VTEK sprendimas gali užkirsti J. Praniui kelią į administracijos direktorius

Šeduvos seniūnas Justinas Pranys neapsiskaičiavo, kad  mažytė klaidelė gali kainuoti svarbų postą. Jo bendrapartiečiai taip pat gerokai susimovė. Juk tiek daug ant „valeto“ kortos pastatyta –  visiškai paklusnus, savo nuomonės neturintis bei visiškai priklausomas nuo skyriaus pirmininko valios. Valdininkas teigia, kad klausimas sutvarkytas ir išspręstas. Maža to, jis atvirauja, kad viską žino. Akivaizdu, kad žinojimas nepadėjo arba tyčia buvo nuslėpta apie žmonos įmonę.

„Pamiršo“ žmonos įmonę
Prieš pat šv. Kalėdas VTEK įpareigojo Radviliškio rajono savivaldybės direktorę Jolantą Margaitienę atlikti tyrimą. Pagal gautą informaciją reikėjo išsiaiškinti, dėl kokių aplinkybių Šeduvos seniūnijai vadovaujantis Justinas Pranys savo deklaracijoje nenurodė savo žmonos Justinos darbovietės UAB „Farvel“. Tiesa, ji ten direktoriauja pati sau, nes rekvizitai.lt puslapis nurodo, jog įmonėje darbuojasi tik vienas žmogus. Įmonė kelerius metus nevykdo jokios veiklos, o sutuoktinė įdarbinta  Savivaldybės įstaigoje –  Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje. Bet tai nepanaikina prievolės viską tinkamai ir laiku deklaruoti. O tas slystelėjimas gali gerokai atsirūgti. Konservatorė J.Margaitienė, atlikusi tyrimą, informavo etikos sargus Vilniuje, jog pripažino, kad J.Pranys pažeidė įstatymą nedeklaruodamas savo žmonos antrosios darbovietės. Galutinio sprendimo reikės laukti iki vasario 3 dienos, kai VTEK patvirtins arba atmes tyrimo išvadas.

Įstatymas draudžia skirti į aukštesnes pareigas
Valstybės tarnautojus, pažeidusius viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, vienerius metus laiko negalima skatinti. Tiesa, Radviliškyje valdantieji apeina tuos draudimus, rasdami landų įstatymuose. Nusižengėlių taip pat negalima vienerius metus skirti ar rinkti į aukštesnės pareigas. Savivaldoje administracijos direktorius yra seniūnų tiesioginis vadovas, tad J.Pranio kandidatūros nebus galima teikti administracijos direktoriaus vietai užimti. Kad tokie planai ne visai iš piršto laužti, iš dalies patvirtina ir direktorės J. Margaitienės pozicija. Valdininkė teigia, kad, jei jau bus išrinkta į Tarybą, tai tikriausiai ji nebedirbs administracijoje. Suprantama, jog 100 % garantijos ji nežadėjo ir tik laikas parodys, kaip bus perstumdomos kėdės po rinkimų.

Seniūno atsakymai į klausimus

Paklaustas, kodėl pamiršo deklaruoti žmonos Justinos antrąją darbovietę, ar skųs jam nepalankų sprendimą, kaip tai susiję su jo kaip politiko karjera, iškalbingasis socialinės medijos „žvaigždė“ J.Pranys buvo itin lakoniškas, atsakydamas, kad visa tai niekuo nesusiję. Tikslinantis, ar tikrai supranta, kokios laukia pasekmes už tokius pažeidimus, seniūnas atsakė: „Viskas yra sutvarkyta, viskas jau išspręsta ir klausimas šitoje vietoje baigiasi.“ Paklaustas, ką reiškia „viskas jau sutvarkyta ir išspręsta“, valdininkas piktokai atrėžė: „Išspręstas klausimas, o deklaracija papildyta ir atnaujinta.“ Negana to, valdininkas nedrįso atsakyti į klausimą, ar jo bendrapartietė pripažino jį pažeidus įstatymą, o nukreipė į atstovą spaudai. Į Tarybą kandidatuojantis seniūnas pakankamai susierzinęs atsakė į klausimą, ar jam yra žinoma, jog nebus galima teikti jo kandidatūros į administracijos direktoriaus postą: „Viską žinau, viską žinau.“ Kodėl viską taip gerai žinodamas pamiršo įstatymų nustatytą prievolę laiku ir tinkamai deklaruoti interesus, valdininkas prarado kalbos dovaną: „Aš viską atsakiau, ką reikėjo.“

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts