Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vitas Tomkus: KUO „PFIZER“ GERIAU UŽ „ASTRAZENECA“?

Avatar

Paskelbta

data

Aš pripažįstu medicinos specialistų ir net politikų nuomones apie įvairius skiepus ir jų naudą, bet nemažiau pasitikiu ir savo sveiku protu. Kuomet visokio rango ir raugo „specialistų“ išvados prasilenkia su sveiku protu, aš pasikliauju intuicija, kuri remiasi savisaugos instinktais.

 Deja, aklai pasitikėti medikais ir farmacininkais negaliu, nes sveikas protas sako, kad jie lengvai paperkami ir kai kurie yra labai nesąžiningi.
Puikiai prisimenu, kaip juos tuntais ir po vieną farmacinės kampanijos vežiojo po egzotiškas šalis, atseit, įvairiems seminarams. O iš tikrųjų tam, kad prastumtų į lietuvišką rinką įvairius neaiškius vaistus.

Neužmiršau ir „Pfizer” atstovų Lietuvoje, kurie papirkinėjo spaudą, kad ši pagelbėtų į kompensuojamų vaistų sąrašą įrašyti jų gaminius. Nors pasaulio spauda jau tada rašė, kad „Pfizer” gaminami depresantai sukeldavo pacientams panikos priepuolius, o jų „Viagros“ vartojimas baigdavosi dar baisesnėmis pasekmėmis, kurių neminėsiu, nes nesu tikras, ar kuris iš mano skaitytojų nėra šiuo metu tabletės prarijęs – dar užsprings, nepabaigęs akto.

Tai ne sąmokslo teorija ir ne melagystė. Jei 15 min. ar kuris kitas svetimšalių portalas tai neigs, bus paduoti į teismą, nes aš privalau apsaugoti savo tėvynainių sveikatą, kas dažnai nerūpi užsienio investitoriams ir parsidavusiems politikams.

Kai faktus apie „Pfizer“ vaistų gamintojus „Respublika“ perspausdino Lietuvoje, JAV ambasada mus įtraukė į „juoduosius sąrašus“ ir išplatino apie mane dezinformaciją, kurią vėliau paviešino Vikileaks ir ja ilgai mėgavosi sorososai Kuolys, Radzevičius ir 15 min. portalas. Pastarųjų reakciją suprantu – iš kieno rankų ėda, to ir giesmę gieda. O štai Amerikos ambasada išsidavė, kad jai farmacininkų pelnas yra svarbesnis nei vietinių čiabuvių sveikata ar net gyvybė.

Tad kodėl aš dabar turėčiau aklai pasitikėti „Pfizer” gamintojais? Kiek žinau, naujus vaistus paprastai bando ne mėnesiais, o metais. Juk sveika nuovoka kužda, kad šalutiniai poveikiai gali pasireikšti ne tik iš karto, bet ir po daugelio metų. Todėl „ura patriotizmas“ ir politikų entuziazmas kuo greičiau visiems suleisti skiepus man kelia nerimą ir negerus įtarimus: arba jie, kaip ir dauguma žiniasklaidos, yra papirkti, arba, kaip visada, kvaili ir neatsakingi.

Esu ne kartą matęs, kaip mano buvę sąjūdžio bendražygiai arba TSRS deputatai, Lietuvoje gavę aukščiausius postus, akivaizdžiai išeidavo iš proto. Štai tik keli pavyzdžiai: „Geriau durnas, bet savas!” (LTSR AT pirmininkas V. Landsbergis); „Lietuvoje atsakau už viską, išskyrus ekonomiką!” (Vicepremjeras Z. Vaišvila); „Nuvertę prezidentą R. Paksą, gyvensime skaidriai kaip niekad!” (Seimo Pirmininkas A. Paulauskas); „Įvedus eurą, kainos nesikeis!” (Prezidentė D. Grybauskaitė ir premjeras A. Butkevičius); „Moralė nėra šio pasaulio dimensija!” (LB pirmininkas V. Vasiliauskas)…

Galiu Tamstoms pateikti aibę pavyzdžių, kuomet mūsų politikai, tapę ministrais, premjerais ir net prezidentais, prarado nuovoką, nebesiorientavo tikrovėje, atitrūko nuo žmonių bei gyvenimo, priiminėdami vis kvailesnius ir idiotiškesnius sprendimus. Bet bijau, kad patys neišprotėtumėte sužinoję, kokie bukapročiai kartais mus valdo.
Argi protingas politikas išleistų milijonus švediškų kronų Ignalinos AE saugumui, prieš ją nugriaudamas? Ar kas skirtų kelis šimtus milijonų Būtingės terminalo statybai, o po to padovanotų „Mažeikių naftos” investitoriams už 1 litą? Argi bent kiek proto turintis žmogelis nuomotų laivą tris kartus brangiau nei kainuoja pats laivas? Ar draskytų „Snoro“ banką, turintį didžiausią klientų aptarnavimo tinklą Lietuvoje, kad po to pareikštų, jog metas nuo nulio steigti lietuvišką banką?

Jeigu visos šios ir panašios kvailystės, mūsų valdžiai buvo padiktuotos ne sveiko proto, o – „iš viršaus”, juo labiau nematau reikalo jos nurodymais aklai pasitikėti. Nemąstantys parsidavėliai politikai žmonėms yra dar baisesni nei psichiatrinės ligoninės pacientai, kuriems kartais galima dantį užkalbėti. O šantažuojami ir papirkti piliečiai tėra aklas įrankis, kurie vadovautis protu neturi jokios teisės. Jie vadovaujasi tik savisaugos instinktais.

Pavyzdžiui, paimkim, kad ir paskutinius „proto bokštus“, kurie mus valdo: Kodėl jie per jėgą persekioja tuos, kurie skiepytis nenori, ir neskuba skiepyti tų, kurie net be eilės lenda? Juo labiau, kad skiepų skaičius yra labai ribotas. Juk sveika nuovoka šaukte šaukia: iš pradžių skiepykime savanorius, ir nebebus tautoje jokio susiskaldymo! Deja, nei Prezidentūroje, nei Seime, nei Vyriausybėje sveiko proto nerasta. Arba priešingai. Visi tokie protingi, kad jau baigia išeiti iš proto: susikoncentravo į privilegijas ir padėjėjų algas, bendrus WC ir išsigimėlių Stambulo konvenciją, užmaskuotą smurtu prieš moterį. Patys bemeluodami taip susipainiojo, kad gina moterų teises ir tuo pačiu moterų lytis naikina – tad kas prieš ką smurtaus, pats velnias nebesusigaudo. Argi Tamstoms tai neprasilenkia su sveika logika?

O kokias finansines nuobaudas Teisingumo ir Tatuiruočių ministerija rengiasi įteisinti piktiems komentatoriams? Iki 3000-ių eurų! Prisipažinsiu, kad ir man nepatinka nešvankūs komentarai po straipsniais, bet, manau, viskam yra proto ribos: jeigu po išvardintų valdžios kvailysčių paprastas žmogus nebegalės net garsiai nusikeikti, bijau, kad anksčiau ar vėliau liaudis griebsis už šakių…

Nemanau, kad vietinė valdžia to nori. Įtariu, kad labiau to pageidauja „Gerovės valstybės”, kaip kad įvardino Gitana, kūrėjai. Norint eilinį kartą eksproprijuoti pinigus ir turtą, vien tik stiprios policijos ir kariuomenės neužtenka. Nes ten irgi tarnauja žmonės, kurie turi savo namus ir šeimas, kurias reikia patiems išlaikyti. Tad bet kada gali savo tautiečius, o ne išsigimusius liaudies tarnus paremti. O revoliucijai reikalinga kritinė žmonių masė, kurią skubiai reikia pagaminti. Bomžai ir benamiai tam netinka – pernelyg jų mažai, be to, dalis neasocialūs ir neadekvatūs. (Tokius kartais net reikia sergėti, kad paskui būtų ką į „prižiūrėtojus” paskirti.)

O štai smulkių ir vidutinių verslininkų luomas – idealus įrankis revoliucijoms: dar ne pensininkai, energijos turi, žino, kas yra pinigai, tad belieka, kad jie juos prarastų. Todėl ir duotas nurodymas kuo ilgiau juos žlugdyti ir pratinti prie varganų išmokų. Todėl ir uždarė net tokius amatininkus kaip batsiuviai, laikrodininkai, kurie net normaliame gyvenime saugiai už storo stiklo sėdi, automobilių salonus, kuriuose vos vienas kitas klientas apsilanko, muziejus, parodas ir gatvės prekybą.

Kai po trečios ar penktos epidemijos bangos, jie dėl laiku negrąžintų bankams kreditų praras savo verslą ir net gyvenamą plotą, bus norom nenorom priversti išeiti į gatves. Tai jie bus tie „kareiviai”, kurie gatvėse sės paniką ir chaosą. (Repeticijas Amerikoje ir Europoje jau rodo per televizijas.) O kai sukils visas gaivalas, ir žmonės vieni kitus naikins ir žudys, bus pasitelkta tikroji kariuomenė. Galbūt net NATO, kuriai mūsų durniai valdžioje – Vieninteliai pasaulyje! – įsipareigojo kasmet sumokėti net pusę procento daugiau nei reikia, kas patuštins mūsų varganą Lietuvos biudžetą net keliais šimtais milijonų.

O jau tada prasidės Gerovės valstybės kūrimas. Kažkas panašaus į komunizmo ir socializmo su kapitalizmo likučio priemaišom. Šį kartą sveika nuovoka kužda, kad tas „likutis”, įsitaisęs saugioje teritorijoje, valdys ne tik mūsų prarastą turtą, bet ir sąmonę, pasąmonę, šeimas ir vaikus. (Įtariu, kad pensininkai čia neįskaičiuoti – gal dėl to nuo jų skiepyti visus ir pradėjo?)

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi