Slaugos poreikis didėja

Slaugos poreikis Lietuvoje didėja, tad sunkiai sergantys mūsų rajono gyventojai, prisirašę prie Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, jiems reikalingas slaugos paslaugas gali gauti ne tik ligoninėje, poliklinikoje, bet ir savo pačių namuose. Neprisirašę prie Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro už slaugos paslaugas namuose turi mokėti.

Slaugos paslaugos namuose teikiamos  siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento rūpinimąsi savimi ir gerinant jo gyvenimo kokybę.

Slauga namuose skiriama pacientams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos)  poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais. Turi būti pateikta galiojanti specialiųjų poreikių pažyma iš Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  ir neįgaliojo pažymėjimas, kuriame nurodyti dideli specialieji poreikiai (pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis). Slaugos paslaugos  namuose teikiamos ir tiems pacientams, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma bei būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Dėl šių paslaugų gavimo namuose, kreiptis į gydantį gydytoją ,vidaus ligų gydytoją ar šeimos gydytoją. Gydančiam gydytojui raštu paskyrus, savarankiškai paslaugas pacientų namuose teikia bendrosios praktikos slaugytojai arba psichikos sveikatos slaugytojai, bendradarbiaujant bei dirbant komandoje su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais.

Namuose nemokamai teikiamos šios paslaugos: vaistų suleidimas – injekcijos (į veną, raumenis, poodį, odą) ir lašinės infuzijos; diagnostinės procedūros: kraujo paėmimas tyrimams, elektrokardiogramos (EKG) užrašymas; pragulų priežiūra, žaizdų priežiūra; dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūra, drenų priežiūra, vaistų vartojimo administravimas, arterinio kraujo spaudimo matavimas, pulso skaičiavimas, konsultavimas slaugos, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais. Pacientui pageidaujant, nemokamai, kraujo paėmimas tyrimui, vaistų suleidimas, lašinės infuzijos pastatymas ir sulašinimas, gali būti atlikti ir asmeniui, neturinčiam nuolatinės slaugos poreikių. Dėl šios paslaugos namuose kreiptis pas savo šeimos gydytoją.

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts