Voskonių kaimo gyventojo teismas nepasigailėjo – už smurtą prieš sugyventinę skirta bausmė

28 metų Lukas Onaitis iš Voskonių kaimo (Radviliškio rajonas) sumušė sugyventinę R. L. Konfliktas įvyko tarpušvenčiu, 2021 m. gruodžio 27 d. pavakarę. Fizinis smurtas pasireiškė vienu antausiu, o prieš tai moteris prisiklausė necenzūrinių žodžių. Lukui O. pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį dėl fizinio skausmo  šeimos narei sukėlimo.

Už priekaištus dėl išgėrinėjimo – smūgis į ausį

Nukentėjusioji policijos pareigūnams papasakojo, kad tą dieną sugyventinis namo parėjo su kitu, jai nepažįstamu, žmogum. Lukas O. Buvo akivaizdžiai neblaivus ir toliau namuose su kitu vyru vartojo alkoholinius gėrimus. Moteris ėmusi priekaištauti dėl išgėrinėjimo, o jos sugyventinis atsikirto užgauliais žodžiais. Konfliktą girdėjo besisvečiuojantis nepažįstamas žmogus bei poros mažamečiai vaikai. Vos vyro sugėrovas išėjo, konfliktas užsiliepsnojo dar labiau. Priekaištai liejosi dėl sugyventinio besaikio alkoholio vartojimo, nesugrįžimo namo. Lukas O. gyvenimo draugę ir vėl išplūdo, o netrukus ir pakėlė ranką – kumščiu trenkė į dešinę ausį.

Kad mušė moterį, dėl girtumo nebeprisiminė

Apklausiamas policijos pareigūnų, vyras panaudoto smurto aplinkybių nebeprisiminė. Jis pripažino, kad galėjo plūstis ir suduoti sugyventinei, tačiau esą dėl girtumo šių faktų neprisiminė. Lukas O. pasakojo, kad namo tą dieną grįžo „pachmielingas“ ir alkoholį vartojo su amžinatilsį savo mamos buvusiu gyvenimo draugu. Jo sugyventinė R. L. alkoholio nevartoja ir nerūko, todėl dėl artimo žmogaus girtuokliavimo pyksta. Lukas O. sakė, kad prisimena tik tiek, kad miegojo lovoje, kai jį pažadino policijos pareigūnai. Vyras sakė, kad smurtauti jį pastūmėjo išgertas alkoholis, o blaivus būdamas jis sugyventinės nemuša. Tą patį vakarą Lukas O. buvo sulaikytas, jam nustatytas 2,18 promilių girtumas.

Smurtavo ir anksčiau, matant vaikams

8 metus kartu gyvenanti pora nesutarė ir anksčiau. Kaip sakė nukentėjusioji, Lukas O. smurtavęs yra ir anksčiau. Dėl vieno atvejo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Buvo ir daugiau kartų, kai vyras kilnojo rankas prieš gyvenimo draugę, tačiau ji dėl to niekur nesikreipė. Moteris pas medicinos ekspertus nenuvyko, nes turi keturis mažus vaikus ir neturi, kur jų palikti. Primename, kad smurtą matė mažamečiai vaikai. 

Skirtas laisvės apribojimas – turės gyventi nepriekaištingai

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Luką Onaitį pripažino kaltu ir skyrė  6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Bausmės vykdymo laikotarpiu jam uždrausta įsigyti ir vartoti psichiką veikiančias medžiagas, įskaitant ir alkoholį. Jis taip pat turės būti registruotas Užimtumo tarnyboje arba dirbti. Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančioje programoje. Šio įpareigojimo įvykdymui nuteistajam skirti 5 mėnesiai. Byla išnagrinėta rašytinio proceso tvarka, tačiau per įstatyme nustatytą laikotarpį nuteistasis turi teisę patiekti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju gali būti skirta ir kita bausmė. Šiuo metu teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
20
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts