Socialiniai tinklai

Aktualijos

VTEK sprendimas gali užkirsti J. Praniui kelią į administracijos direktorius

Paskelbta

data

Šeduvos seniūnas Justinas Pranys neapsiskaičiavo, kad  mažytė klaidelė gali kainuoti svarbų postą. Jo bendrapartiečiai taip pat gerokai susimovė. Juk tiek daug ant „valeto“ kortos pastatyta –  visiškai paklusnus, savo nuomonės neturintis bei visiškai priklausomas nuo skyriaus pirmininko valios. Valdininkas teigia, kad klausimas sutvarkytas ir išspręstas. Maža to, jis atvirauja, kad viską žino. Akivaizdu, kad žinojimas nepadėjo arba tyčia buvo nuslėpta apie žmonos įmonę.

„Pamiršo“ žmonos įmonę
Prieš pat šv. Kalėdas VTEK įpareigojo Radviliškio rajono savivaldybės direktorę Jolantą Margaitienę atlikti tyrimą. Pagal gautą informaciją reikėjo išsiaiškinti, dėl kokių aplinkybių Šeduvos seniūnijai vadovaujantis Justinas Pranys savo deklaracijoje nenurodė savo žmonos Justinos darbovietės UAB „Farvel“. Tiesa, ji ten direktoriauja pati sau, nes rekvizitai.lt puslapis nurodo, jog įmonėje darbuojasi tik vienas žmogus. Įmonė kelerius metus nevykdo jokios veiklos, o sutuoktinė įdarbinta  Savivaldybės įstaigoje –  Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje. Bet tai nepanaikina prievolės viską tinkamai ir laiku deklaruoti. O tas slystelėjimas gali gerokai atsirūgti. Konservatorė J.Margaitienė, atlikusi tyrimą, informavo etikos sargus Vilniuje, jog pripažino, kad J.Pranys pažeidė įstatymą nedeklaruodamas savo žmonos antrosios darbovietės. Galutinio sprendimo reikės laukti iki vasario 3 dienos, kai VTEK patvirtins arba atmes tyrimo išvadas.

Įstatymas draudžia skirti į aukštesnes pareigas
Valstybės tarnautojus, pažeidusius viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, vienerius metus laiko negalima skatinti. Tiesa, Radviliškyje valdantieji apeina tuos draudimus, rasdami landų įstatymuose. Nusižengėlių taip pat negalima vienerius metus skirti ar rinkti į aukštesnės pareigas. Savivaldoje administracijos direktorius yra seniūnų tiesioginis vadovas, tad J.Pranio kandidatūros nebus galima teikti administracijos direktoriaus vietai užimti. Kad tokie planai ne visai iš piršto laužti, iš dalies patvirtina ir direktorės J. Margaitienės pozicija. Valdininkė teigia, kad, jei jau bus išrinkta į Tarybą, tai tikriausiai ji nebedirbs administracijoje. Suprantama, jog 100 % garantijos ji nežadėjo ir tik laikas parodys, kaip bus perstumdomos kėdės po rinkimų.

Seniūno atsakymai į klausimus

Paklaustas, kodėl pamiršo deklaruoti žmonos Justinos antrąją darbovietę, ar skųs jam nepalankų sprendimą, kaip tai susiję su jo kaip politiko karjera, iškalbingasis socialinės medijos „žvaigždė“ J.Pranys buvo itin lakoniškas, atsakydamas, kad visa tai niekuo nesusiję. Tikslinantis, ar tikrai supranta, kokios laukia pasekmes už tokius pažeidimus, seniūnas atsakė: „Viskas yra sutvarkyta, viskas jau išspręsta ir klausimas šitoje vietoje baigiasi.“ Paklaustas, ką reiškia „viskas jau sutvarkyta ir išspręsta“, valdininkas piktokai atrėžė: „Išspręstas klausimas, o deklaracija papildyta ir atnaujinta.“ Negana to, valdininkas nedrįso atsakyti į klausimą, ar jo bendrapartietė pripažino jį pažeidus įstatymą, o nukreipė į atstovą spaudai. Į Tarybą kandidatuojantis seniūnas pakankamai susierzinęs atsakė į klausimą, ar jam yra žinoma, jog nebus galima teikti jo kandidatūros į administracijos direktoriaus postą: „Viską žinau, viską žinau.“ Kodėl viską taip gerai žinodamas pamiršo įstatymų nustatytą prievolę laiku ir tinkamai deklaruoti interesus, valdininkas prarado kalbos dovaną: „Aš viską atsakiau, ką reikėjo.“

Marius Aleksiūnas

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtasis žodis liejosi…plunksnakočiu

Paskelbta

data

Viešoji biblioteka rugsėjo 8-ąją originaliai minėjo Tarptautinę raštingumo dieną. Tąkart radviliškiečius ji pakvietė į proginį renginį „Iš didelio rašto neišeikime iš krašto“, o jame – į dailiojo rašymo konkursą. Tiesa, koks tai konkursas, užsiregistravusiems dalyviams iš anksto nebuvo atskleista; kaip vėliau jie patys sakė, jau vien dėl tos intrigos norėjosi ateiti. Pačiame renginyje jį vedusi bibliotekos renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė viską ir paaiškino, kartu išryškindama Raštingumo dienos prasmę, kalbos svarbą, ranka užrašyto gimtojo žodžio grožį bei šilumą.

Kaip tik su rašymu ranka siejosi visa anoji intriga dėl konkurso. Pasirodė, kad tai – nelabai ir konkursas, o tiesiog atskiro pasiruošimo, papildomų žinių nereikalaujantis citatos kuo dailesnis perrašymas ranka. Bet perrašymas taip, kaip rašė mūsų tėvai, senoliai – plunksnakočiu, pasidažant plunksną į buteliuką su tušu. Organizatoriai tam parinko ištrauką apie gimtąją kalbą iš Mikalojaus Daukšos „Postilės“, jos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“. Būtent šią todėl, kad tekstas taip tiko minimai rašto dienai, kad jį dauguma žino, net moka, kad jis tarsi priglaudžia gimtojo žodžio šiluma.

Taigi dalyviai – TAU senjorų knygos bičiulių grupės „Beržė“ nariai, Viešosios bibliotekos atstovai – prie staliukų palinko netikėtai ir neįprastai užduočiai. Kai kam iš pradžių ir „juodulys“ ištiško, kokią akimirką plunksna nenorėjo paklusti, per daug tušo gavo pirmoji raidė… Juk vieni tų „įrankių“ buvo gal net kelis dešimtmečius rankose neturėję, kiti apskritai paėmė pirmą kartą. Bet greit popieriaus lapuose jau lygiai ir tvarkingai gulė „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu…“  – žodžiai ir sakiniai teksto, kurį poetas Justinas Marcinkevičius yra pavadinęs himnu gimtajai kalbai.

Kai darbai buvo baigti, juos apžvelgė ir įvertino komisija, už juos autoriams padėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Kaip sakė komisijos atstovė Dailės mokyklos mokytoja Neringa Kestenienė, visų dalyvių (jų pavardės komisijai buvo nežinomos – užkoduotos) perrašyti tekstai maloniai nustebino dailumu, jaučiamu įdėtu nuoširdumu, šiluma. Trys darbai įvardyti kaip ryškiausi, labiausiai priartėję prie kaligrafiško rašymo, netgi prie naujo sukurto lietuviško šrifto. Jų autorės Alfonsė Stripeikienė, Janina Kaučikienė ir Vaida Balčiūnaitė paskelbtos konkurso nugalėtojomis, apdovanotos bibliotekos padėkos raštais, jos ir Radviliškio rajono savivaldybės suvenyrais. Atminimo dovanų gavo ir  visi dalyviai.

Pastarųjų vardu kalbėjusi radviliškietė pedagogė Janina Kaučikienė padėkojo Viešajai bibliotekai už dovanotą progą sugrįžti į praeitį, į mokyklinių metų prisiminimus, pabūti gimtojo žodžio artumoje, prisiliesti prie jo savo ranka ir širdimi.

Viešojoje bibliotekoje (3-iojo aukšto koridoriuje) parengta paroda „Žodžiai nuskrenda, raštas lieka“, kurioje pristatomais šio konkurso dalyvių darbais galima gėrėtis iki spalio mėnesio pabaigos.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Skaityti daugiau

Aktualijos

Nuo šiol Maironio gatvėje – bus saugiau

Paskelbta

data

Radviliškio Maironio gatvės gyventojai jau daugiau nei dvejus metus prašė ir savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės, mero bei Saugaus eismo komisijos šioje gatvėje įrengti greičio mažinimo kalnelius. Su tokia pat problema susidūrė ir Šniūraičių kaimo gyventojai. Greičio mažinimo kalneliai padėtų sutramdyti šiose vietose dideliu greičiu lakstančius „kelių erelius“. Itin ilgą laiką tokių prašymų savivaldybės administracija negirdėjo ir Radviliškio miesto bei Šniūraičių kaimo gyventojų problemos nesprendė, o tik atsirašinėjo.

„Kalti“ šiukšlių konteineriai?

Netekę kantrybės, Maironio gatvės gyventojai pagalbos kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl greičio mažinimo kalnelių klausimas nejuda iš mirties taško nei Maironio gatvėje, nei Šniūraičių kaime. Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas teikė paaiškinimą, kad Maironio gatvėje tokių kalnelių neva kol kas negalima įrengti, nes dar nenuspręsta, kur bus konteinerių aikštelės. Trūksta šioje gatvėje ir šaligatvių, o tai irgi – kliūtis kalnelių atsiradimui. Savivaldybės valdininkai vis kartojo, kad kol šie klausimai nebus išspręsti, Maironio gatvės gyventojai apie greičio mažinimo kalnelius gali tik pasvajoti. Kodėl konteinerių vietos Maironio gatvėje klausimas sprendžiamas jau antri metai, nei Tarybos nariui, nei visai Tarybai G. Vičas paaiškinti negalėjo.

Problema išspręsta. Greičio ribojimo kalnelis Maironio gatvėje įrengtas

Gyventojų ir Tarybos nario bendromis jėgomis pasiekta, kad greičio ribojimo kalnelis šioje gatvėje jau įrengtas. Tą patvirtino ir  Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas, kuris informavo, kad greičio ribojimo kalnelis buvo įrengtas rugpjūčio mėnesio viduryje. Tarybos narys G. Lipnevičius, paklaustas, ar patenkintas rezultatais, atsakė: „Džiaugiuosi, kad gyventojai buvo aktyvūs ir nepabijojo „pajudinti“ biurokratus bei aktyviai siekė saugumo sau bei savo vaikams. Aišku, geriau darbai padaryti dabar, negu niekada. Tai dar kartą įrodo, kad bendromis jėgomis mes galime išjudinti ir eilę metų besitęsiančias problemas. Kodėl savivaldybės vadovai taip ilgai nesprendė šios problemos, nors greičio ribojimo kalnelio piniginė vertė itin nedidelė, man tikrai nesuprantama. Džiugu, kad nuo šiol radviliškiečiai bei jų vaikai jausis saugesni.“

Ar pavyks Tarybos nariui, stojusiam į gyventojų pusę, išreikalauti savivaldybės administracijos veiksmų ir dėl greičio ribojimo kalnelio įrengimo Šniūraičių kaime, pamatysime netrukus ir apie tai informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas” informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi