Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vykstantiems į kitas ES šalis: kokie apribojimai taikomi

Avatar

Paskelbta

data

Airija Lietuvą iš vadinamojo „žaliojo“ sąrašo išbraukė dar rugsėjo 28 d., o štai Kipras tokio žingsnio imsis tik nuo šio penktadienio. Vokietija griežtesnius ribojimus nuo trečiadienio vakaro pradėjo taikyti ne tik Šiaulių regiono, bet ir iš Kauno rajono atvykstantiems Lietuvos piliečiams, o štai Vengrija apskritai nebeįsileidžia užsieniečių, išskyrus tam tikrus numatytus atvejus. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia prieš vykstant svetur išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka ar kiti reikalavimai galios nuvykus į skirtingą Europos valstybę.

Ministerija, remdamasi Užsienio reikalų ministerijos (URM) pateikta informacija, praneša apie šiuo metu skirtingose ES šalyse taikomus ribojimus Lietuvos piliečiams. Detalesnę informaciją galite rasti URM konsulinės informacijos tinklalapyje keliauk.urm.lt

Latvija

 1. Atvykus iš Lietuvos privaloma 10 dienų izoliacija, išskyrus šiuos atvejus:
 2. kasdien kertantiems sieną darbo reikalais, kai tas būtina darbo ir pareigų atlikimui;
 3. kasdien vykstantiems dėl vaiko priežiūros ir formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo;
 4. kasdien vykstant į formaliojo ugdymo įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje;
 5. kasdien lydintiems nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį į šias ugdymo įstaigas;
 6. vykstantiems tranzitu ir atvežant / išvežant keleivį, atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus ir stotis;
 7. atvykstantiems prižiūrėti artimųjų;
 8. atvykstantiems organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse.
 9. Šiais atvejais atvykus į Latviją privaloma turėti ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo atliktą testą ir gautą neigiamą rezultatą:
 10. vykstantiems sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 11. sportininkams ir sporto srities darbuotojams bei tarptautinių sporto organizacijų atstovams, atvykstantiems dalyvauti sporto renginiuose.

Estija

 1. Atvykus iš Lietuvos privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus šiuos atvejus:
 2. asmenims, atvykstantiems darbo, studijų, sveikatos paslaugų gavimo tikslais, taip pat atvykstant dėl šeimyninių priežasčių;
 3. diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojams bei jų šeimų nariams;
 4. tarptautinio karinio bendradarbiavimo tikslais atvykstantiems užsieniečiams;
 5. oficialių delegacijų nariams, atvykstantiems į Estiją valstybės institucijų ar savivaldybių kvietimu;
 6. asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems prekių ir žaliavų pervežime, įskaitant jų pakrovimą / iškrovimą;
 7. asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems tarptautiniame krovinių ir keleivių pervežime, įskaitant tarptautinio transporto priemonių ekipažus, jų aptarnaujantį personalą, remonto ir techninės priežiūros darbus atliekančius asmenis;
 8. asmenims, atvykstantiems  teikti sveikatos priežiūros ar kitas paslaugas, būtinas krizinės situacijos metu;
 9. asmenims, atvykstantiems aptarnaujanti turistų grupes ir tiesiogiai dalyvaujantiems teikiant keleivinio transporto paslaugas;
 10. asmenims, atvykstantiems užtikrinti gyvybiškai svarbių paslaugų tęstinumą;
 11. tranzitu per Estiją vykstantiems asmenims;
 12. sportininkams ir sporto komandų nariams, atvykstantiems į Estiją dalyvauti tarptautinėse varžybose ar tiesiogiai susijusiems su jų organizavimu, turintiems neigiamą COVID-19 testo, atlikto prieš atvykstant į šalį, rezultatą.
 13. Numatyta galimybė sutrumpinti privalomą 14 d. izoliacijos laikotarpį, atliekant 2 testus:
 14. pirmą testą atvykstantys oro ar jūrų transportu gali pasidaryti iškart testavimo punktuose Talino oro uoste arba jūrų uoste (A ir D terminaluose), atvykstantys antžeminiu transportu – užsiregistravus iš anksto „karštoje linijoje“: jei pirmo testo rezultatas neigiamas, asmuo turi 7 dienas likti ribotoje izoliacijoje, kurios metu gali vykti į darbą, parduotuvę, tačiau turi vengti nebūtinų kontaktų ir laikytis socialinės distancijos;
 15. ne anksčiau kaip po 7 dienų po pirmo testo asmuo gali pasidaryti antrą testą – jei testas neigiamas, leidžiama baigti izoliaciją.

Užsieniečiams testas kainuoja 67 eurus. Jei testai neatliekami, taikomas 14 dienų izoliacijos laikotarpis.

Norvegija

 1. Lietuva įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykstantiems iš Lietuvos taikomas 10 dienų privalomas izoliavimasis.
 2. Testavimas atvykus į šalį nėra būtinas, testuotis rekomenduojama tik jaučiant koronaviruso infekcijai būdingus simptomus.

Suomija

 1. Atvykstantiesiems iš Lietuvos yra taikoma pasienio patikra, t. y. į šalį įleidžiama įrodžius atvykimo būtinybę: darbas, komandiruotė, priežastys, susijusios su šeima, studijos, tranzitas, kitos būtino atvykimo priežastys.
 2. Atvykstantiesiems rekomenduojamas 14 dienų savanoriškas izoliavimasis, jei pasienyje konkrečiais atvejais nėra nurodomas privalomas izoliavimasis.

Islandija

 1. Atvykusiesiems iš Lietuvos taikomas 14 dienų privalomas izoliavimasis.
 2. Izoliavimosi terminas gali būti trumpinamas, jei asmuo (savo sąskaita) atvykęs atlieka pirmą testą ir, praėjus 5 dienoms po pirmo testo, atlieka antrą testą, abiem atvejais turi b8ti gautas neigiamas atsakymas. 

Airija

1) Atvykusiems iš Lietuvos taikomas reikalavimas 14 dienų apriboti savo judėjimą (švelnesni reikalavimai nei izoliavimasis). Reikalavimo pateikti neigiamą COVID-19 testą kertant sieną ar pasidaryti testą atvykus į šalį nėra.

Vokietija

 1. Ribojimai taikomi atvykstantiems iš Lietuvos Šiaulių regiono ir Kauno rajono:
 2. Privaloma:
 3. arba izoliuotis 14 dienų – izoliavimosi tvarką nustato atskiros Vokietijos žemės;
 4. arba atvykęs asmuo gali iškart, pvz., oro uoste, pasidaryti testą (nemokamai), pasakęs, kad per paskutines 14 dienų buvo „rizikos regione“. Jei rezultatas neigiamas, toliau izoliuotis nereikia;
 5. jei asmuo atsiveža neigiamą testo rezultatą, atliktą ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo, izoliuotis nereikia.

Pastaba. Rodiklis, pagal kurį regionas/šalis priskiriamas prie „rizikos regiono“, yra 50 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 7 dienas.

Vengrija

 1. Užsieniečiai į šalį neįleidžiami, išskyrus šiuos atvejus:
 2. turintys leidimus gyventi;
 3. Vengrijos piliečių šeimos nariai;
 4. krovinius gabenančių vilkikų vairuotojai;
 5. asmenys, ketinantys dalyvauti šeimos šventėse (santuoka, krikštynos, laidotuvės);
 6. atvykstantys į verslo susitikimus / renginius;
 7. asmenys, atvykstantys sutarto vizito pas gydytojus;
 8. teismo posėdžiuose dalyvaujantys asmenys;
 9. studentai;
 10. sportininkai.
 11. Atvykus į šalį privaloma 10 dienų izoliacija, kuri gali būti užbaigta, jeigu 5 dienų laikotarpyje ir ne anksčiau kaip kas 48 val. bus atlikti du testai ir jų rezultatai bus neigiami.

Kipras

 1. Nuo spalio 9 d. Lietuva patenka į šalių B sąrašą, tai reiškia, kad atvykusieji iš B sąrašo šalių turi pateikti testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki išvykimo, neigiamą atsakymą.

SAM spaudos tarnyba

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019