Socialiniai tinklai

Aktualijos

Beveik 200 Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono karių baigė 9 mėnesių tarnybą

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 21 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” (MPB „Žemaitija”) Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione (Margirio batalionas) įvyko nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių išleidimo į atsargą ceremonija, kurios metu devynių mėnesių tarnybą baigė beveik 200 karių. 

Rikiuotės metu bataliono kariai buvo apdovanoti MPB „Žemaitija” ir Margirio bataliono vado padėkomis už pavyzdingą tarnybą, iniciatyvą ir profesionalų pareigų vykdymą, aukštą motyvaciją vykdant tarnybos pareigas bei rengiant Margirio bataliono antrąją NPPKT karių laidą. Ketvirtadaliui NPPKT karių buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai.
Iškilmingos karių išleidimo į atsargą ceremonijos metu rikiuotėje dalyvavo MPB „Žemaitija” vadas plk. Nerijus Stankevičius, Margirio bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Liaučys, Karinių oro pajėgų ir kitų dalinių vadai, miesto valdžios atstovai bei karių artimieji.

„Brangūs mano kariai, drauge praleidome devynerius mėnesius. Koja kojon bėgome Vilniaus gatvėmis, pagerbdami Sausio 13-osios aukų atminimą; Drauge giedojome Lietuvos respublikos himną karinėse ceremonijose ir šventėse; ir visai neseniai, dar prieš savaitę, prakaitu sruvančius jūsų veidus mačiau Pabradės smėlynuose pratybų metu. Todėl būdamas visiškai įsitikinęs, kad išleidžiu jus parengtus būti rezervo kariais, už atliktą pareigą Tėvynei, nuoširdžiai sakau jums didelį AČIŪ”, -tarnybą užbaigusiems kariams dėkojo MPB „Žemaitija” vadas plk. N. Stankevičius.

Margirio bataliono vadas plk. ltn. R. Liaučys padėkojo jauniesiems kariams už jų pasiaukojančią tarnybą Lietuvos valstybei ir pasiryžimą ginti Tėvynę, už aukštą motyvaciją ir gerai atliktas pareigas tarnybos metu, taip pat palinkėjo didžiausios sėkmės kuriant savo ir mūsų šalies ateitį.

„Norėčiau visų savo gerbiamų kolegų vardu išreikšti didžiulę padėką visiems šiandien susirinkusiems šioje iškilmingoje karių išleidimo į atsargą ceremonijoje. Visų pirma, norime ypatingai padėkoti mūsų bataliono vadui už parodytą profesionalumą, siekiant sėkmingai paruošti dar vieną karių laidą. Norime padėkoti kuopų vadams už itin aukštą motyvaciją ir didžiulį atsidavimą savo darbui. Taip pat ir būrių vadams bei būrininkams už parodytą sumanumą ir norą bendradarbiauti užduočių metu. Žinoma, dėkojame savo skyrių vadams už begalinę kantrybę, siekiant perteikti mums visas savo turimas žinias, leidusias sėkmingai įveikti 9 tarnybos mėnesius,” – į atsargą išeinančių karių vardu dėkojo j. eil. Gytis Abelkis.
Šaukimas į NPPKT suteikia galimybę Lietuvos piliečiams įgyti būtinus karybos pagrindus ir užtikrina gynybos plėtrą, formuojant parengtąjį Lietuvos kariuomenės personalo rezervą.

Margirio bataliono informacija.

Gr. Pauliaus Mamonovo nuotraukos.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019