Šviečiamosios gyvulininkystės programa atkeliavo į Vinco Kudirkos pagrindinę mokyklą

 

 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centras (PLŽMMC) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą Augink. Rūpinkis. Mylėk. Jos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Vinco Kudirkos pagrindinė mokykla teikė paraišką ir laimėjo galimybę dalyvauti šioje programoje. Šiaulių apskrityje iš visų dalyvavusių pagal I modulio programą pateko tik trys mokyklos tarp jų ir mūsų mokykla.

Gegužės 19 d. į mokyklą atvyko programos rengėjai ir pagal Šviečiamosios gyvulininkystės programą supažindino priešmokyklinio ugdymo grupę bei pirmų klasių mokinius su naminiais gyvulėliais. Aktų salėje kartu su lektorė Ingrida vyko diskusija, kokius naminius gyvūnus ir paukščius žino vaikai, susipažino su naminių gyvūnų gyvenimo sąlygomis, mitybą, priežiūrą, naudą, jų ypatumus. Taip pat lektorė perdavė prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą dalyvauti jos organizuojamoje piešinių konkurse ,,Viskas apie bites‘‘. Laimėjusieji gaus po stiklainį medaus iš pačios prezidentės rankų.

Po renginio salėje, mokiniai sugūžėjo į mokyklos kiemelį, kur vyko gyvulėlių parodėlė. Mokiniams įdomiai ir suprantamai apie atvežtus gyvulėlius papasakojo programos rengėjai. Jie džiaugėsi galėdami ne tik iš ekrano, bet ir gyvai matyti, paglostyti ir pamaitinti Vienos juodąjį ir Kalifornijos triušius, šinšilą, perlinę vištą, putpeles.

Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę ir dalyvauti kūrybiniame konkurse. Įgyvendinantys programos I-ąjį modulį, savarankiškai vykdys šviečiamąją veiklą savo švietimo įstaigoje pagal suteiktą mokomąją medžiagą ir priemones bei dalyvaus PLŽMMC organizuojamoje ūkinių gyvūnų parodoje arba mugėje. Mokiniai dėkingi mokytojai Dianai Muraulienei už suorganizuotą nekasdienišką ir įdomų renginį.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts