Žiema įsibėgėjo: sužinokite, kokios kepurės yra geriausias pasirinkimas šaltomis dienomis

Nors faktas, kad per galvą prarandama daugiausiai kūno šilumos, buvo paneigtas ir tapo mitu, bet tikra tiesa, kad žiemą reikia pasirūpinti galvos apsauga nuo šalčio ir drėgmės. Kitaip nei kitose kūno vietose, kurias paprastai atšiauriomis oro sąlygomis šildome dėvėdami pirštines, šalikus, kojines ir batus, galvoje trūksta poodinių riebalų, kūną saugančių nuo šalčio. Dėl šios priežasties papildomos šaltį izoliuojančios priemonės, tokios kaip kepurės, tikrai praverčia. Tačiau yra tiek daug žieminių kepurių rūšių, kad kartais sunku išsirinkti. Idealiausią variantą rasite atsakę į kelis klausimus. Kokie jie? Skaitykite toliau ir sužinosite.

Ar ieškote kažko paprasto ir kartu stilingo?

Nors dalis žmonių nemėgsta kepurių ir mieliau šąla ausis ir galvą, visgi kiekvienam reikėtų turėti bent vieną paprasto modelio žieminę kepurę. Patys paprasčiausi ir universaliausi šilumą garantuojantys aksesuarai yra beanie tipo kepurės. Jos tvirtai priglunda, todėl yra funkcionalios ir apsaugo nuo šalčio jautriausias vietas, tokias kaip ausys, kakta, galvos oda ir plaukai. Beanie kepurių tipas puikiai tinka bet kokios lyties ar amžiaus žmonėms. Audinių, spalvų, raštų ir kainų įvairovėje kiekvienas gali surasti sau tinkantį variantą. Pažvelkite čia, iš kiek daug skirtingų kepurių galima pasirinkti: https://eavalyne.lt/c/aksesuarai/tekstile/kepures/moterims. Populiariausios žieminių kepurių medžiagos yra vilna, kašmyras ir trikotažas. Dalis jų turi papildomą vilnos pamušalą, kuris padidiną izoliaciją nuo šalčio. Moterys dažniau renkasi ryškesnius, puošnesnius modelius. Tuo tarpu vyrams labiau patinka paprastų modelių neryškios vienspalvės kepurės. Norintiems žaismingesnio įvaizdžio, puikiai tinka beanie kepurės su kutais.

Portrait of smiling young curly blond woman in warm white natural sweater and blue knitted beanie hat with pompom looking at camera with the green park background and bokeh abstract lights

Ar žiemą šaltyje būnate labai daug laiko?

Dažnai būnantiems šaltyje žmonėms reikia funkcionalios ir patikimos kepurės, kuri tvirtai susirištų ir saugotų ne tik galvą, bet ir ausis. Vienas iš galimų variantų yra medžiotojų tipo kepurės su ausis uždengiančiais atvartais. Jos buvo sukurtos medžiotojams, kurie ilgas valandas leisdavo šaltyje. Iš pradžių gamintos iš įvairios odos ir kailių, šio tipo kepurės tapo pagrindiniu išsigelbėjimu kovoje su dideliu šalčiu. Šiuo metu prekyboje galima surasti daug medžiotojų tipo kepurių. Jos gaminamos ne tik iš odos, bet ir iš įvairių kitų medžiagų. Funkcionaliausi yra vandeniui atsparūs modeliai su vilnos pamušalu viduje. Šias kepures labiausiai mėgsta žvejai, medžiotojai ir šaltyje dirbantys žmonės. Daugelis modelių yra universalūs ir tinka tiek moterims, tiek vyrams.

Ar jums reikia kepurės sportui laike?

Nors megztos kepurės su kailiais ar be jų puikiai tinka kasdieniam dėvėjimui, bet jos nėra pats geriausias pasirinkimas sportuojantiems lauke. Tiems, kurie mėgsta bėgioti, žingsniuoti, važinėti dviračiu ar čiuožinėti žiemą, reikia gerai drėgmę sugeriančių kepurių. Šia savybe pasižymi merino vilna, spandekso ar poliesterio mišiniai. Todėl rinkitės būtent tokio audinio kepures sportui lauke. Juk nenorite susikurti perteklinės drėgmės nuo prakaito, kuri gali sukelti hipotermiją būnant minusinėje temperatūroje. Taip pat įsitikinkite, kad kepurė, skirta sportui, puikiai priglustų prie galvos, uždengtų ausis ir nereikėtų jos nuolatos taisytis.

Taigi, išsiaiškinę savo poreikius, nesunkiai surasite patį geriausią žieminės kepurės variantą ir galėsite užsiimti mėgstamomis veiklomis lauke net žvarbiausiu oru, nebijodami sušalti.

Total
0
Dalinasi
Related Posts