Pastebėta, kad norėdami nuvykti į toliau nuo namų esančias mokyklas, mokiniai turės keltis gana anksti. Tai ypač sudėtinga jaunesniųjų klasių vaikams. Nei meras Vytautas Simelis, nei administracijos direktorė Jolanta Margaitienė į Tarybos narių kritiką dėl nykstančių gyvenviečių nieko nepakomentavo, tik pasiūlė balsuoti.

Rita Grigalienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Testinis irasas …

Paskelbta

data

Skelbia

testinis irasas laikinas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi