Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Vilniaus gatvės gyventojus valdžia maitina pažadais

Avatar

Paskelbta

data

Atokesniuose Radviliškio miesto rajonuose yra nemažai gatvelių nuo pat jų atsiradimo nemačiusių asfalto, pavyzdžiui, Vilniaus, Strazdelio, Valančiaus. Tokių gatvelių yra nemažai ir jose gyvena nemažai žmonių, kurie pasmerkti kasmet, smarkiau palijus, maknoti per purvą, bristi per didžiausias bala. „Kodėl tvarkomas ir blizginamas tik miesto centras, kodėl niekas neišgirsta mūsų prašymų išasfaltuoti ir atokesnes gatveles?Juk mes irgi radviliškiečiai, nors ir gyvename ne miesto centre“,- sakė į „Radviliškio krašto“ redakciją atėję Vilniaus gatvės gyventojai.

Asfalto laukiama jau dešimtmetį

Prie senųjų miesto kapinių esančios netrumpos Vilniaus gatvės gyventojai jau seniai svajoja apie šios gatvės remontą – palijus lietui ši gatvė tampa sunkiai pravažiuojama, žmonės priversti braidyti per purvą. Neapsikentę tokios padėties, žmonės 2008 m. kreipėsi į Radviliškio rajono merą A.Čepononį su prašymu kapitaliai suremontuoti, išasfaltuoti šią sostinės vardu pavadintą gatvę.

Iš mero atskriejo atsakymas: „Vykdant Nemuno vidurupio baseino vandentvarkos investicijų I etapo projektą, Maironio gatve bus tiesiami magistraliniai vandentiekio tinklai. Vilniaus gatvės gyventojai turės galimybę prisijungti vandentiekio tinklus į savo namus, todėl šios gatvės rekonstrukcija artimiausiu metu nenumatoma. UAB „Radviliškio komunalinės paslaugos“, atliekanti Radviliškio miesto žvyruotų gatvių priežiūros ir remonto darbus, įpareigota laiku ir kokybiškai atlikti žvyruotų gatvių priežiūros darbus“.
Praėjo nemažai metų, Vilniaus gatvės gyventojai prisijungė prie vandentiekio tinklų, o gatvės rekonstrukcijos nesulaukė.

2016 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus gatvės gyventojai vėl kreipėsi į merą su klausimu, kada pagaliau bus išasfaltuota jų gatvė ir pagerės jų gyvenimo kokybė – nebereikės braidyti po lietaus po žvyro buzą.
Po raštu pasirašė 46 Vilniaus, Birutės, Strazdelio, Valančiaus gatvės gyventojai, o rašte pateikė svarius argumentus: „Prašome rasti galimybę rekonstruoti Vilniaus gatvę įrengiant asfalto dangą su pagrindais. Gatvė yra intensyviai eksploatuojama ir yra pagrindinis įvažiavimas į Maironio gatvę. Gatvėje yra įrengti vandentiekio ir buitinių nuotekų šalinimo tinklai. Metų bėgyje gatvė 2-3 kartus greideriuojama, tačiau tai neduoda reikiamo efekto. Prieš kelis metus buvo imituojamas gatvės remontas papilant ploną skaldos sluoksnį. Kaip parodė laikas, tai tik lėšų švaistymas nepasiekiant rezultato. Prieš kelerius metus ne kartą kreipėmės dėl lietaus nuotekų tinklų sutvarkymo, tačiau sulaukdavome tik formalaus atsirašinėjimo, o ne realių darbų. Primename, kad 2014 m. buvo parengtas „Vilniaus gatvės lietaus nuotekų tinklų ir gatvės rekonstrukcijos, įrengiant asfalto dangą“ projektas.

Tačiau į šį raštą buvo sulaukta vėl tik banalaus atsirašinėjimo. Vilniaus gatvės gyventojams atskriejo vicemero K. Augulio atsakymas: „Šiais metais (2016 m.) Radviliškio miesto Vilniaus g. asfaltbetonio dangos įrengimas nenumatomas. Svarstydami sekančių metų planuojamas rekonstruoti gatves, prioritetus skirsime gatvėmis, kuriose yra didelis eismo intensyvumas, įrengti vandentiekio bei nuotekų tinklai, lietaus nuotekų sistemos, yra parengta projektinė dokumentacija, ar darbai pradėti pagal ankstesnius projektus, todėl atsižvelgsime į Jūsų prašymą, o gatvė ir toliau bus prižiūrima žvyruojant ir greideriuojant“.

Deja, vicemeras nenurodė, kiek dar metų gatvė bus prižiūrima greideriuojant ir žvyruojant – tokia priežiūra žmonių jau seniai netenkina.
Radviliškio miesto seniūno atsakymas
Radviliškio miesto seniūnas E.Mončiauskas „Radviliškio krašto“ redakcijai sakė žinantis apie situaciją Vilniaus gatvėje ir matė gyventojų atsiųstas nuotraukas, šį gatvė atrodo po greideriavimo ir gausaus lietaus.
„Aš dirbu tik mėnesį ir negaliu atsakyti bei prižadėti, kada ši gatvė bus išasfaltuota. Norėčiau, kad gyventojai kreiptųsi su savo problemomis į seniūniją ir mes jas bandysime spręsti“,- sakė seniūnas.
Tad su raštu ir surinktais Vilniaus bei aplinkinių gatvių gyventojų parašais po balas braidantys radviliškiečiai turi kreiptis į miesto seniūną ir jie bus išklausyti.

Na, o problemos sprendimas priklausys nuo miesto valdžios – gyventojai vėl bus „pamaitinti“ pažadais arba pagaliau bus imtasi veiksmų ir gatvė sulauks asfalto dangos.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi