Šiaulių apylinkės teismo teisėjų padėjėjai nemokamai konsultavo 40 žmonių

Spalio 23 d. nemokamomis teisinėmis konsultacijomis telefonu pasinaudojo 40 gyventojų, kurie skambino į Šiaulių apylinkės teismo rūmus. Konsultacijas teikė teisėjų padėjėjai ir renginio partneriai – advokatai bei antstoliai. Renginys „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“ skirtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai ir Europos teisės dienai paminėti.

„Tai tradicinis Lietuvos teismų renginys, kuris šiemet, dėl gyventojų ir žmonių saugumo, buvo kitoks. Nemokamos teisinės konsultacijos buvo teikiamos telefonu. Gyventojai skambino ir šia paslauga pasinaudojo. Tai didelė pagalba žmonėms, ypač tiems, kurie neturi galimybės sumokėti advokatams“, – sakė Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė.

Spalio 23-iąją į Šiaulių apylinkės teismą dėl nemokamų teisinių konsultacijų skambino 40 asmenų. Daugiausiai – net 20 žmonių – kreipėsi į Šiaulių rūmus, kiti Teismo rūmai skambučių sulaukė mažiau. Į Radviliškio rūmus skambino 7 asmenys, Raseinių rūmus – 5, Joniškio rūmus – 4, Kelmės rūmus – 3 ir Pakruojo rūmus – 1.

Šiaulių apylinkės teisme konsultacijas teikė teisėjų padėjėjai. Jie skambučių laukė visuose Šiaulių apylinkės teismo rūmuose. Teisėjų padėjėjai ne tik patys teikė konsultacijas, bet ir nukreipdavo skambinusius asmenis konsultacijoms renginio partneriams – advokatams ir antstoliams Septynis kartus nukreipta antstoliams ir penkiolika kartų – advokatams.  

Gyventojai pateikė įvairius klausimus. Daugiausia klausė dėl testamento sudarymo, santuokos nutraukimo, nepilnamečių vaikų išlaikymo, dėl globos nustatymo šeimos nariui, dėl psichologinio smurto. Teisininkai konsultavo gyventojus darbo teisės klausimais: ar bankrutavus įmonei, kai baigta bankroto procedūra, darbuotojai gali išsiieškoti nesumokėtą darbo užmokestį; ar darbdavys gali atleisti nedarbingumą turintį darbuotoją. Gyventojai teiravosi dėl suteiktų nekokybiškų gydymo paslaugų, dėl sutarčių sudarymo, užsakius paslaugą. Kasmet teisininkai konsultuoja tarptautinės teisės klausimais.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

Total
0
Dalinasi
Related Posts