Vietoj nesaugių dujų balionų daugiabučiuose – naujos viryklės

Jau  Radviliškio rajono  savivaldybės  daugiabučiuose taps saugiau gyventi. Valstybė skyrė finansavimą 28 namams, kuriuose vietoje pavojų keliančių suskystintų naftos dujų balionų bus įrengtos naujos viryklės su elektra arba dujomis, jeigu namuose yra dujų įvadai.

Pakeis 179 balionus

„Iš viso numatome pakeisti 179 dujų balionus daugiabučiuose namuose. Mūsų aptarnaujamų namų gyventojas nereikėjo sukti galvos dėl paraiškų pildymo ir panašių rūpesčių.  Tie namai, kuriems jau skirtas finansavimas, šią žiemą pasitiks su modernia ir saugia įranga savo butuose“, – sakė daugiabučius administruojančios bendrovės „Mano Būstas Radviliškis “ direktorė R. Janušonienė.

„Mano Būstas Radviliškis “ organizavo aptarnaujamų daugiabučių gyventojų balsavimą, teikė paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai dėl finansavimo dujų balionų keitimui alternatyviais energijos šaltiniais.

„Tuose namuose, kuriems buvo skirtas finansavimas, buvo organizuota  rangovų  atranką ir  šiuo metu  jau atrinktas  rangovas  pradeda  vykdyti darbus. 

15 namų – finansavimo rezerve

Aplinkos projektų valdymo agentūra finansavimą skyrė 13 iš 28  Radviliškio rajono  daugiabučių namų, dėl kurių suskystintų naftos dujų balionų keitimo kompensavimo į agentūrą kreipėsi „Mano Būstas Radviliškis “.

„Jūsų pateiktai paraiškai šiais metais finansavimas negalės būti skiriamas. Informuojame, kad jūsų paraišką siūlysime Energetikos ministerijai įtraukti į rezervinių paraiškų sąrašą“, – tokio atsakymo iš Aplinkos projektų valdymo agentūros sulaukė „Mano Būstas Radviliškis “.

Agentūra rekomenduoja darbus pradėti tik po finansavimo skyrimo kitais metais. „Kitu atveju jūsų patirtos išlaidos turėtų būti padengiamos nuosavomis lėšomis“, – sakoma agentūros pranešime.

Pagal Energetikos ministerijos parengtą dujų balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, balionai  maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turi būti pakeisti į kitą saugią energijos rūšį.

Vyriausybė iš biudžeto lėšų dujų balionų keitimui į elektros energiją ar gamtines dujas 2021 m. skyrė 10 mln. eurų. 

„Šioms lėšoms išsekus, dalies namų finansavimas buvo perkeltas į kitus metus. Taigi, šį reikalingą projektą visuose mūsų aptarnaujamuose Radviliškio rajono  daugiabučiuose tikimės užbaigti kitąmet “, – sakė „Mano Būstas Radviliškis “ direktorė R. Janušonienė

Butui – iki 726 eurų

Energetikos ministerijos plane numatyta, kad vienam butui skiriama iki 726 eurų su PVM parama suskystintų naftos dujų balionų keitimui saugesne įranga.

Daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – iki 242 eurų, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų. Elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – taip pat iki 242 eurų. 

„Mano Būstas Radviliškis “ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts