Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikiečių roko operoje – apie meilę ir mirtį

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio  20 d. Lizdeikos gimnazijos aktų salė ūžė lyg avilys – žiūrovai gausiai rinkosi į roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“ premjerą.

Lizdeikiečiai prieš Kalėdas tradiciškai nustebina radviliškiečius įspūdingu reginiu – spektakliu ar roko opera. Garsas apie artėjančias premjeras pasklinda greitai, tad tokių kalėdinių spektaklių metu gimnazijos salė būna pilnutėlė.
Į Lizdeikos gimnaziją atėjus dirbti režisierei Rasai Atkočiūnienei, daugelis mokinių atrado savyje aktoriaus talentą. Na, jeigu yra aktorių, reikia pradėti vaidinti. Pirmasis  buvo spektaklis „Obuolių pasaka“, o toliau vaidinimai sudėtingėjo, nes atsirado dainuojančių aktorių.

Didelio žiūrovų dėmesio sulaukė miuziklai „Muzikos garsai“ ir „Tadas Blinda“, vėliau atėjo metas „sunkesniam“ žanrui – roko operai. Praėjusiais metais lizdeikiečiai žiūrovams dovanojo roko operą „Ugnies medžioklė su varovais“, o šiemet – „Meilė ir mirtis Veronoje“.

Roko operą kūrė daugiausia antrokai gimnazistai. Jie su režisiere Rasa Atkočiūniene bei muzikos mokytoju Egidijumi Kabliu keturis mėnesius kiekvieną savaitgalį „lipdė“ roko operą. Darbo buvo tikrai daug: reikėjo išmokti tekstus, po to dainuoti, muzikantams – išmokti groti savo partijas. Aišku, nemažai dėmesio reikėjo skirti ir choreografijai.

Kelių mėnesių įtemptą darbą vainikavo puikus daugiau nei valandos trukmės vaidinimas. „Tėveliai dabar pamatys, kur jų vaikai dingdavo savaitgaliais“,- sakė režisierė R.Atkočiūnienė.
Pasak lizdeikiečių, jie šiais metais pasirinko vaidinti „Meilę ir mirtį Veronoje“, nes meilė – amžinoji vertybė, jai skirta daug eilių ir dainų, ją aprašė žymusis dramaturgas Viljamas Šekspyras.
Be to, meilė visada nugali visas kliūtis, taip pat ir mirtį. Beje, kaip ir gėris nugali blogį. Nors dvi žymios Veronos šeimos – Montekiai ir Kapulečiai – nuolat pykosi, jų atžaloms buvo skirta pamilti vienas kitą.
Tad nors roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“ pabaiga tragiška, žiūrovui suteikiama viltis, kad Romeo ir Džiuljetos meilė bus amžina.

Kurdami roko operą savaitgalius gimnazijoje leido Vaiva Pakštaitė, Ignas Ruseckas, Gabrielius Verdingas, Gintarė Paskočimaitė, Andrejus Astafejevas, Nedas Bagdonas, Eimantas Barauskas, Ignė Elinauskaitė, Martynas Gurtajus, Rugilė Hokušaitė, Airidas Jatautas ir daugelis kitų lizdeikiečių.
Judesio aktorius ir dainininkus mokė Taurūnas Baužas, elegantiškus kostiumus kūrė Olesė Kablienė, scenografijos dailininkė – Karina Miliauskaitė.

Šį kartą scenoje nebuvo daug rekvizito – tik du juodos ir baltos spalvos manekenai, o visas dėmesys buvo sutelktas į dainavimą ir muziką.

Beje, šį kartą  premjeros žiūrovams buvo paskelbtas aprangos kodas – juoda ir balta spalvos, kurios dominavo ir aktorių kostiumuose bei scenografijos detalėse.

Prieš vaidinimą jaunieji aktoriai, muzikantai bei jų vadovai labai jaudinosi, norėjo, kad viskas pavyktų puikiai. Po spektaklio žiūrovų ovacijos patvirtino, kad jaudintasi be reikalo ir įtampą aktorių bei muzikantų veiduose pakeitė šypsenos, pasigirdo palengvėjimo atodūsiai.

Prie scenos išsirikiavo sveikintojų, norinčių padėkoti už nuostabų reginį, eilė.

Lizdeikiečių laukia gastrolės su roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“, o režisierės R.Atkočiūnienės daugelis žiūrovų jau pradeda klausinėti: „Kuo mus nustebinsite kitais metais?“

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į užtarnautą poilsį išlydėta Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vadovė Irena Urbelienė

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 11 dieną į užtarnautą poilsį išlydėta ilgametė Radviliškio rajono darbo biržos, o vėliau – Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vadovė Irena Urbelienė.
I. Urbelienė nuo 1987 m. pradėjo dirbti Radviliškio rajono įdarbinimo biuro vedėja, nuo 1991 m. kovo 1 d. tapo  Radviliškio darbo biržos direktore. Įstaigos pavadinimas pasikeitė į Užimtumo tarnybą, tačiau vadovės darbo esmė išliko ta pati – rūpintis įvairiais projektais, rajono gyventojų įdarbinimo galimybėmis bei jų užimtumu.
I. Urbelienę su prasidedančiu  nauju gyvenimo etapu pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
„Penktadienį aplankiau puikų žmogų, gerą specialistę, profesionalią Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vedėją Ireną Urbelienę, kuri nusprendė prisijungti prie „Radviliškio krašto bendruomenės“ senjorų gretų. Nuoširdžiai dėkoju Jums, Irute, „Radviliškio verslininkų asociacijos“, „Radviliškio krašto bendruomenės“, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių vardu už nuoširdų darbą Radviliškio krašto bei Lietuvos žmonėms. Ačiū Jums už šiltą bendradarbiavimą“,-  sakė G. Lipnevičius, įteikdamas I. Urbelienei gėlių puokštę.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Savivaldos diena Lizdeikos gimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Lizdeikos gimnazija puoselėja daug gražių ir prasmingų tradicijų. Viena iš jų – Savivaldos diena. Įprastai ši diena organizuojama minint Tarptautinę mokytojų dieną. Šiais mokslo metais Savivaldos diena buvo organizuota Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, spalio 4 dieną.

Gimnazijos abiturientai, iš anksto pasitarę su mokytojais, derino pamokų temas, rinkosi mokymo metodus ir priemones, ruošė užduotis. Tiesa, šiemet į ugdymo procesą buvo pažiūrėta kūrybiškai. Daugelis abiturientų pamokose naudojo netradicinius mokymo metodus, žaidimų elementus. Po renginio aptarimo daugelis abiturientų pripažino, jog pedagogo darbas iš tiesų labai atsakingas, reikalaujantis laiko sąnaudų, tačiau įdomus ir kūrybiškas.

Ypatingas išbandymas laukė gimnazijos administraciją ir pagalbos mokiniui specialistų komandą pavaduojančių gimnazistų. Abiturientai „pasimatavo“  gimnazijos vadovų, direktoriaus ir pavaduotojų, ūkio dalies vedėjo, sekretorės, socialinių darbuotojų, psichologės ir kitų gimnazijoje dirbančių specialistų profesijas. Kiekvienas iš abiturientų vykdė suplanuotas veiklas, atsakingai reagavo į iššūkius ir sprendė iškylančias problemas. Gimnazijos direktoriaus vaidmenį atliko mokytojų ir mokinių pasitikėjimą pelnęs abiturientas Domas Morkis. Vienas svarbiausių dienos iššūkių jam buvo delegacijos, atvykusios iš Gruzijos 98-os valstybinės Tbilisio mokyklos, priėmimas. Šios mokyklos direktorius Giorgi Momtselidzė buvo sužavėtas jauno žmogaus branda, gebėjimu bendrauti keliomis užsienio kalbomis. Gimnazijos pavaduotojoms Nedai Andrijauskaitei ir Viktorijai Dailidonytei teko priimti įvairių institucijų, rajono savivaldybės skambučius ir spręsti dalykinius klausimus, bendrauti su mokytojais, stebėti mokinių veiklas, reaguoti į kylančias problemas. Socialinių darbuotojų vaidmenį perėmusioms merginos stebėjo lankomumą, drausmino kai kuriuos mokinius, kurie Savivaldos dieną suvokė tik kaip žaidimą. Savivaldos diena – tai nauja patirtis ir išbandymas: gimnazistai mokėsi dirbti komandoje, jausti atsakomybę ne tik už savo, bet ir komandos draugų veiksmus. Svarbu paminėti, kad šiais metais ypač pasiteisino įvesta klasės auklėtojo pareigybė. 1E klasės auklėtojas abiturientas Martynas Skaburskis teigė, jog pirmą kartą gyvenime jautęs didžiulę pareigą ir atsakomybę rūpindamasis 25 mokinių grupe. Tai buvo nelengvas iššūkis, privertęs pamąstyti apie mokytojo profesijos svarbą ir atsakomybės naštą, galbūt net ateityje pagalvoti apie dalyvavimą programoje „Renkuosi mokyti“, o Nedas Stankūnas, dėstęs mokiniams anglų kalbą,  pamokoje sulaukė mokinių pripažinimo ir aplodismentų.

Jaukiai ir širdingai šią dieną gimnazijos konferencijų salėje nuskambėjo abiturientų sveikinimo žodis, švelnūs dainos akordai, saksofono melodija buvo skirti gimnazijos mokytojams. Mokytojus taip pat sveikino gimnazistų tarybos atstovai- vaikinai įteikė gėles mokytojams, o merginos, pasipuošusios dailiomis prijuostėmis, vaišino pačių iškeptais keksiukais. Jautrus Lizdeikos gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės sveikinimo žodis mokytojams, paminėtos pedagoginio darbo sukaktys dar kartą įrodė, jog  pedagogų darbas yra prasmingas ir vertinamas. Dovanų lietų pratęsė tėvelių rėmėjų Felikso Šlėvės ūkio dovanos- mokytojai buvo pavaišinti gardžių džiovintų vaisių traškučiais. Taip pat mokytojus maloniai dienos pradžiai nuteikė ir garuojančios kvapnios kavos puodelis bei  gardaus pyrago gabalėlis.  Valandėlę maloniai pabendravę, mokytojai su gidu išvyko į pažintinę ekskursiją po unikalų Kėdainių senamiestį, išsiskiriantį subtilia protestantiška kultūra. Kelionėje mokytojai ne tik mėgavosi kultūros įspūdžiais , bet ir susipažino su žydiško maisto paveldu, dalyvavo jo degustacijoje.

Dienos įspūdžiams susigulėjus išlieka suvokimas, kad  Savivaldos diena Lizdeikos gimnazijoje tapo gražia ir prasminga tradicija, kurią norisi puoselėti ir tęsti.  Abiturientai, atsakingi už šios dienos organizavimą, dalijosi mintimis, jog dirbant labai svarbus kiekvieno indėlis į bendrą komandinį darbą, o kai yra darna, susiklausymas, tuomet visi  iššūkiai įveikiami.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Svetlana Sluckienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019